Polecane posty

Agrest    25612

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/640178-wykaz-%C5%9Brodk%C3%B3w-na-motylkowe/

Na zachodzie Europy jest taki mix dopuszczalny, stąd tak zapytałem - czy ktoś testował (TopAgrar chyba 4/2015).

 

 

 

Stosował ktoś to co podane jest w tabeli? - czyli powschodowo w fazie 5- 10cm grochu 2l stomp + 1 l basagran?

 

Wsiałem w piątek groch. Sporo leży na wierzchu. Jutro wedle etykiety powinienem opryskać zakupionym pendiganem w dawce około 3,5l/ha. Ale czytając to zwątpiłem bo w sumie ta mieszanka wydaje się być jeszcze rozsądna cenowo. Zapowiadają jeszcze przymrozki, więc jest jakieś ryzyko osłabienia działania herbicydu, a dodatkowo to co nie przykryte mogę spalić. A tak  przy dużej wilgotności czepi się ziemi.

 

 

Warunki jutro mogą nie pozwolić na wykonanie zabiegu - jak długo można czekać po siewie z zastosowaniem pendiganu/stompu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja czekam az kiełki sa jakiś 1cm od wierzchu mieszem pendinan i glifosat


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

1L Afalonu + 0.2L Commandu czy taka mieszanka wystarczy na groch bez późniejszej poprawki czy trzeba będzie jeszcze robić po tym oprysku poprawkę ?? Czy może macie inne sprawdzone środki żeby obyło się bez poprawki?? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zawsze wychodziło zaraz po siewie, najwyżej następnego dnia. 2 lata temu kilka godzin po oprysku spadł obfity deszcz i padało kilka dni. Groch wyszedł z przebarwieniami ale z dnia na dzień poprawiało mu się i nie miało wpływu na plon. Na jednoliścienne to pryskam gdzieś na początku maja, zależy jakiej wielkości jest owies głuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja czekam az kiełki sa jakiś 1cm od wierzchu mieszem pendinan i glifosat

jakie dawki pendinana? n.w?

Stosował ktoś to co podane jest w tabeli? - czyli powschodowo w fazie 5- 10cm grochu 2l stomp + 1 l basagran?

 

Wsiałem w piątek groch. Sporo leży na wierzchu. Jutro wedle etykiety powinienem opryskać zakupionym pendiganem w dawce około 3,5l/ha. Ale czytając to zwątpiłem bo w sumie ta mieszanka wydaje się być jeszcze rozsądna cenowo. Zapowiadają jeszcze przymrozki, więc jest jakieś ryzyko osłabienia działania herbicydu, a dodatkowo to co nie przykryte mogę spalić. A tak  przy dużej wilgotności czepi się ziemi.

 

 

Warunki jutro mogą nie pozwolić na wykonanie zabiegu - jak długo można czekać po siewie z zastosowaniem pendiganu/stompu?

 

ja bym na twoim miejscu pole talerzował jak najszybciej ! bo kiełka jeszcze groch napewno nie ma i strat nie powinno być. Bo jak zostawisz groch na wierzchu nic z niego nie bedzie przy pierwszym  słonecznym dniu uschnie. Jednego roku tak zostawiłem ! 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jakie dawki pendinana? n.w?

 

 

 

3l/ha


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

1L Afalonu + 0.2L Commandu czy taka mieszanka wystarczy na groch bez późniejszej poprawki czy trzeba będzie jeszcze robić po tym oprysku poprawkę ?? Czy może macie inne sprawdzone środki żeby obyło się bez poprawki?? 

Ja myślę położyć 1,5 l linuronu + 0,2 chlomazonu bo u nas mocne ziemie i nic nie powinno sie stać 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Ja też zastosowałbym afalon z commandem, ale pole 2,5 km długie, a po sąsiedzku ozimina.  Jestem pewien, że coś powieje do sąsiada, więc odpuszczam command. Zakupiłem pendigan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Od łubinu odejmij średnio jedną tonę :D to wyjdzie ci 1,5t/ha średnio (chyba że ty siałeś na jakiś dobrych polach i faktycznie miałeś te 2,5t), nakłady na groch większe się zgadza ale tylko w nawożeniu i nic po za tym. Bo od robala i jednego i drugiego trzeba pryskać. Groch mszyca łubin oprzędzik, cena w sprzedaży obu niemal że taka sama, tylko plus dla łubinu że mniejsze ilości łatwiej sprzedać na metry.

 

Jak by ktoś był zainteresowany groch miałem jeden rok i pociągnąłem go wig-p 3l/ha było elegancko. Ziela zero groch cały. Tylko tak sobie myślę czy czasem jeszcze czegoś tam nie dodałem, musiał bym patrzeć w notatki, ale jak coś to jedynie comand mogłem dodać.

wig-p co to za środek?

Stosował ktoś to co podane jest w tabeli? - czyli powschodowo w fazie 5- 10cm grochu 2l stomp + 1 l basagran?

 

Wsiałem w piątek groch. Sporo leży na wierzchu. Jutro wedle etykiety powinienem opryskać zakupionym pendiganem w dawce około 3,5l/ha. Ale czytając to zwątpiłem bo w sumie ta mieszanka wydaje się być jeszcze rozsądna cenowo. Zapowiadają jeszcze przymrozki, więc jest jakieś ryzyko osłabienia działania herbicydu, a dodatkowo to co nie przykryte mogę spalić. A tak przy dużej wilgotności czepi się ziemi.

 

 

Warunki jutro mogą nie pozwolić na wykonanie zabiegu - jak długo można czekać po siewie z zastosowaniem pendiganu/stompu?

Ja to stosowałem 3 lata z rzędu i będę nadal jechał tą mieszanką (przesiewanie rzepaku grochem, rzepaku od groma wszystko ścieło). Chyba że uda mi się po siewie na części zastosować pendimetaline + później najwyżej poprawka Basagramem. Mieszanina basagramu + pendimetalina nie może się nakładać ponieważ groch w tym miejscu dość długo choruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Jeszcze jedno pytanie, w jakim rozstawie siejecie groch? Ja sieję co 12,5 cm choć kusi mnie co drugi rządek zasiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Damian, a w soi też by to się sprawdziło?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pendimetryna w soi za granica ma rejestracje nie wiem jak ta druga substancja, bo nie znam jej


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

No własnie ja też i dlatego pytam.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

No własnie ja też i dlatego pytam.

 

to jaki problem zrob doswiadczenie wydziel jakies 3 m kwadratowe wylicz dawke popryskaj ręcznym i bedziesz wiedział.

Ja tak robiłem z butaxone i teraz wiem ze soje pali


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Posiada może ktoś groch na sprzedaż nadający się na siew z powiatu bialskiego .

ile Ci trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie ważne pytanie. Jak ma się sprawa siania grochu po Lancecie tzn. w ubiegłym roku był stosowany Lancet w pszenicy teraz ma być groch i mam lekkie obawy czy nie odbije się to na grochu? Siał ktoś moze po Lancecie i może podzielić się informacjami tutaj na forum? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Damian, a w soi też by to się sprawdziło?

 

Soję pryskałem SENCOR LIQUID 600SC 0,4l/ha, oraz comand 0,2l/ha. Było bardzo czysto, ale było sucho soja się długo zbierała i w sierpniu gdy chyba poważniej popadało wylazło dużo rumianowatych. Ogólnie to nie był udany rok dla soi.

 

Ten zabieg był przeprowadzony w idealnych warunkach czyli bardzo mokra gleba. I coś mi świta że jeszcze na drugi dzień mocno dopadało i soja nie miała najmniejszych oznak uszkodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam stosował ktoś stomp aqua powschodowo w grochu jadalnym  ? czy nie było negatywnych skutków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Do kiedy można siać groch.Pytam bo w naszym rejonie mokro,nie wiem czy za tydzień cokolwiek będzie można robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Panowie, posiałem groch w piątek na 7-8 cm głęboko, we wtorek opryskałem command 0.2l + afalon 1l + atpolan soil maxx 0.3l na wilgotną glebę i dziś(środa) padało cały dzień. Jest się czego obawiać? teoretycznie atpolan chroni przed wymywaniem oprysku w głąb gleby ale pierwszy rok go stosowałem i nie wiem jak to jest naprawdę  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj