Polecane posty

Agrest    25590

Dlatego ja jestem dobrej myśli jeśli chodzi o nasiona ze strąkowcem (choć jest go nie wiele) - myślę że część z nich wzejdzie, gdyż najczęściej umiejscawia się on tak, że nie wyżera kiełka. Podobnie u Ciebie połówka była z nieuszkodzonym kiełkiem i wzeszła.

Tylko nie możemy porównywać kiełkowania na parapecie przy optymalnej wilgotności i temp 18-20 st C do tych w glebie gdzie pewnie długo temperatura 4-6 stopni nie przekroczy. Więc wschody będą niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Niższe jak niższe, ale napewno dłużej to będzie trwało i ciekawe czy będą wyrównane.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

Wyrównanie wschodów to już najbardziej będzie zależne od wyrównania materiału siewnego i jednakowej głębokości siewu. Ja jestem przekonany, że po moim starym poznaniaku takich mieć nie będę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Siejecie 100 nasion kiełkujących czy więcej? Planuje zasiać Tarchalską a że do tej pory nie siałem więc zadam kilka pytań. 

Czym może skutkować siew płytszy jak zalecany np. 4-5 cm? 

Czym zaprawiacie nasiona i czy warto zaprawić nitraginą? 

Czy Tarchalska ma jakieś istotne wady jako odmiana?

Czy z reguły desykujecie czy nie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

Nie ma wielkiego doświadczenia. Siałem do tej pory 100szt/m2, ale z racji kiepskiego siewnika posieję min 110.

Płytko siany jest często wypłukiwany, jak przyjdzie duży mróz zmarznie, jak przygrzeje słońce uschnie no i oczywiście ptaki - gołębie mogą wszystko wyzbierać i wiecznie głodne :D

Nie zaprawiam. Sieję Batutę. W tym roku desykowałem glifosatem, bo posiałem na zakupionej zapuszczonej działce. Całość zbioru przeznaczam na siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Siew głębszy zalecany chyba też ze względu na wilgoć bo bobowate potrzebują sporo wilgoci? Jeśli nie ma tam bakteri to trzeba zaprawiać, ja nie zaprawiłem łubinu i brak brodawek zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Głębszy siew wpływa korzystnie na kwitnienie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

W jaki sposób? 

Jakieś fungicydy się stosuje?  Używacie Basagran czy Butoxone na poprawki? Jakie insektycydy i w jakich fazach ?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dokładnie nie pamiętam już ale jakaś zależność była pomiędzy głębokościa siewu a kwitnieniem. Fungi nie stosuje. W tym roku na chwasty chyba zastosuje mieszaninę Basagramu i Corum.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

Na pewno jest zależność pomiędzy terminem siewu a kwitnieniem. Groch wcześnie siany (musi zaliczyć fazę chłodów - jarowizację ) charakteryzuje się niższym przyrostem wegetatywnym a większą ilością kwiatów. Groch późno siany wydatkuje więcej energii na produkcję biomasy niż na rozwój generatywny.

Wcześniej siany ma niżej osadzone pierwsze piętra strąków. Można znaleźć artykuły na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Próbował ktoś z antywylegaczami w grochu?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sam nie stosowałem ale wiem, że mój dalszy sąsiad stosował CCC, wyników nie znam.

Ciekawe czy nie lepszy byłby Moddus.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam już ale jakaś zależność była pomiędzy głębokościa siewu a kwitnieniem. Fungi nie stosuje. W tym roku na chwasty chyba zastosuje mieszaninę Basagramu i Corum.

Po co mieszać, skoro Corum ma w sobie bentazon, tj. substancję z basagranu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A widziałeś ile gram bentazonu na hektar ma Corum a ile Basagram? A ja będę musiał zwalczyć rzepak (z czym Basagram sobie nie poradzi), ale sam Corum jest za słaby na pozostałe chwasty, np Marune.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Corum jak wychodzi cenowo i dlaczego nie butaxone?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Corum w zeszłym sezonie wychodził ponad 140 netto/ha. Butoxone stosowałem dwa sezony temu, rzepaku nie zwalczył za to przychamował groch.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

u mnie to basagran+ butakson rzepak jek jest jeszcze mały to załatwia


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Bentazon jako substancja czynna jest bardzo kapryśna. Najważniejsze to wstrzelić się w fazę rozwojową chwastów i temperaturę. W fazie siewki ładnie radzi sobie z chwastami. Problem jest z tymi które mają głębszy system korzeniowy. W zasadzie jeżeli doglebówka zostanie dobrze zrobiona to nie powinno być problemu z dwuliściennymi w grochu. Z tym jednak wiąże się pilnowanie głębokości siewu (zabolało w ubiegłym roku). Przy płytkim siewie i opadach widać hamujące działanie na rośliny. Poza tym dużo nasion zostało wypłukanych i wszamały je dzikie gołębie w życiu nie widziałem tylu na raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

A przed zbiorem Ci nie młóciły grochu? U mnie to chyba wszystko z okolicy się zleciało - grzywacze, sierpówki no i oczywiście okoliczne hodowlane obsrajdachy. Nie wyobrażalne ile to zjeść potrafi. Potrzebują miejsca zaczepienia na polu, a takim miejscem jest ścieżka technologiczna. Młócą i przydeptują w koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ja zbieram na zielono, ale te plantacje które przejrzały zostały przetrzebione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja zbieram na zielono, ale te plantacje które przejrzały zostały przetrzebione.

 

o kolega po fachu, ile wam płaca za 1kg zielonego.

mi w zeszłym roku wyjadały to jeszcze mnie gołebiarz op... ze mu młodziki zdechły


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ja już jestem "next level" uprawiam i mrożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a skąd kolega, moze nawiązemy współprace, bo mnie przetwórnia wk...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ładnie to tak brzydko wyrażać się o Leżajsku?  :D Nie da kolega rady do mnie dowieźć niezaparzonego, ale koło Jasła jest Karenfruit. Tak tylko podpowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj