Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231

to chyba cena nasionek powala. U mnie to grupa obsiewa jakimis "holenderskimi" nasionami cena ok 1500zł/ha plony takie same jak polskich za 800zł/ha tylko podobno zdrowsze.

Jakie plony? od 4t w zeszłym roku do ok 10 w 2014r na jak najlepszych polach. ale wtedy przetwórnia zrobiła sobie weekend wolny i nie mogli póxniej sie wyrobic mi przyjechali we srode ploegerem i twardość grochu dochodziła do 200!  roku. ziemia to IIIa do IVa 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Martwicie się o mszycę- ale ona ze 7 razy rozwija się od małej w ciągu okresu jak ze stonką. Dzisiaj pryskasz jest ok a na drugi dzień znowu jest. Ale nie ona jest problemem. Bardziej bym martwił się o pachuwkę strąkóweczkę i stronkowca grochowego jak te dwa będą to nikt wam grochu nie weźmie- tylko na paszę po 500zł/t. A mszyca co zrobi- trochę soku possie najwyżej groch będzie słabiej wykształcony(mniejsze ziarko)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Po 500?

Sprzedawałem na pasze po 900.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Grzepo kiedy i czym pryskać na strąkóweczkę i strąkowca? Mój jeszcze nie kwitnie bo siany dopiero 19-kwiecień w pole wejść nie mogłem. A ma kwitnąć po 62 dniach od siewu, czyli jeszcze jakieś 3-6 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pryska sie jak zawiązuja sie pierwsze straki


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

strąkowca widać po tym że na strakach widać takie mikroskopowe kropki koloru pomarańczowego. a pachoweczka to nie wiem dokładnie Ale naloty są chyba w podobnym okresie. każdy indektycyd powinien zwalczyć strąkowca I pachoweczke, wydaje no się ze to jedynie kwestia rejestracji bo większość środków to perytroidy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Z tego co obczytałem się po etykietach to proteus, mospilan (działa niby na strąka)- tylko że drogo wychodzi. U mnie pryskane 2 razy Bulldock-iem (15zł/ha jedna dawka) zobaczymy czy będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja w zeszłym tygodniu pojechałem Proteusem i jak na razie spokój. Żadnego robactwa.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A dimetoat albo chloropiryfos? Tanie i zabójcze. Stonka w ziemniakach już nastepnego dnia leżała po nurelli. Groch jest samopylny więc pszczoły raczej w nim nie latają

Na mszyce jechałem pyretroidem na początku kwitnienia to ograniczyło jej liczebność ale nie zlikwidowało całkowicie. 15czerwca na zawiązki pierwszych strąków wykonałem zabieg proteusem, mszyce są całkiem zlikwidowane ale ciekawe co z innymi szkodnikami. Po 2tygodniach planowany kolejny oprysk proteusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na groch latają Trzmiele.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ile dni "trzyma" proteus? Mospilan droższy ale czy lepszy? Jakie jest wasze zdanie?

To o fosforoorganikach to takie gdybanie... bo trudno dobrze sprzedać groch ze śladami żerowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to coś koło fuzariozy  :)  tebukonazol ładnie to trzyma ale nie ma rejestracji


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie to jest w samym dole pola co woda stała i nawet do końca nie dosiałem go. Myślałem że to jest z powodu złej uprawy gleby, a mówicie że to jednak choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

to chyba cena nasionek powala. U mnie to grupa obsiewa jakimis "holenderskimi" nasionami cena ok 1500zł/ha plony takie same jak polskich za 800zł/ha tylko podobno zdrowsze.

Jakie plony? od 4t w zeszłym roku do ok 10 w 2014r na jak najlepszych polach. ale wtedy przetwórnia zrobiła sobie weekend wolny i nie mogli póxniej sie wyrobic mi przyjechali we srode ploegerem i twardość grochu dochodziła do 200!  roku. ziemia to IIIa do IVa 

 

Jakie polskie odmiany siejesz na zielono ile kilo na ha ? Cena nasion około 1200 zł a plon w zeszłym roku od 5 do 7,5 tony z ha. Bardzo chętnie podyskutuje na priv.

 

Edytowano przez garu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

U mnie mszycy nie było i nie ma, groch przekwitł i ziarno ma 4-5mm w dolnych strąkach. Pojechałem profilaktycznie Proteusem bo strąkowca też nie znalazłem a pora na zwalczanie już najwyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

A ja nie pryskałem wcale ani na grzyba ani na robaki po zbiorach napiszę jaki wynik i jakość ziarna. Zastanawiam się nad desykacją i sklejaniem  odmiana Batuta nie wiem co o tym myśleć(termin zabiegu i tak dalej), chętnie poczytam opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mszyce się i u mnie pojawiły.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W batucie w 2 poprzednich sezonach nie było potrzeby sklejania ani desykacji no chyba że masz mocno zachwaszczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to są pomarańczowe plamki na strąkach. Podłużne, długości 1mm. Dobrze przyklejone, jak by wżarte w tkankę, może trochę klejące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj