Polecane posty

spajki01    1

Cześć mam pytanie czy można zastosować w grochu herbicyd Sekator? zostało mi go trochę a mam w grochu dosiane pszenżyto jare. Gdyż dziki mi wyjadły groch planuje też Basagran jak myślicie sam basagran lepszy czy Sekator grochu nie spali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Witam zasiałam pierwszy raz groszek i jest bardzo ładny wczoraj byłam i oglądałam nawet ma bardzo dużo brodawek w przeciwieństwie do soi ale może dlatego że jest o połowe mniejsza ale też jestem przerażona ilościa chwastów dużo wychodzi kostrzewy i pokrzywki poradzcie czy można pokropić a był kropiony po siewie Linurexem w dawce 1l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Do KIEDY można JECHAĆ na JEDNOLIŚCIENNE w grochu? Mam pełno gluchego owsa, groch jest dość daleko. Jednym słowem zagapiłem się. Groch ma 15 cm wzwyż. Pantera stoi tylko nie wiem czy nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Kiedyś w mieszance grochu z jęczmieniem jechałem axialem na owies głuchy tuz przed kłoszeniem jęczmienia, groch miał z 40-50 cm. Co do Pantery itp. nie mam doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

U mnie zaczyna kwitnąć. trafiają się pojedyńcze kwiaty , na niedziele będzie kwitł na całego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arashi95    0
Napisano (edytowany)

Groch mozna pryskać na owies cos z rodzaju puma uniwersal rumba itp...
Polecam puma 0,5l + atpolan 1l na ha :)

Mam pytanie kiedy pryskać proteusem ? Na poczatku kwitnienia ? A potem powtórka za 14 dni?

Edytowano przez Arashi95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Opryskałem 1ha grochu tilt turbo 0,8l/ha + mondatak 0,8l/ha + 10 kg siarczan magnezu + 0,2 l/ha modus. Bo mi zostało z pryskania pszenicy jarej i szkoda było wylewać. Czy to była głupota, coś mu się stanie? Dodam że modus stosuję pierwszy raz w życiu po tym co się naczytałem tu na forum i całkowicie nie wiem co on może nawyprawiać, a te pozostałe składniki cieczy jakoś się nie obawiam, raczej szkody nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

krychu pantera nie ma rejestracji ale nic się nie stanie. możesz dac 0,5 . rejestrację ma np agil. albo poczekaj i przed zbiorem zdesykuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Groch mozna pryskać na owies cos z rodzaju puma uniwersal rumba itp...

Polecam puma 0,5l + atpolan 1l na ha :)

 

Mam pytanie kiedy pryskać proteusem ? Na poczatku kwitnienia ? A potem powtórka za 14 dni?

Z drugim zabiegiem na szkodnika poczekaj , aż zawiążą sie nasiona . (Proteus)

Groch Zwalczane agrofagi
  • Strąkowiec grochowy
Dawka Maksymalna dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 l/ha.

Zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 l/ha.

Maksymalna liczba zabiegów: 2.

Odstęp pomiędzy zabiegami: minimum 14 dni. Termin stosowania Stosować w początkowym okresie dojrzewania nasion w strąkach. Rodzaj zabiegu Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Uwagi Zalecana ilość wody: 600 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

pryskasz od razu po siewie czy kilka dni później ???

 

Dołączam się do pytania, mam groch trzeci dzień po siewie i o dziwo już wczoraj miał kiełek centymetrowy powiedzcie mi czy mogę dać comand i Linurex na kiełkujące rośliny czy przypale proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Teraz siałeś groch? Pod koniec maja? Ile chcesz go zebrać?

Niedługo niektórzy będą chcieli przyrodę dostosowywać do wolnego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W ogrodzie też niedawno został posiany, co roku siejemy warzywo przeważnie w maju i co roku wydaje plon. Więc i na polu coś powinien wyrosnąć. Tyle tylko że w ogrodzie jest na sporej ilości obornika, podlewany i ma tyczki podporowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jakiś plon, rozumiem.

ja w ubiegłym roku zebrałem ponad 5T/ha (pole 7,5 ha). Groch siany na początku marca.

W tym roku siew podobnie, pojawiają się pierwsze kwiaty, za kilka dni jadę z opryskiem, nie będzie łatwo bo już prawie ścieżek nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Na razie nic mocnego, jak się ochłodzi pod koniec tygodnia to wieczorem (po 19) polecę zwykłym pyretroidem profilaktycznie. Koszt niewielki, a zagrożenie mszycą i innym robalom istnieje. Na pierwsze strąki pójdzie Proteus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Teraz siałeś groch? Pod koniec maja? Ile chcesz go zebrać?

Niedługo niektórzy będą chcieli przyrodę dostosowywać do wolnego czasu.

 

Tak ale na zielono jadalny do przetwórni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A widzisz, na działeczce warzywnej też na zielono uprawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Niedługo niektórzy będą chcieli przyrodę dostosowywać do wolnego czasu.

A niektórzy zachowują się tak jakby wogole się nie znali.

 

Groszek na zielono sieję się zazwyczaj pod kontraktacje i to firma odbierajaca towar wyznacza termin odbioru A co za tym idzie trzeba dostosować do tego termin siewu. Coś jak z kukurydzą cukrową.

Co do pytania, jeżeli groch zastał wysiony na właściwą głębokość to ja bym jeszcze prysnął go przedwschodowo.

 

Ale to Ty znasz najlepiej swoje pola i panujące warunki atmosferyczne.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Dołączam się do pytania, mam groch trzeci dzień po siewie i o dziwo już wczoraj miał kiełek centymetrowy powiedzcie mi czy mogę dać comand i Linurex na kiełkujące rośliny czy przypale proszę o szybką odpowiedz.

kolego jak masz pytania co do grochu na zielono to pisz na pw chetnie pomoge, a bawie sie w to kilka lat


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Groch to trochę coś innego niż groszek na zielono. Jak ktoś pisze o groszku na zielono to niech to napisze na wstępie i nie będzie wątpliwości co do terminu siewu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Groch u mnie ma po 3-4 kwiatki. Przechodzę i patrzę, a w kwiatku widzę coś ciemnego - chrząszcz strąkowca. To chyba nie ma co czekać z zabiegiem? Czy mospilan będzie dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A co Cię interesuje kiedy sieje i ile go zbierze? Pytanie brzmiało inaczej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U mnie pojawiła się mszyca. Potraktuje ją jakimś śmierdziuchem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj