Polecane posty

Gość   
Gość

U mnie na razie spokój.

 

Ponawiam pytanie o zwalczanie rzepaku w grochu?

 

Co stosujecie?

 

Corum 502,4 SL

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

5l Butoxone kosztuje 223 netto. Czyli jakieś 140-150 zł/ha zależnie od dawki.
Ale fakt, w dalszym ciągu jest to nieskuteczny zabieg.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

170 to i tak zle nie wyjdzie, basagran 2l wychodzi 220zł a pełnej skutecznosci  na samosiewy nie ma. Ciekawe jak z dostepnoscia corum.

Kula07 jak plonował groch po butoxone, jak pamietam to mocno chorował po oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Chorował.

Ok 4t. Ale jeszcze dokładnie nie wiem, bo wszystkiego nie sprzedałem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Corum 502,4 sl  będzie dostempny zapewne wiekszych sklepach tak jak Kuczyńska, Ćwić ma mieć po niedzieli corum 502,4 sl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Od robaka wszelkich gryzoni pryskane wczoraj SHERPA 0,15 na 1 ha pod koniec Maja znowu SHERPA 0,15 la na 1 ha i przed samym kwitnieniem stosuje DURSBAN 480 EC , i niemam problemu z robakami i działa 30 dni do zbioru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Od robaka wszelkich gryzoni pryskane wczoraj SHERPA 0,15 na 1 ha pod koniec Maja znowu SHERPA 0,15 la na 1 ha i przed samym kwitnieniem stosuje DURSBAN 480 EC , i niemam problemu z robakami i działa 30 dni do zbioru...

 

dursban działa max 14 dni i nie powinno się nim pryskać przed kwitnieniem - szkodzi pożytecznym owadom zapylającym, to jest typowy środek do zwalczania szkodników łodygowych i ich jaj. nie miałeś jeszcze problemów z pszczelarzami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Wszyscy pryskają DURSBANEM 480 EC grochy rzepak i soje działa 14 dni ale jest w roślinie i jeśli jakiś gryzoń gryzie to pada, a groch jest  samo pylny nie potrzebuje zapylania , tak samo i rzepak samo pylny bo nienektaróje niema w nim pszczół  unas jest tylko jeden pszczelasz i to wywozi na fasole bo pszczoły by pozdychali z głodu ...Może nie wszystkie rzepaki ale te nowe odmiany nienektaróją pszcząły mijają je...DURSBANEM 480 EC  wychodzi naj taniej i naj skuteczniejszy jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

oprzedzika trzeba pilnowac od wschodow, tak wyglada [galleryimg=640247], do zwalczania pyretroidy zarejstrowana alfa-cypermetryna( Fastac, Jetstak) ale pryszcza tez cypermetryną, deltametryną. A poczatkiem zawiazywania strąków Proteus na strakowca, pachowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Proteus - został dopuszczony na groch tylko że koszt ponat 100 zł a zabiegów trzeba wykonać 2 nie jestem do Proteusa pszekonany wiem że w rzepaku pryskają nawet 5 razy bo słaby ale jaki koszt, ale każdy ma swoje zdanie...Trzeba stosować taki środek by pozostawał w odydze ,w liściach wtedy jest ochrona, ale nie powieszchowna bo nic nieda tylko koszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Zastosowanie Fury 100 EW

Zastosowanie 
bakteryjna plamistość pomidora, chowacz brukwiaczek, chowacz czterozębny, chowacz podobnik, chrząszcze stonki ziemniaczanej, larwy stonki ziemniaczanej, mszyca, owocówka jabłkóweczka, pryszczarek kapustnik, skrzypionki, słodyszek rzepakowy, stonka ziemniaczana, szkodniki łuszczynowe, toczyk gruszowiaczek, wciornastek tytoniowiec
Uprawy:
jabłoń, jęczmień jary, jęczmień ozimy, owies, pszenica jara, pszenica ozima, pszenżyto jare, pszenżyto ozime, rzepak ozimy, tytoń na plantacji, tytoń na rozsadniku, ziemniak, żyto ... Naj skuteczniejszy nie wielka dawka koszt około 125 zł 1 litr starcza na 10 ha po jednym zabiegu ...Jeśli niema wsklepie można samemu zrobić FURY...Poczytać i przeanalizować skuteczność i koszta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

w ubiegłym roku miałem groch w dwóch kawałkach stosowałem proteus na jednym i sumi-alpha na drugim ,po dwa zabiegi na strąkowca i powiem że proteus poradził sobie znakomicie 0 robaka a po sumi alpha co najmniej 10 % -własnie w tej chwili wylatuje ze stodoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Temat szkodnika , ale większego - dziki , jutro mam szacowanie wstępne szkód , myśliwy podnoszą temat , że nie zgłosiłem uprawy grochu ( że zakładam w pobliżu lasu ) , szukałem w prawie łowieckim , ale nic konkretnego nie znalazłem  , chyba , że podciągają to pod błąd agrotechniczny .Przerabialiście temat szacowania szkód w grochu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Nie ma obowiązku zgłaszania upraw, to tylko dobry zwyczaj.

Możesz się tłumaczyć, że nie wiedziałeś że dziki będą ryły groch. Gorzej jak to jest pole po kukurydzy, wtedy lepiej dmuchać na zimne.

Zawiadomiłeś na piśmie? Dostałeś termin szacowania na piśmie? Trzeba pilnować takich rzeczy w razie sprawy w sądzie. Możesz poprosić przedstawiciela izby rolniczej o uczestnictwo. Możesz filmować szacowanie ale bez filmowania myśliwych (chyba, że się zgodzą).

Na razie to szacowanie wstępne, trzeba określić powierzchnię uszkodzoną i procent uszkodzenia na tej powierzchni.

Plon określicie przed zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

 

Zastosowanie Fury 100 EW

Zastosowanie 
bakteryjna plamistość pomidora, chowacz brukwiaczek, chowacz czterozębny, chowacz podobnik, chrząszcze stonki ziemniaczanej, larwy stonki ziemniaczanej, mszyca, owocówka jabłkóweczka, pryszczarek kapustnik, skrzypionki, słodyszek rzepakowy, stonka ziemniaczana, szkodniki łuszczynowe, toczyk gruszowiaczek, wciornastek tytoniowiec
Uprawy:
jabłoń, jęczmień jary, jęczmień ozimy, owies, pszenica jara, pszenica ozima, pszenżyto jare, pszenżyto ozime, rzepak ozimy, tytoń na plantacji, tytoń na rozsadniku, ziemniak, żyto ... Naj skuteczniejszy nie wielka dawka koszt około 125 zł 1 litr starcza na 10 ha po jednym zabiegu ...Jeśli niema wsklepie można samemu zrobić FURY...Poczytać i przeanalizować skuteczność i koszta ...

 

 

jak kazdy pyretroid zabiłą wszystko co opryszcze a nowe naloty?  Jak samemu zrobic zeta cypermetryne??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj