Polecane posty

makqq1    0

masz 3 dni po siewie a jak będą przymrozki to i te 5 dni niepowinno zaszkodzić tak mi się wydaje

ile z tym gleberem dajesz wody na ha bo ja bez niego gdy jest wiatr daje 300l

 

 

300 l daje z gleberem .

 

Mam do was pytanie pryskałem wczoraj groch afalon +command wiatr słaby ale był czasem zmieniał się kierunek i zawiewało na sąsiada pszenice spali ją ?mieliście taki przypadek ,bo ja słyszałem ze tylko przebarwi,wybieli.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25250

Według ,mnie zrobi się biała i to na długo. Ugadaj sąsiada już teraz i wytłumacz mu co może się dziać. Pszenicy nie spali, ale widok może być tragiczny.

W zeszłym roku zawiało mi na jęczmień sąsiada to zrobił się bielutki na 2-3 tygodnie. Później odżył i nie odbiegał od tego zdrowego, no ale przyznam, że taki widok rolnika osłabia i krew się w nim  burzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Ja wczoraj zasiałem 7ha odmiany lasso jeszcze zostało 2 do zasiania w poniedziałek i oprysk (jak nie bedzie padać)


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Wczoraj zasiany groch. W tym roku innym systemem- bronowanie, sianie i agregat, bez wałowania- efekt nawet lepszy niż po bronowanie, agregat, sianie, wałowanie. Zobaczymy jak powschodzi. Lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Według ,mnie zrobi się biała i to na długo. Ugadaj sąsiada już teraz i wytłumacz mu co może się dziać. Pszenicy nie spali, ale widok może być tragiczny.

W zeszłym roku zawiało mi na jęczmień sąsiada to zrobił się bielutki na 2-3 tygodnie. Później odżył i nie odbiegał od tego zdrowego, no ale przyznam, że taki widok rolnika osłabia i krew się w nim  burzy.

 

 

 

Byłem juz u sąsiada powiedziałem o co chodzi co może się stać powiedział ze rozumie i że jest ok ,ale co sobie pomysli jak zobaczy to się okaże może nic się nie stanie :)Wiatr bardziej w góre zabierał oprysk ale gdzie on siadł to nie wiem :Pa lance ryły w ziemi :)

 

pozrdawiam

Edytowano przez makqq1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

WITAM zaprawiacie nasiona nitragina przed siewiem? daje to rzeczywiscie jakis efekt w plonie? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już z tą nitraginą miałem do czynienia zwyżka plonu niewielka trzeba zaprawiać przed samym siewem i niewolno dopuścić do nasłonecznienia grochu z tą nitraginą. I powiedzcie jak taki groch wsypywać wowxzas do siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

jak posialem groch i wieczorem opryskalem bo nie bylo wiatru

afalon+command a wnocy przymrozilo -5 to zadziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

jak posialem groch i wieczorem opryskalem bo nie bylo wiatru

afalon+command a wnocy przymrozilo -5 to zadziala

 

Cos na pewno zadziała,ale działanie bedzie zmniejszone.(przynajmniej tak mi sie wydaje)

Ja opryskam jutro będą temperatury na + od soboty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

Witam ,mam pytanie posiałem groch 19.03 ale nie opryskałem go ponieważ co dzień padało i wiało , teraz swięta i wjadę dopiero po nich , i tu pytanie czym opryskac po wschodowo i w jakiej fazie , Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Święta świętami , a opryskać trzeba . Ja jutro opryskuję . Groch to nie rzepak ,jeszcze nie powschodził .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam ,mam pytanie posiałem groch 19.03 ale nie opryskałem go ponieważ co dzień padało i wiało , teraz swięta i wjadę dopiero po nich , i tu pytanie czym opryskac po wschodowo i w jakiej fazie , Pozdrawiam

 

mysle ze powinieneś opryskac przed swietami zawsze mniej kasy ci pójdzie masz jeszcze dwa dni :)jesli poczekasz to po wschodach Butoxone w fazie 1/3 wąsów czepnych.:)pozdrawiam

Święta świętami , a opryskać trzeba . Ja jutro opryskuję . Groch to nie rzepak ,jeszcze nie powschodził .

 

ja opryskam jutro lub w sobotę boje sie troche dziadka mroza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Opryskane dziś sprawa załatwiona :) ale dzieki za info

 

No to ci się udało u mnie leje od rana ,teraz sie troche przejasnia jesli owieje do wieczora to jade pryskać ;/, a mogłem to zrobic wczoraj .Nie chcialo mi się jezdzic po nocy to teraz mam ;/.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25250

To raczej dobrze, że nie opryskałeś, bo jeśli leje to środek dostałby się bezpośrednio w strefę korzeniową rośliny uprawnej. A teraz spokojnie opryskasz na wilgotną glebę i środek zostanie na wierzchu spełniając swoją rolę.

 U mnie przestało padać i jest zupełnie bezwietrznie. Super warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

No i nie opryskałem wczoraj nie dało sie wjechać za mokro było ;/,teraz moje pytanie czy mozna opryskac mieszanina afalon command 5 dni po siewie czy zostaje juz tylko oprysk po wschodach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Witam, mam pytanie. Wczoraj zasiałem mieszankę  jęczmień i pszenicę z grochem i teraz czym to opryskać?

Najważniejszy  chwast to owies głuchy i przytulia.

Czy  Legato powschodowo to byłby dobry wybór. Stosował ktoś diflufenikan w grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

No i nie opryskałem wczoraj nie dało sie wjechać za mokro było ;/,teraz moje pytanie czy mozna opryskac mieszanina afalon command 5 dni po siewie czy zostaje juz tylko oprysk po wschodach?

 

Podpowie ktoś co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja bym pryskał.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Witam
Czy ktos ma doswiadczenia jakies w przypadku uprawy grochu na glebie o ph 4,5-4,6 ?
Wiem jakie sa zalecenia czyli ph 6,5 ale chcialbym wiedziec czy w takim przypadku jest jakikolwiek sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj