Polecane posty

galan99    7574

Widzę że znowu zanosi się na olbrzymie zasiewy grochu, powtórka z zeszłego roku będzie zapewne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

nigdy nie siałem grochu pastewnego mam kawałek dobrej gleby ale pod lasem miałem tam kiedyś łubin biały zeus to m go w 60 % obgryzły a jak to bd w przypadku tego grochu wsiać może łubinu gorzkiego w to czy jak jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AD-777    0

Groch sieje się teraz a łubin o wiele później. Groch też jest obgryzywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Batut to bardzo dobra odmiana zarówno jak Tarchalska. Mecenasa nie miałem to się nie będę wypowiadał.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

też mam groch na sprzedaż. Odmiana batuta, 99 % ZK, oczyszczony lub nie. Dużo będzie grochu w tym roku, ja planuje moze za tydzień ależy jak się uda wjechać w pole. U nas ciągle pochmurno i ziemia nawet na piachach morka, WLKP okolice wrześni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Czy po jesiennym zastosowaniu 1,5 l Butisanu+0,25l Navigatora mogę po wykonaniu orki przemarzniętego rzepaku zasiać groch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Widać że znowu powtórzy się rok zeszły będzie nasiane grochu zadużo i nie będzie ceny ani  dopłat , bo zazielenieie dojdzie jeszcze. Wszystko policzo i tysiące hektarów będzie zasiane , i handlarze cene zbiją bo podadzą ile to zasiane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

I sprzedajcie handlarzom po 600zł/T ;[

A zużyć samemu na paszę nie łaska. Najlepiej płakać że tanio i nic nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Rozumiem, że Ci co nie trzymają żadnych zwierząt to mają sami ten groch żreć?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Jak już tak płaczecie że nie ma co z grochem robić to mogę was wybawić z tego kłopotu i zakupie chętnie całą tonę tego surowca na zasiew. Myśle że to troche uspokoi ceny na rynku. :D Najlepiej w moim regionie czyli Łuków i okolice. Odmianę nadającą się do mieszanki z jęczmieniem i owsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubelskirol    1

Jak już tak płaczecie że nie ma co z grochem robić to mogę was wybawić z tego kłopotu i zakupie chętnie całą tonę tego surowca na zasiew. Myśle że to troche uspokoi ceny na rynku. :D Najlepiej w moim regionie czyli Łuków i okolice. Odmianę nadającą się do mieszanki z jęczmieniem i owsem.

Sprzedam Ci tonę tego surowca, dość blisko mamy do siebie(ja okolice Zamościa). W tamtym roku brałem w centrali. Odmiana Batuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja chce coś posiać, żeby zebrać z początkiem sierpnia i zastosować to jako poplon i myślę o grochu. Czytałem, że sieje się go teraz, głęboko ile siewnik pozwoli. Jaka jest norma wysiewu na hektar (ziemia u mnie ciemna, szybko nagrzewająca się IIIkl, a dokładnie borowina)  i jakiego średniego plonu można się spodziewać? 

Jako poplon chciałbym wysiewać to z początkiem sierpnia (+rzodkiew oleista lub gorczyca) i przerobić koniec września, a część zostawić do wiosny. Zda to egzamin? Zależy mi na poprawieniu struktury gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

borowina sitaniecka. Samym zasianiem grochu poprawisz strukturę + dotego to co się wysypie podczas omłotu i poplon jakiś będzie i to wystarczy. Wg mnie wysypywanie grochu na poplon to całkowicie nieopłacalna sprawa już lepiej gorczycę... Wszystko zależy od tego czy popada jak już wykosisz groch. Bo jak nie bedzie padać to to strata kasy takie wysypywanie grochu na poplon. Poplony z samej gorczycy też były u mnie przerabiane- strasznie wysuszają ziemię (tym bardziej jak nie pada powiedzmy we wrześniu). U mnie się sieje 300-340 kg/ha wszystko zależy od odmiany. Nie spodziewaj się plonu 5 t/ha raczej bliżej 3 (2,5 jak gorszy rok do 3,5 jak lepszy- beznawozowo, przykładowo po drugim pszenżycie, klasa ziemi przewaga III rzadko II ). W 2015 znajomy chciał poprawić strukturę gleby i po zbożu 

zasiał lejkiem groch- groch powschodził przyszła susza i efekt był taki sam jakby ten groch do rowu wywalił także... trzeba mieć dobre prognozy pogody.

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

dzięki za odpowiedź :) może nie do końca jasno się wyraziłem, chodziło mi o to, że mam teraz 1,7ha dzierżawy gdzie mam zasiać coś do dopłat do wysokobiałkowych i myślałem żeby groch zasiać, zebrać i nasiona na reszcie pól rozsiać jako poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ta gorczyce a potem najlepiej rzepak...

Spokojnie możesz zasiać groch jako międzyplon. Zresztą co byś nie zasiadł to o tej porze roku i tak glebę wysuszy.

Taka ciekawostka: zeszłym roku na stanowisku po grochu zasiałem rzepak. W miejscach gdzie co nie zwalczyłem normalnie zakwitł i wytworzył strąki. Dopiero mróz go zczyszcił. A jak wiecie jesień była sucha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6

Czy jak zastosuje bezposrednio po siewie afalon  to on zadziała? Są jakies obawy że nie zadziała tak jak powinien z powodu np. niskiej temperatury otoczenia czy samej gleby? Czy może wstrzymać się z siewem jeszcze kilka dni aż się bardzie ociepli?

Edytowano przez sebek52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElGrAnDo    0

Witam . Czy zaprawiać groch od robaka ? Gra warta zachodu ? Jeśli tak to czym najlepiej? Z góry dzięki za odpowiedź :D
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy zaprawiać groch od robaka ? Gra warta zachodu ? Jeśli tak to czym najlepiej? Z góry dzięki za odpowiedź :D

 

Sorki pomyliłem się.. ja tylko fasole zaprawiałem kiedyś od robaka bi58 ale nie pamiętam ile sie tego dawało. Groch zaprawiam tylko funaben plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Niczym nie zaprawiać.

Przy takich temperaturach można opóźnić zarówno siew jak i oprysk.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Takiej zaprawy która odstrasza dziki jeszcze nie wymyślono.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj