Polecane posty

szopen    29

Ja daję 150-200 kg fosforanu czyli 27-36 kg azotu na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

W zasadzie najlepsze efekty dały się zaobserwować przy laniu RSM przed samymi wschodami. Dobrze też reaguje na dawki dolistne saletry wapniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Groch na start potrzebuje ok 20kg N. Ja daje ok 350kg Polifoski 6. Wysiew ok 280-300kg zależnie od parametrów, wałuje po siewie.

Pozdrawiam.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam panowie , kiedy zamierzacie siać peluszki/grochy ?coś mi się wydaje ze w tym roku termin się nico wydłuży , zależy jak będzie z pogodą , dla przykładu w ubiegłym roku Jęczmień jary  siałem przed 10 marca , teraz raczej wątpię .. w coś takiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

zastanawiam się nad przysłanie grochu butaxone. Prosiłbym o informację od tych co go stosowali czy jest bezpieczny dla grochu ponieważ słyszałem o kilku przypadkach gdzie groch chorował po tym opryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

butaxone 1l/ha  + basagran 1l/ha i nic złego sie grochowi nie działo


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Mi dwa lata temu butoxone w dawce 1.5 l przypalił dość mocno groch,  odmiana batuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

ja zawsze pryskam groch basagranem. W tym roku wyczytałem że można trochę przy oszczędzić i prysnąć butaxone tylko się boję czy warto ryzykować słysząc informacje o tym że można popalić groch. Ja mam odmianę muza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AD-777    0

Pryskałem Butaxone 3l/ha (Trachalska) trochę przygasiło groch, na jakiś tydzień a potem podniósł sie i było ok.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Od kilku lat po siewie pryskam Afalonem i Commandem i czysto do zbiorów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

afalon 1l + command 0,15l/ha. Choć w ubiegłym roku dawałem 0,8l afalonu i też było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W zeszłym roku połasiłem się na tani Butoxone i dziadostwo przypaliło mi groch. W tym roku jadę standardowo Basagramem.

Afalon +commamd w dawkach jak na rzepak.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Sam Basagran jest ciężki do wstrzelenia się w fazę rozwojową chwastów. Jeśli przegapi się fazę siewki to są problemy. W fazie siewki wystarcza 0,7l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Od kilku lat po siewie pryskam Afalonem i Commandem i czysto do zbiorów. 

 

U mnie to samo stosuję i jest git ,groch jest bardzo wrażliwy na pryskanie nalistne i potem wychodzą cuda.Daję 1l Afalonu i 0,2l Commandu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Witam . Jaką obsadę polecacie dla odmiany Trachalska ? Sieje groch po raz pierwszy a  różne są opinie na ten temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Od kilku lat po siewie pryskam Afalonem i Commandem i czysto do zbiorów. 

 

pryskasz od razu po siewie czy kilka dni później ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Jeden mówi 300 kg drugi 350 kg/ha . Zrobiłem próbę 100% wschodów , mtn jeśli dobrze pamiętam 261 g czyli przy 300kg/ha wychodzi 105 roślin/m2 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Afalon i Command ile dni po siewie można pryskać i na jaką głębokość musi być zasiany groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jeden mówi 300 kg drugi 350 kg/ha . Zrobiłem próbę 100% wschodów , mtn jeśli dobrze pamiętam 261 g czyli przy 300kg/ha wychodzi 105 roślin/m2 . 

300 kg/ha wychodzi przy mtz 270g i wschodach 90%. Ustaw na 280 kg/ha , jak wyleci 5%więcej czy mniej to i tak urośnie 

Afalonem + command (1l+0,15l) pryskałem po tygodniu i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj