Polecane posty

aro1975    324

bizon ile potrzebujesz? mam odmianę  mentor w C1, siałem oryginałem B w tamtym roku - na pewno będzie taniej jak w centrali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To i ja się zareklamuje. Mam Batute C1, również siałem Elitarny.
Pomorskie, ale do 1200-1300kg możliwy dowóz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Mnie nie interesuje reklama tylko cena w centrali .Groch to i ja mam ale czasami jest tak że nie opłaci się samemu czyścić bo wliczając dopłatę do MŚ wychodzi podobnie jak u rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To zadzwoń do centrali.

Chciałeś powiedzieć jałmużnę a nie dopłatę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Własnie dzwoniłem i nikt nic nie wie jak trochę panią przycisnąłem to powiedziała że 1800-2000 max ale cena jeszcze nie ustalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

Groch Batuta C2  -170zl brutto (kiel 80%, mtz 242gr.

Bobik Amulet C1-170zl brutto (kiel 86% mtz 507gr. 

woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

bizon ile potrzebujesz? mam odmianę  mentor w C1, siałem oryginałem B w tamtym roku - na pewno będzie taniej jak w centrali :)

To jest C1 czy było jak kupywałeś C1.

Mnie nie interesuje reklama tylko cena w centrali .Groch to i ja mam ale czasami jest tak że nie opłaci się samemu czyścić bo wliczając dopłatę do MŚ wychodzi podobnie jak u rolnika.

Cena umnie w gosp. nas. -170zl brutto świad. SON ,faktura  do zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

przecież napisałem, że kupiłem oryginał B

 

przecież napisałem, że kupiłem oryginał B

A tak okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym sie dowiedzieć ile wysiac grochu na ha słyszałem o 150 kg 250 kg 300 kg na ha, i jak ustawić siewnik poznaniak na skrzyni olejowej na ten wysiew grubego ziarna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Trzeba celować w 100 kiełkujących nasion na/m2 , przy MTZ(masa tysiaca ziaren) np.270g i zdolności kiełkowania 90% wychodzi 300kg/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Witam chciałbym sie dowiedzieć ile wysiac grochu na ha słyszałem o 150 kg 250 kg 300 kg na ha, i jak ustawić siewnik poznaniak na skrzyni olejowej na ten wysiew grubego ziarna. 

 

Zrób najlepiej próbę kreconą 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

ja w tym roku sieje 0,6ha

peluszki i mam zamiar wysiac 200kg ;)

siew planuje okolice 20 luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Witam was, mam do was pytanko , planuje zasiać ok 0,5-0,7ha peluszki wyłącznie z przeznaczeniem na poplony , czym proponujecie to opryskać na chwasty? , bezpośrednio po siewie czy też nie? jakie środki? Ile wysiać polifoski 6 czy tez inne nawozy pod korzeń? i najważniejsze jaka odmiana ? dodam , że nigdy nie uprawiałem strączkowych , prosze o jakąś pomoc :)

 

Na poplony najlepsza Muza, ewentualnie inne peluszki wysokie. Mają najmniejsze wymagania glebowe, bujnie i wysoko rosną, mają małe nasiona, przez co można siać mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamadam241    20

witam mam zamiar 1 raz zasiac grochu siewnego i mam pytanko czy warto uwalcowac pole po siewie? czy ktos walcuje?zeby sie lepiej kosilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys1979    0

witam panowie a ile siejecie kg grochu na ha. chodzi mi o odmiane mecenas. a wiecie moze jaka zawartosc bialka jest w grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

witam mam zamiar 1 raz zasiac grochu siewnego i mam pytanko czy warto uwalcowac pole po siewie? czy ktos walcuje?zeby sie lepiej kosilo

 

wręcz koniecznie trzeba wałować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

ja nie walowałem rok temu .musi byc super rowno zasiane i wyzbierane kamienie.mam duzo podnosnikow przy hederze .mlucenie szlo naprawde super ale musi byc "stół" na polu ... jak powalujesz na ciezkiej ziemi i ostro popada to ja zasklepi .w tym roku tez nie bede walował ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

witam panowie a ile siejecie kg grochu na ha. chodzi mi o odmiane mecenas. a wiecie moze jaka zawartosc bialka jest w grochu?

 

 

Co do białka to nie jestem pewny, ale coś kojarzy mi się 30% ?

Ja w C1 siałem 250-270 kg, w C2 do 300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Białko to 21-23% , bobik i łubin mają więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

witam mam zamiar 1 raz zasiac grochu siewnego i mam pytanko czy warto uwalcowac pole po siewie? czy ktos walcuje?zeby sie lepiej kosilo

Jak najbardziej warto, my walcujemy wałem gładkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

No dobrze, ale groch przecież pobiera azot z powietrza przez bakterie brodawkowe na korzeniach. Jak zawałujesz to chyba ograniczysz dostęp powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys1979    0

a jaka odmiane byscie polecili?podobna chwala odmiane mecenas ?i mowia,ze ponoc ta odmiana nie wylega :ph34r: ?jakie macie zdanie o tej odmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj