Polecane posty

Marcincc360    70

@iron

W ubiegłym roku były warunki żeby siać w lutym więc czemu nie  :)

Ponawiam pytanie czym zaprawiacie groch? i czym pryskacie np na grzyba ?


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

tak posiej w lutym to zanim powschodzi to dziki go wykopią

A co Ty myślisz, że jak posieje w marcu to dziki nie będą ryć?

 

Ja niczym nie zaprawiam a od grzyba zabezpieczyłem go Amistarem


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W zezsłaym roku ten wczesniej posiany korzystał z wody pozimowej bo później to wiadomo jak było. Siałem około 20marca i z plonu jestem zadowolony. Od grzyba nie pryskałem. Zaprawa vitawaxem. Na robaka jakiś pyretroid a później proteus, 2x odżywka na strączkowe. Nawożenie mocne bo jeżeli dobrze pamiętam prawie 200kg soli potasowej i superfosfatu wzbogaconego, 80kg siarczanu Mg a co zostało to teraz ma pszenica ozima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

będą ryc ale im krótszy czas od siewu do wschodow tym mniejsze straty.i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A dasz gwarancję, że jak posieje w marcu to mu szybciej powschodzi?
Wszystko zależy od pogody więc nie ma co gdybać.

Równieżbbędę siał jak najwcześniej się da.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logic35    0

miałem rozsypany groch na podwórku przy minus 9 rósł dalej,muszę sprawdzić  po ostatnich mrozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Co lepiej nadaje się na pasze dla bydła groch czy peluszka w mieszance zbożowo strączkowej? Czym się wogóle różni groch od peluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

peluszka to nic innego jak groch paszowy ;)

lepiej siej zwykły groch lepiej plonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Tylko słyszałem że peluszka nadaje się bardziej na słabsze ziemie a groch już za bardzo nie, chyba że są jakieś odmiany grochu nadające się na słabsze ziemie V klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Kupowaliście może materiał siewny grochu bezpośrednio z HR Smolice ? Miałem siać swoim , ale rozważam wymienić , chcę ominąć pośredników ze względu na czystość odmiany . Smolice mają kilka zakładów , Ktoś podpowie, gdzie dzwonić ?(C1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja mam Batute C1 z centrali. Siałem elitarny "B" Pomorskie. Zależnie od ilości mogę dowieźć. Pozdrawiam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was, mam do was pytanko , planuje zasiać ok 0,5-0,7ha peluszki wyłącznie z przeznaczeniem na poplony , czym proponujecie to opryskać na chwasty? , bezpośrednio po siewie czy też nie? jakie środki? Ile wysiać polifoski 6 czy tez inne nawozy pod korzeń? i najważniejsze jaka odmiana ? dodam , że nigdy nie uprawiałem strączkowych , prosze o jakąś pomoc :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

na poplon lepiej łubin jesli na przeoranie ;) grochy sie fatalnie orze ciągną się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam czy jesli w zeszłym roku pryskałem afalon +comand po siewie to w tym roku na tym samym polu moge użyć tych samych srodków czy musze zmienić ?

Edytowano przez makqq1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamadam241    20

Witam. Mam pytanie a mianowicie chce wejsc w program zrównowazony i musze zasiac 3 gatunki roslin rzepak zboża no i chyba groch siewny.moje pytanie to czy mozna w woj opolskim gdzies to sprzedac.po drugie jakie odmiany siac zeby nie wylegaly i czy zawsze trzeba siac kwalifikat czy mozna od kogos odkupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie ma odmiany które nie wylegnie.

Tak jak w przypadku zboża nie trzeba siać kwalifikatu.

Jak coś to mam Batute C1 na sprzedaż.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja jak do tej pory nie miałem problemu ze sprzedażą.

 

Sprzedawałem głównie na paszę. Są też strony aukcyjne. Kupiec zawsze się znajdzie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ze sprzedażą nie ma problemu tylko jest problem za ile. Własnie podzwoniłem i w mojej okolicy konsumpcyjny jest po 640zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W środę cena na groch to 830zł/t+vat loco gospodarstwo.

 

Ciekawostka, łubin 960-970.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj