Polecane posty

galan99    7551

Dla porównania zeszłego roku jakie były dopłaty a jak ten oszust Sawicki zafundował dopłaty i mamy doganiać Europę na czym na byku czy na wini wierzchem protest by ten PSL I PO NIE DOSZŁO DO WŁADZY...

 

 Autor: MRiRW 01-10-2014 16:51

Stawki płatności bezpośrednich za 2014 r. już znane

Share on facebookShare on googleShare on wykopShare on naszaklasaShare on twitterMore Sharing Services8
 
032557_620.jpg

Płatności bezpośrednie za 2014 r. zostaną wyliczone po kursie euro równym 4,1776 zł. Znamy już wstępne stawki dopłat

 

W związku z opublikowaniem kursu wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie za 2014 r. (4,1776 zł za 1 EUR) w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane już zostały projekty rozporządzeń w sprawie stawek płatności stosowanych od 1 grudnia 2014 r. Zaplanowano je wstępnie na następującym poziomie:

  • Jednolita Płatność Obszarowa (JPO) - 910,87 zł/ha;
  • płatność uzupełniająca do powierzchni uprawy chmielu, do której przyznano płatność uzupełniającą do powierzchni uprawy chmielu za 2006 r. (płatność niezwiązana z produkcją) - 1 000,39 zł/ha;
  • płatność uzupełniająca do skrobi (płatność niezwiązana z produkcją) - 351,69 zł/tonę;
  • płatność uzupełniająca do tytoniu (płatność niezwiązana z produkcją) - 4,53 zł/kg tytoniu jasnego z grupy odmian Virginia oraz 3,18 zł/kg tytoniu jasnego odmian typu Burley, tytoniu ciemnego suszonego powietrzem oraz tytoniu ciemnego suszonego powietrzem z możliwością dosuszenia i wędzenia;
  • oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) - 165,55 zł/tonę;
  • oddzielna płatność z tytułu owoców miękkich - 1 569,76 zł/ha;
  • płatność cukrowa - 53,61 zł/tonę;
  • płatność do krów - 595,30 zł/szt.; 
  • płatność do owiec - 125,32 zł/szt.; 
  • specjalna płatność obszarowa do powierzchni uprawy roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych - 556,37 zł/ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Zebrał nie zebra tylko było zaprojektowane 670  i a posiane jest 679 nie wiele przekroczone i powino być  stawka dopłaty na poziomie 300 euro ale za***ali nawet nie wytłumacz czemu tak działa PSL i PO...

 

 

 

Dopłata do wysokobiałkowych dziwnie niska
Share on facebookShare on googleShare on wykopShare on naszaklasaShare on twitterMore Sharing Services1
 
043475_620.jpgfot. Piotr Waniorek

W ocenie skutków regulacji ustawy o dopłatach zapowiadano stawkę dopłat do ha roślin wysokobiałkowych w wysokości trzykrotnie wyższej niż teraz podana. Co dziwne, zakładane areały i te rzeczywiście obsiane różnią się niewiele.
 

 

PLIKI

  • rozp. o stawkach dopłat do upraw

Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra rolnictwa, stawka płatności do roślin wysokobiałkowych za 2015 r. wyniesie 422 zł na 1 hektar powierzchni. Skąd taka kwota?

Jak podano w uzasadnieniu projektu rozporządzenia, na wszystkie płatności związane z produkcją (razem do powierzchni upraw i do zwierząt) jest 506 791 tys. euro, czyli 15 proc. koperty dla Polski na 2015 r.

Wysokość stawek płatności związanych z produkcją obliczono na podstawie dostępnych pułapów finansowych i powierzchni obszaru zatwierdzonego do poszczególnych płatności.

I tak w przypadku wysokobiałkowych koperta finansowa na 2015 r. to 67 572 080 euro, natomiast powierzchnia obsiana - 679 691, 79 ha.

Kurs euro do przeliczeń wynosi 4,2448 zł.

Jak z tego wynika, stawka za 1 ha upraw wysokobiałkowych to 99,4158 euro na ha.

W ocenie skutków regulacji ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego przyjmowano 326 euro na ha. Warto zwrócić uwagę, że przyjmowana w OSR powierzchnia upraw (670 176,47 ha) niewiele różniła się od tej rzeczywistej – a stawka spadła do jednej trzeciej spodziewanej. Co jest tego przyczyną, pytamy w MRiRW.

W załączeniu projektowane rozporządzenie o dopłatach do powierzchni upraw.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja sprzedałem prywatnie na pasz 920 zł/t na rękę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sprzedałem tylko groch wysiany z własnych nasion.

 

Kwalifikat jeszcze leży.

 

Znowu będę miał ze 20t na sprzedaż, Batuta, C1  MTZ ponad 280g a siłę kiełkowania jeszcze sprawdzam ;)


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Wszystko przez zazielenienie. U mnie tyle ludzi nasiało grochu że nie ma co z nim zrobić- wystawiłem po 800 to nikt nie zadzwonił. Był gość co kupował w mojej okolicy ale w tym roku zanim wykosiliśmy to ludzie zasypali go grochem- brał po 750 na rękę. Teraz jeden bierze paszowy po 500. Ale 500 to śmiech nie cena. Czy ktoś wie o jakimś skupie na terenie powiatu chełmskiego, zamojskiego lub hrubieszowskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Teraz to groch będzie leżał jeszcze długo wystarczy go na 2 rok, kto zdążył sprzedać jeszcze na początku sierpnia to wygrał a teraz to już lipa ludzie co jeszcze mają grochu to wystarczy na 3 lat,,,ZAPASU  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Teraz to groch będzie leżał jeszcze długo wystarczy go na 2 rok, kto zdążył sprzedać jeszcze na początku sierpnia to wygrał a teraz to już lipa ludzie co jeszcze mają grochu to wystarczy na 3 lat,,,ZAPASU  <_<

12047122_920926707992315_255701724127165

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

tak myśle czy warto siać groch na przyszły rok... mi udało się sprzedać po 1800 ale to po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

tak myśle czy warto siać groch na przyszły rok... mi udało się sprzedać po 1800 ale to po żniwach.

Nie siej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aro1975 właśnie patrzyłem twoje fotki z grochem i jak tam płacą po 1100 za siewny? Pendigan ma rejestrację w grochu?

Ile szt/m2 trzeba siać grochu i jaką ma MTZ Twój? Bo szukam czegoś na wiosenne siewy, będę sobie uprawiał mieszanki poplonowe które wykorzystam w sierpniu po zbożu pod kukurydzę, 50/50 łubin/pelucha. Później jeszcze tylko dodam rzodkiew lub gorczycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

ja miałem tego 0.6 ha i miałem dokładnie 3 tonu ;)

sprzedawałem detalicznie po 100 200 500 kg

 

na poplony dla krów... a teraz jak widze po 600zł to nawet na basagram nie starczy

w moich okolicach nie ma tego wiec poszło ;D

Edytowano przez m-93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

aro1975 właśnie patrzyłem twoje fotki z grochem i jak tam płacą po 1100 za siewny? Pendigan ma rejestrację w grochu?

Ile szt/m2 trzeba siać grochu i jaką ma MTZ Twój? Bo szukam czegoś na wiosenne siewy, będę sobie uprawiał mieszanki poplonowe które wykorzystam w sierpniu po zbożu pod kukurydzę, 50/50 łubin/pelucha. Później jeszcze tylko dodam rzodkiew lub gorczycę.

 

Damian nie nabija się  ;[, teraz to nawet jakby dawali 1500 to bym się zastanawiał - mnie w h....ja można raz załadować, za materiał płaciłem 2600, a oni za rozmnożenie proponują mi teraz 900 netto (oczywiście na wiosnę obiecywali 1500 że zapłacą) - szkoda nerwów.

mtn nie sprawdzałem ale siła kiełkowania dobra (w pszenicy znowu powyłaził), pendigan nie ma rejestracji ale z efektu naprawdę byłem zadowolony - zresztą widziałeś zdjęcia.

jeżeli jesteś zainteresowany to na pewno się dogadamy - około 5t mam oczyszczone i spakowane w big-bags, reszta stoi na przyczepie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

a to święte słowa w poprzednich latach cena jakas była a w tym roku przez te zazielenienia cena masakra może na wiosnę się coś ruszy ja nawet dziś sprzedałem po 850 zł


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Sieje groch ponad 10 lat i cena  kwalifikatu wachała się miedzy 1500-1800 zł/t, w 2014 płaciłem 2000, a w 2015 już 2500 i ciężko było dostac więc ceny muszą wrócić do normalności tym bardziej  że doopłata do materiąłu siewnego spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W 2014r w Kraśniku za C1 Batuty zapłaciłem 2.6zł/kg niezaprawianego. Na szczęście w tym roku obsiałem swoim.

Jeszcze nic nie sprzedawałem, wszystko leży na pryźmie. W ostateczności będzie na poplony na kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aro1975 sorki że tak zabrzmiało, ale wcale nie miałem zamiaru się nabijać. Jeszcze mi powiedzcie czy peluszka strzela ze strąków, czy jeśli posieję ją w mieszance z łubinem, trafię z terminem zbioru dla obu roślin jednocześnie. Czy ktoś w ogóle siał takie mieszanki i łubinu nie zagłuszyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wstawiłem zdjęcia mojego poplonu sianego w mulcz który składa się także z peluszki. Są zbliżenia na korzenie peluszki oraz utworzone brodawki korzeniowe. Peluszka pierwszy raz zawitała na moich polach, oczywiście nie zaprawiałem jej żadnymi bakteriami. Jak coś możecie rzucić okiem aby stwierdzić czy wytworzone brodawki są małe, normalne czy obfite.

 

EDIT: odnośniki:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/613175-brodawki-korzeniowe-wi%C4%85%C5%BC%C4%85ce-azot-z-atmosfery-peluszka/

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/613176-brodawki-korzeniowe-wi%C4%85%C5%BC%C4%85ce-azot-z-atmosfery-peluszka/

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj