Polecane posty

aro1975    324

Groch kontraktowany w centrali nasie...  i tak Milwa skup po 1,10 + vat 7 % ryczałtowy lub 5 % vatowy  Tarchalski groch skup po 0,90 gr +vat 7 % ryczałtowy lub 5 % vatowy teraz niech handlarzyna nie prawi bzdur że tak tanio i płaco po 0.60 gr bo sami sprzedają w centrali sam widziałem takich cwaniaków jest pełno i nie jednego w d...pe wykopią. 

 

czyścisz groch przed oddaniem do centrali? jeśli tak to czym?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam czy da się oddzielic połówki grochu od całego ?(wialnia ,młynek )jakie macie sposoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

też myślę aby posiać trochę grochu na wiosnę, możecie napisać ile wysiewacie w lubelskim i jak ustawić poznianiaka 88r. ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Daj se spokój z grochem bo za dużo jest już na rynku grochu dają po 0,40 gr to jest biznes ... Ja sprzedałem swój do Garwolina po 1 zł ... kto się pospieszył to zyskał a co będzie dalej zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

mi nawet nie chodzi żeby na tym zarobić kokosy, ale żeby mieć jakiś płodozmian i dobry przedplon pod pszenicę

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Policz białko z grochu i plon to zobaczysz jaka ma wartość. Sprzedawanie poniżej 80 gr na pasze jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Witam prośba do wszystkich z całej Polski podajcie ceny skupu grochu waszych rejonach żeby porównać ja jestem Lubelskie u mnie dają teraz  po 0,40 gr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Ja już sprzedałem 3 tygodnie temu we 3 załadowaliśmy 2 tiry i poszło po 1 zł teraz słyszę że dają po 0,40 gr i dlatego pytam jak w całej Polsce się ceny przestawiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Przeskoczyło mi napisałem 3 tyg--- tylko 2 tyg temu ale tu na Lubelszczyzna Zamoiskie to myślą że kupią za darmo i powiozą na zachód tam sprzedadzą drogo tak było i jest nadal czy to zborze warzywa czy co kolwiek ściana wschodnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A co to są ceny skupu? Po ile sprzedasz tyle dostaniesz. Jak godzisz się na 40 gr to sie zwijasz i kończysz pracę. Jak zużyjesz na paszę zamiast soi to wyjdzie ci po 85-90 gr. Przy plonie 5T masz min 4250 zł/ha i super stanowisko pod pszenicę (azot w glebie, struktura i zdrowotność).

sprzedawajcie po 40 gr, w przyszłym roku nie posiejecie (bo po co przy takich cenach) to cena wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Dawno nie siałem grochu (10 lat temu) i sam byłem zaskoczony plonem. Groch Batuta siany 10 marca, nawożenie 300 kg soli potasowej i 150 kg fosforanu amonu. Opryski Basagran 2,5 l/ha i coś na jednoliścienne, na robaka profilaktycznie tylko raz Proteus. Podczas oprysku miał 1,5-1,8m wysokosci, podczas zbioru 0,5m. Koszony suchy, plon zwarzony, a pole zmierzone (7,3ha). Też byłem mile zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Dawno nie siałem grochu (10 lat temu) i sam byłem zaskoczony plonem. Groch Batuta siany 10 marca, nawożenie 300 kg soli potasowej i 150 kg fosforanu amonu. Opryski Basagran 2,5 l/ha i coś na jednoliścienne, na robaka profilaktycznie tylko raz Proteus. Podczas oprysku miał 1,5-1,8m wysokosci, podczas zbioru 0,5m. Koszony suchy, plon zwarzony, a pole zmierzone (7,3ha). Też byłem mile zaskoczony.

Kolego na jakiej klasie ziemi taki plon? Myślę że w tym roku pomogła ci porządna dawka soli potasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Trzecia klasa i częściowo czwarta. uratowało mnie wyjątkowo wilgotne miejsce, a przy tym sucha wiosna pozwoliła na wczesny siew.

Groch wymaga duzych dawek potasu nawet przy wysokiej zawartości. Teraz czekam na wyniki badań gleby i będę wiedział ile zostało i ile dać na pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam wszystkich :;;;;;;)Kupowałem pszenice  w centrali w Kielcach i przy okazji zapytałem o cenę grochu 2,80 gr cena mnie powaliła ;/Od słowa do słowa pan w centrali zaproponował mi kontraktacje grochu.Czy macie jakieś doświadczenie z kontraktacja ?Zasady są takie: Musze obsiać przy najmniej 5h ,ziarno musze kupic od nich ,nie może być zanieczyszczone inną odmianą .Odbierają ziarno prosto z kombajnu ,płacą cenę rynkową +10 procent.Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

daj sobie spokój z tymi złodziejami, to wszystko pic na wodę groch leży w garażu do tej pory (może zabiorą w październiku), musi być odczyszczony i spakowany w bigbags (na które czekam już 3miesiace), w sierpniu płacili 1100zł/t, teraz 900zł/t a oczywiście obiecywali 1600zł/t (netto) - mój groch zobaczą jak świnia niebo za taka cenę, a za materiał siewny w oryginale płaciłem 2600zł/t

suma summarum mam materiał siewny kwalifikowany

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

By to wszystko szlak  i z takimi żadami PO I PSL  takie dopłaty skakać z radości to zeszłym roku do strączkowych było 570 zł a teraz i do 1 ha było 830 zł a teraz...

 

 Znamy stawki dopłat za 2015 rok!

  • 01 października 2015
  •  
  • 0
  •  
  •  
  •  
Europejski Bank Centralny ogłosił 30 września br. oficjalny kurs euro, który będzie stosowany przy ustalaniu stawek dopłat bezpośrednich za rok 2015. W Polsce wynosi on 4,2448 złotych za euro.

Reklama

Mapabitowawagrokrowy.jpg

Na tej podstawie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało projekty rozporządzeń, w których zawarło wysokość w złotówkach poszczególnych rodzajów dopłat bezpośrednich.

  • Jednolita Płatność Obszarowa (JPO) – jej wysokość szacowano na 107 euro/ha czyli ok. 453,70 zł/ha,
  • Płatność za zazielenienie – jej wysokość szacowano na 71,8 euro/ha czyli ok. 304,31 zł/ha,
  • Płatność dla młodych rolników – jej wysokość szacowano na 59,8 euro/ha czyli ok. 258,97 zł/ha,
  • Płatność dodatkowa – jej wysokość szacowano na 40,4 euro/ha czyli ok. 171,73 zł/ha,

W przypadku płatności związanych z produkcją – w tym szczególnie interesującej wielu rolników płatności do powierzchni uprawy roślin wysokobiałkowych, jej stawka jest uzależniona nie tylko od kursu wymiany euro, ale także od powierzchni tych upraw zgłoszonych do dopłaty. Ministerialny projekt rozporządzenia w tej sprawie zakłada następujące stawki:

  • płatność do roślin wysokobiałkowych – 422 zł/ha,
  • płatność do ziemniaków skrobiowych – 1408,40 zł/ha,
  • płatność do buraków cukrowych – 2151,01 zł/ha,
  • płatność do pomidorów – 4 340,57 zł/ha,
  • płatność do chmielu – 2 336,53 zł/ha,
  • płatność do owoców miekkich - 919,05 zł/ha,
  • płatność do lnu – 414,09 zł/ha,
  • płatność do konopii włóknistych – 572,49 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25499

Z tymi pomidorami to komuś nieźle dogrzało, bo miało być 400 euro a jest ponad 1000 euro.  Jeśli tak będzie to za rok każdy kontraktuje pomidora i sadzi w rostawie 2x2 m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Tak Sawicki głosił zaradny rolnik może dostać 500 euro do hektara a ile wyszło połowa gdzie reszta ... Ale pomidory kto miał wygrał w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25499

Myślę, że w pomidorze wystąpił błąd i zamiast 4 z przodu będzie jedynka. Przynajmniej w moim rejonie powierzchnia uprawy wzrosła znacząco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj