Polecane posty

galan99    7552

Za 700 to chyba idiota chce kupić jak w Polsce są braki grochu bo wiele wyschło ale to nie o tym zeszłym roku był po 1,20 i w tym tak będzie tylko koło września lub października...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

po niedzieli będę wiedział co i jak , kupiec dzwonił ale nie określił się co do ceny  1,2zł to chyba nie najgorzej , pierwszy raz siałem groch plon na oko 3t ,susza zrobiła swoje

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

po niedzieli będę wiedział co i jak , kupiec dzwonił ale nie określił się co do ceny  1,2zł to chyba nie najgorzej , pierwszy raz siałem groch plon na oko 3t ,susza zrobiła swoje

 

Jacku u mnie to samo plon okolo 3 t /h susza w tym roku zrobila robote ziarno male przypalone...........

Edytowano przez makqq1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

jak jechałem nad morze to pełno jest grochu posiane.....w dodatku sam fakt ze wiosną zabrakło materiału siewnego też o czymś świadczy....jacek gdzie swój groch sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aragor    0

Witam koledzy,

Moje pytanie być może jest dla was banalne, ale jestem nowicjuszem w temacie uprawy grochu, także wybaczcie. Posiadam ok 5 ha grochu siewnego.  Jak wygląda sprawa ze sprzedażą, czy groch na sprzedaż musi być przewiany i oczyszczony czy można go składować i sprzedawać prosto "z pola" i kombajnu. Czy może gdzieś są wam znane skupy grochu w województwie kujawsko-pomorskim. Pochodzę z terenów w których groch jest mało popularny i poszukuję opcji zbytu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

800 proponowana mi pani która do mnie dzwoniła powiedziała że dużo jest grochu w tym roku
800zl pani z która rozmawiałem powiedziała ze grochu w tym roku jest dużo i dlatego taka niska cena


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Ta pani co proponowała po 800 zł to niech se puknie tyle razy baranka ale sami se robicie koło d*py że  dajecie po 800 zł nasiało wielu bo rzucili się na dopłatę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie będzie lepiej jak 800 850 nie ma się co łudzić. galan zejdź na ziemię nie sprzedaż drożej jak 850 może i była susza ale jest więcej zasiane, na wiosnę kupno nasienia graniczyło z cudem . już tu byli takie cwaniaki co mówili że nie sprzedadzą pszenicy poniżej 800 lub fasoli po 5zł. cenę reguluje podaż nie kupią u ciebie to u sąsiada. osobiście uważam jak by było po 850 netto to nie ma co narzekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W Bychawie kaszarz podobno ma kupować groch po 500zł a jęczmień po 400zł ale to nie sprawdzone info

 

Jak na razie nikt grochu nie kosi, wszyscy zajęci rzepakami. Myslę że mój w następnym tyg będzie gotowy do koszenia

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Poczekamy zobaczymy. Teraz będzie najgorszy czas na sprzedaż wszystkiego. Ja dosuszę jak będzie potrzeba, wyczyszczę zimą i poczekam do wiosny. Połówki zjedzą świnki, a przy cenie 800 zł/T resztą też nie pogardzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

galan też tak myśle jak Ty ale myśle że w tym roku 700-800  to chyba norma i wiecej sie nie da uzyskać chyba że poczekamy jak wszyscy omółuca i bedzie słaby plon problem jest jeden że te firmy co kupuja groch to jest jedna rodzina 2-3 braci i siostra i to oni kupuja głownie groch, ale i tak jest pełno ogłoszeń ze wschodu ale jak taka cena bedzie to sie przeżucam na coś innego tylko na co 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

Ja jechałem nad morze ale grochu nigdzie nie widziałem za to łubinu masa, a większość grochu to ludzie na dopłate posiali albo na zazielenienie i zbierać bedą pługiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Pożyjemy zobaczymy niech leży może styczeń luty będzie cena ale na razie nie o dam po 800 zł bo to wszystko teraz tanieje bo żniwa trwają i palanty myślą że za darmo wszystko kupią... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Wczoraj wykosiłem 2 ha . Groch siałem pierwszy raz , a plon w granicach 4 ton z hektara . Został jeszcze hektar do młucenia ale musi "dojść" :P
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Klasa ziemi ma znaczenie ale nie tu problem leży by był wysoki plon; zakwaszenie ziemi, Ph powinno być przynajmniej obojętne, termin siewu marzec ale znaczenie ma  ma woda wilgoć podczas kwitnienia zawiązywania strączków brak wilgoci brak plonu dobrego...Co do cen to teraz naj gorszy czas na sprzedasz bo to okres żniw wszystko tanieje. Pszenica w czerwcu płaciła się do 800 zł a teraz po 500 - 600 zł a koło października dalej będzie po 750 - 800 zł tak samo z grochem jest że teraz po 700 - 800 zł ale będzie drożej ale październik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

pytanie z kategorii prymitywnych. mam miernik który nie ma w opcjach grochu. jakie inne zboże ustawić aby dobrze zmierzyć? jak ustawiam na kukurydze pokazuje 12.7 jak na pszenice 12.3 można kosić?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aragor    0

Panowie ponawiam pytanie:

"

Moje pytanie być może jest dla was banalne, ale jestem nowicjuszem w temacie uprawy grochu, także wybaczcie. Posiadam ok 5 ha grochu siewnego.  Jak wygląda sprawa ze sprzedażą, czy groch na sprzedaż musi być przewiany i oczyszczony czy można go składować i sprzedawać prosto "z pola" i kombajnu. Czy może gdzieś są wam znane skupy grochu w województwie kujawsko-pomorskim. Pochodzę z terenów w których groch jest mało popularny i poszukuję opcji zbytu.

Pozdrawiam"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

ja przedawakem zawsze od kombajnu a mam takie pytanie w tym roku u Was jest mniej połówek ustawienia kombajnu jak w zeszluch latach a połówek wcale


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Jak kombajn dobrze ustawiony czyli szczelina pomiędzy klepiskiem a bębnem nie będzie połówek, ale plony niektórych rejonach są niskie od 1 t do 2,5 t to że więcej zasiane nie oznacza nadwyżki grochu na rynku.Bo zeszłym roku plony były wysokie nawet do 5 t z 1 ha, tylko handlarze se ubzdurali że jak dużo posiane to zbiją cenę.Ci co tego roku pierwszy raz posiali groch i uzyskali 1 t z 1 ha na pewno nie posieją na drugi rok wcale na pomidory proponuję bo jest 400 euro dopłaty do 1 ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Za 600 zł to nigdy nie sprzedam pojebało się w głowach handlarzyna jedna chce zarobić krocie nigdy poczekam do listopada zobaczymy po ile będą skupywać centrale nasienne kontraktowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Groch kontraktowany w centrali nasie...  i tak Milwa skup po 1,10 + vat 7 % ryczałtowy lub 5 % vatowy  Tarchalski groch skup po 0,90 gr +vat 7 % ryczałtowy lub 5 % vatowy teraz niech handlarzyna nie prawi bzdur że tak tanio i płaco po 0.60 gr bo sami sprzedają w centrali sam widziałem takich cwaniaków jest pełno i nie jednego w d...pe wykopią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logic35    0

zbiór 2 t z 0,60 a.trochę mam tych straczkow zielonych podobnych do rzepaku,nie był dosuszany niczym ,moze dosuszyc sie da to wialnia przewieję no i musze połówki oddzielić by na zasiew było chyba że lepiej wziąść z centrali,jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj