Polecane posty

galan99    7556

Ja jutro będę dosuszał koło 25 być może będzie koszone 12 ha zobaczymy jaki będzie plon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Podobno najlepiej dosuszać Reglone, bo nie zmniejsza siły kiełkowania, tylko że u nas nigdzie niemożna go dostać.

A czy stosował ktoś z Was Diqua 200 sl, niby skład ten sam co Reglone ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

U mnie reglone 65 zł/l a 2,5 l/ha zalecają , a glifosat 13 zł/l 3 l + 5 kg siarczanu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Skoro połowa Polski wyschły plony grochu i łubinu  z upraw wiosennych  powinna być cena skoro zeszłym roku była po 1.20 zł  to i w tym to samo powinno być nawet 1,40 zł . Jak u was w różnych rejonach Polski groch plonuje? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

w sobote planuje skosić groch, po czym poznać że jest już dojrzały? dziś byłem sprawdzić to z trudem szło go przegryść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja Podobnie jak Adam, wtorek - środa, wczoraj miał 18,4% wilgotności. myślę że dojdzie przez te kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

U mnie 10% twardego 40% pożółkłego a 50 jeszcze zielony. Jeszcze nigdy takiej mozaiki nie miałem. Chyba te upały przypaliły go placowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a mam do Was koledzy pytanie otóż mam sporą mozike z grochem a dokładniej peluszką odm. Milwa miejscami tj. górkami jest do koszenia dołkami trafia sie jeszcze kwiat raczej juz one nie darzą plonu tj. nasion a czekanie na cały kawełek raczej nie wchodzi w gre :( mam zamiar poczekać jeszcze kilka dni i kosić kawałeczkima tam gdzie jest dobry tylko mam jedno pytanie czy w/w odmiana i ogólnie grochy nie wysypią mi sie na polu bo łubiny potrafią sie osypywać podczas mucenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusikv360    0

potrzebuje pomocy nie wiem kiedy opryskac groch na dojzewanie straczki jeszcze zielone i jest troche chwastu czy mozna potraktowac rundappem i pytanie kiedy mozna to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Panowie groch pryska się przynajmniej jak są  strągi żółte a nasiona grochu  żółtawe bo jak opryska się zielony będzie bardzo szczupłe nasiona bo uschnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Ja w sobotę wymłociłem 4 ha grochu plon kiepski ziarno bardzo drobne jeszcze zostało 4ha do wymłócenia ale popadało u nas wczoraj 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

proszę o pomoc

jak ustawić class dominator 85 do koszenia grochu?

w zeszłym roku wyszło bardzo dużo połówek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

rozkrec mlucarnie na większą szczelinę i zmniejsz na Maxa obroty mlocarni do 500-600 obr/min sita to zależności jak ci będzie czyścić i wiatr też zależności ile będzie z tyłu za kombajnem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Wojtek jaki plon?


proszę o pomoc

jak ustawić class dominator 85 do koszenia grochu?

w zeszłym roku wyszło bardzo dużo połówek...

 

podaj @ to wieczorem zrobię Ci zdjęcie z instrukcji obsługi dominatora 88
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

z 4ha 10ton tylko że u mnie ostatni deszcz padał 28 kwietnia susza straszna siany był 22-23 marca


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja jutro wjeżdżam w swój - dzisiaj miał 13,75% wilgotności, zobaczymy co pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Dziś koszone groch Tarchalski 4 ton z 1 ha sypie  bardzo dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

i wykoszony, przyjmując że 1m3 waży 0,8t to wychodzi około 11-12t z 3ha, dokładną wagę będę znał po oczyszczeniu.

wilgotność 12,5%

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Może według co niektórych Ameryki nie odkryłem, ale po dzisiejszym młóceniu grochu u siebie mogę poradzić innym, żeby przed koszeniem zdjęli rozdzielacze łanu z hedera. Wtedy się tak nie nawija po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj