Polecane posty

yacenty    3869

Wow miedzy rzepakiem a pszenica? to moze nawet stołu nie będę zrzucał. a moze tak samo glifosatem poleciec


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

fezoi - żmijka do zboża się blokuje w grochu ?

Dokładnie tak . Może mocniejszy silnik i mniej czułe zabezpieczenie by rozwiązałoby problem, ale to kosztem łupania na połówki grochu . POM Augustów w opisie swoich żmijek podaje, że do grochu i bobiku się nie nadają . Tu może chodzić o dopasowanie uzwojeń do rury, może większy luz, albo odwrotnie, bez luzu ? PS. w 2014 to ja w kwietniu siałem . Co Wy z tymi stołami ? Kosił Ktoś tak? 

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

moj groch w lutym siany muszę go w weekend obejrzeć czyli co zamiast sypać na duże przyczepy i pod ssawkę to lepiej małymi i klasyczna dmuchawa na strych?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Ssącą tłocząca też idzie tylko troche wolniej. Ja w tamtym roku łubin sypałem a był nawet troche brudny i leciał ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Ja swój dzisiaj 1ha potraktowalem 2l reglone i 0.5l rundapp. Teraz upały to może w piątek będę mlocil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

właśnie, czy wasze grochy również żółkną?

mój przez upały i brak deszczu w tym tygodniu zrobił się żółty, ale nasiona ma jeszcze zielone - myślę że jeszcze za wcześnie na dosuszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam.Mam pytanie czy dosuszać groch ?czym najtaniej to zrobić ?i kiedy ?pierwszy raz siałem prosze was o odpowiedz :)

 

Pozdrawiam

Edytowano przez makqq1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

aro u mnie to samo plon chyba bedzie słaby jeszcze teraz strasza nawałnicami po tych upałach


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Jeszcze zielone łodygi zaczyna lekko robić się żółty od spodu kto siał w Marcu to strągi zdołały  się wykształcić teraz te upały i brak wody w glebie będzie marny plon Soi i bobiku bo zaczynają kwitnąć i się gotują z gorąca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Witam.Mam pytanie czy dosuszać groch ?czym najtaniej to zrobić ?i kiedy ?pierwszy raz siałem prosze was o odpowiedz :)

 

Pozdrawiam

Najtaniej rundapp ;)

Edytowano przez m-93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Najtaniej rundapp ;)

 

A czy po raundapie ziarno nadaje sie do siewu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

A czy po raundapie ziarno nadaje sie do siewu ?

Jak najbardziej. Brałem w tym roku siew od kolegi co traktował go raundappem i zeszło elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Im później zastosujesz glifosat tym siła kiełkowania będzie wyższa ;) ja planuje dać 3 l najtańszego glifosatu + 5 kg siarczanu amonu nie wcześniej jak za 10 dni a na polach gdzie jest bez chwastów nie będę dosuszać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Dzieki za odpowiedzi :) jeszcze jedno pytanie kiedy dosuszać kiedy zaczyna brazowieć ?jest jakaś zasada?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Dzieki za odpowiedzi :) jeszcze jedno pytanie kiedy dosuszać kiedy zaczyna brazowieć ?jest jakaś zasada?

Jak będzie żółty a na brzegach pola brązowy. Ja tak robiłem. Choć w dolkach miałem jeszcze zielony. ... no ale cóż takie pole raz piasek raz masło. Nie mogłem czekać bo znów tamten by się wysypal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Co do zasuszania grochu zwracam uwagę na taki drobiazg po rozłupaniu łuszczyny jak to nazwę pępowina grochu jak po wyjęciu groszków są szparki to jeszcze groch rośnie wypełnia się a jak już zasklepiony to groch dojrzał odczepił się od łuszczyny i robi się żółty i wtedy dosuszam jak jest potrzeba...Jeśli trącimy tą końcówkę  co był przyczepiony do łuszczyny i odpadnie i jest gładki jest pora myśleć o dosuszaniu jak powstanie szczelina to nie rośnie jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Galan Ty to masz rozstrzał, od "strągi" do "łuszczyny"...


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

po każdym glifosacie obniża się zdolność kiełkowania ! tylko nie wiadomo o ile dokładnie...czasem jest wrażenie ze ładnie wzejdzie taki materiał siewny z plantacji potraktowanej glifosatem a w rzeczywistości zamiast np 110 roślin na m2 mamy ich 90...nie duże róznice nie widoczne "na oko" ale ważne poźniej w kwesti plonowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

kiedy młócicie groch ? ja w przyszłym tygodniu zaczynam :)

Ja chciałem jutro. No ale deszcze przyszły. Teraz z dwa dni slomeczka i ruszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

U nie siany ok 15 marca i jeszcze cały zielony, od dołu do samej góry. Strąki na całej długości łodygi, pełne. jeszcze takiego grochu nie miałem. Odmiana Batuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u mnie też ładny na dołkach mam groch wysokości 2 metrów !!! teraz się pochylił 2 dni temu a na górkach i suchy a na równych polach już dojrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Wczoraj żniwa z 0,5 ha plon 1,9 tony. W jednym miejscu była taka pierzyna że od dołu jeszcze trafiły się zielone straki. Ale lekko jest rozsypany na paletach i siatce od tynkowania i schnie. :) ładnie podwiewa i wysycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Wczoraj żniwa z 0,5 ha plon 1,9 tony. W jednym miejscu była taka pierzyna że od dołu jeszcze trafiły się zielone straki. Ale lekko jest rozsypany na paletach i siatce od tynkowania i schnie. :) ładnie podwiewa i wysycha.

 

Umnie jeszcze zielony miejscami robi sie zółty, żniwa pod koniec lipca świetokrzyskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6

Dosuszacie juz groch? Ja mysle zrobic to pod koniec tygodnia jak pogoda pozwoli bo na razie deszczowo u mnie, a groch w 90%  żółty nasiona lekko twardawe, na słabszej ziemi i na górce juz całkiem twarde, miejscami trafia sie zielony tam gdzie jest troche zachwaszczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj