Polecane posty

m-93    6

Witam kolegów.

 siałem groch 24 lutego. Na większości pola jest już żółty ale w dołkach jest jeszcze zielony i widzę że od tych deszczy odmładza się(podrósł i kwitnie). Mam takie pytanie bo teraz zapowiadają upały i mam zamiar koło soboty wjechać z raundapem i go dosuszyć a po tygodniu koło 10 lipca młócić.

co myślicie? czekać chyba nie ma co bo znów ten słabszy się obsypie a na hektar nie będę kombajnu wołał na raty ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569

Pomału przemyśl dobrze ziarna grochu żeby były 70 % dojrzałe bo jak będą zieleńsze stracisz na plonie bo, są nie wykształcone.  Jęśli faktycznie na 2 tygodni nadają upały a kwitnie łubin i soja wchodzi w pąki to będą mieli małe plony, bo za sucho będzie.Tym sposobem utrzyma się cena na groch.Bo grochy mają zazwyczaj już wykształcone strągi przynajmniej te, wcześniej siane w Marcu będą wchodzić fazę dojrzewania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Wystarczy żaluzjowe otworzyć tak, żeby groch przeleciał i wiatru nie żałować . Ps.W czyszczalni używałem o oczkach 9mm, ale trochę się zatykały, do kombajnu to tak z10mm.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a jak z rozdzielaniem łany, wasy bardzo trzymają i lepiej byłoby z kosa boczna jak rzepak czy nie potrzeba tego


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Nie potrzeba bocznej kosy ;) U mnie cały groch jyż przekwitł ale szału nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mój też kwitnie jeszcze. Siany 20 marca. W końcu mogę powiedzieć, że jest całkiem ładny


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logic35    0

mała poprawka siany 8 kwietnia i też zastanawiam się jak wykosić kombajnem typu new holland clyson 1540 może ktoś sie orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie jest pierwszy raz, łuszczyn bardzo dużo, dość ładnie to wygląda, ale co z tego będzie?

Odpowiem wam pewnie gdzieś za miesiąc.

Tak było 15 czerwca.

med_groch-siewny-audit-14062015_2_152_39


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

a jak z rozdzielaniem łany, wasy bardzo trzymają i lepiej byłoby z kosa boczna jak rzepak czy nie potrzeba tego

 

Też się zastanawiam czy nie lepiej było by ciąć stołem do rzepaku.

 

 

 

u mnie jest pierwszy raz, łuszczyn bardzo dużo, dość ładnie to wygląda, ale co z tego będzie?

 

 Groch nie ma łuszczyn tylko strąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Panowie mam pryskać groch Amistarem Opti i tu pytanie czy konieczna jest dawka cieczy 700 l/ha jak podaje etykieta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie za późno już na pryskanie grzybówką?

Powiedzcie mi właśnie, po czym poznać że groch już się nadaje do zbioru?

Po drugie - jak skonfigurować kombajn?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569

Poznaje się po tym rozłupać strączki  mają być ziarna jak do odmiany grochu milwy jasno brązowe w 80 % do odmiany tarchalska to jasno biała do kremowej też 80 % wszystkich ziaren. Co do kombajnu to na bębnie szczelina tak by nie łupało ziaren sita żaluzjowe tak postawić by wpadał groch swobodnie sito do czyszczenia 10 wiatry tak by był czysty próba błędów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

najlbiżej jakiej uprawie ustawia sie kombajn?

szpara na klepisku?

obroty bębna?

wiatr?

 

z sitami to się poradzi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

W DF dawałem szczelinę na max., obroty jak do rzepaku. Groch jest ciężki, jest więc możliwość "przewiania"już na etapie koszenia . W 2014 dawałem sklejacz + glifosat , może niepotrzebnie, ale zbiór był suchy i groch czysty leciał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak to wyglada w sezonie, pomiędzy jakimi uprawami kosicie groch? czy ktoś z was próbował go składować dmuchawa ssąco tłocząca?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

czy groch dosuszany glifosatem nie straci siły kiełkowania - groch mam pierwszy raz i mówimy o dosuszaniu dojrzałych nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Mam zasiane 6 ha nasionami ze zbioru po glifosacie, kiełkował na poziomie 85-90%. Problemem było stanowisko; po pszenżycie traktowanym Mustangiem Forte , po przyoranych 2 m przy miedzy widzę, że dość mocno Mustang hamował groch . Ps.W 2014 kosiłem między rzepakiem ozimym, a wczesną pszenicą oz.(Mewa), przeładunek zwykłym przenośnikiem ślimakowym szedł bardzo ciężko, blokował się non-stop.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

nie za późno już na pryskanie grzybówką?

Powiedzcie mi właśnie, po czym poznać że groch już się nadaje do zbioru?

Po drugie - jak skonfigurować kombajn?

Nie. Ja siałem groch dopiero 11 maja i dopiero zaczyna kwitnąć możesz się odnieść do mojego pytania o ilość cieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj