Polecane posty

yacenty    3871

jak uważacie jak przekwitł jest jeszcze sens pryskać na robale? niestety cały czas pada i nie mam jak wjechać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Jaką dawką pryskałeś?

Ja zastanawiam się nad mospilanem. jest drogi ale jest środkiem systemicznym i może będzie dłużej działał.

Ciekawe czy ktoś go używał?

 

pryskałem mospilanem dwa razy w odstępach 7 dniowych - pole czyste

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

galan99   myslisz ze centrale beda skupywaly od zwyklych rolnikow?  myslalem ze produkcja kwalifikowanych nasion wyglada inaczej niz zwykly skup od kazdego kto posial kwalifikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

centrala gu..o płaci w a jeszcze trzeba im wyczyścić zworkować , i jeszcze marudzą i szukają nie wiadomo czego, to banda złodziei, skończyłem z nimi współpracę raz na zawsze kilka lat temu, przynajmniej jest tak u mnie(małopolska hodowla roślin). handlarze płacą u mnie więcej i zabierają taki jaki zjeżdża z pola. myslę że w tym roku cena nie przekroczy 0,85 zł brutto. nie bez powodu centrala nie ma zapasów bo wszystko poszło na nasienie. u nas kiedyś siało kilka osób a w tym roku to jakiś szał + 300%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

u mnie na mazurach, a jezdze dosc duzo po calych mazurach, na polach jest zatrzesienie bobiku. groch rzadko widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

Mam pytanie z innej beczki.
Jak rozwiązujecie sprawe załadunku i rozładunku nasion, chodzi mi czy do tego wykorzystujecie żmijki jak do zboża czy coś innego.
Pytam ponieważ mam troche nasiane tego grochu i tak machać łopatą to szaleństwo.
Słyszałem że te żmijki do zboża to niszczą nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

ten szał to wymyśliła Unia, ciekawe kto zje ten cały groch

 

Wsialem 5 h mam nadzieje że będę mial gdzie to sprzedać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

będzie problem, bo duuuużo rolników posiało.

Ja na szczescie się nie boję ale jak widze pola po Polsce i czytam nasze dyskusje to będzie dużo towaru.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

Z tego co widzię u siebie to nie ma tak dużo strączkowych a to co jest to bardziej nadaje się na zaoranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

masa24 centrala kupuje od rolników tylko aby spełniały nasiona wymogi zeszłym roku płacili 1,20 u mnie Lubelskie tyle że trzeba workować oczyścić zobaczymy jak to będzie w tym roku dam znać jak sprzedam że w centrali...Najpierw zbierzmy plony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

masa24 centrala kupuje od rolników tylko aby spełniały nasiona wymogi zeszłym roku płacili 1,20 u mnie Lubelskie tyle że trzeba workować oczyścić zobaczymy jak to będzie w tym roku dam znać jak sprzedam że w centrali...Najpierw zbierzmy plony ...

a co z oceną polową, laboratoryjna, tożsamościową i czystości odmianowej nadzorowanych przez WIORIN? Bez tego da sie sprzedac jako kwalifikat??

 

 

Krono ja stosowałem, 0,75l ha

Edytowano przez Jacekrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Ile dawałeś wody na hektar 200l czy tyle ile piszą na etykiecie 600l

Tez chciałem o to spytać ile wody na hektar?, bo mam opryskiwacz 300 l i nie usmiecha mi sie dwa razy latać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

ja zamierzam PROTEUSEM jutro pryskać groch i będę dawał 200l/ha zobaczymy co będzie.

nie rozumie dlaczego piszą 600l gdy zazwyczaj pryska się 200 lub 300 na ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

ja zamierzam PROTEUSEM jutro pryskać groch i będę dawał 200l/ha zobaczymy co będzie.

nie rozumie dlaczego piszą 600l gdy zazwyczaj pryska się 200 lub 300 na ha

 

Będę pryskał w przyszłym tygodniu mam nadzieje że do tego czasu to ktoś wyjaśni .

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie już ładnie przekwitł, proteusem już pryskałem i dałem 200 l na ha i pięknie robaszki spadły. a teraz gdy już sa ładne strągi to czym pryskać żeby ich nie pożarło ? zwykły kontaktowy czy raczej systemiczny ? był proteus to teraz mospilanem ? oprysk proteusem był 10 czerwca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

u mnie już ładnie przekwitł, proteusem już pryskałem i dałem 200 l na ha i pięknie robaszki spadły. a teraz gdy już sa ładne strągi to czym pryskać żeby ich nie pożarło ? zwykły kontaktowy czy raczej systemiczny ? był proteus to teraz mospilanem ? oprysk proteusem był 10 czerwca

 

A jaką dawke dałeś proteusa 0.75l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Po ile macie stroków na jednej roślince  grochu od samej góry do dołu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

makqq1 -  no właśnie tylko 0.63 l na ha bo nie było więcej środka w sklepie ale zadziałał elegancko. i jak myślisz kiedy powtórzyć żeby ochronić strągi ?

 

galan99 - u mnie jest od 12 do 18 strągów i 6 -8 nasion w strągu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Tak jak u mnie 8-9 pieter czyli 18 -16 strągi a nasion jest 5-6-7-to zależy w którym tylko grube nasiona wyrastają następne pietra ale czy starczy wody by wyrosły zobaczymy mam nadzieje że do 25 -30 strągi będą zobaczymy jeszcze 3 tygodni może rosnąć zanim zacznie zasychać...ROBIĘ DOŚWIADCZENIE  oznaczyłem 1 m kwadratowy i podlewam co 2 dobę 15 l wody i zobaczymy ile wyrośnie strąg na 1 roślince...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Galan strąk a nie strąg.

Jaką odmianę masz zasianą?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Tak literka mi przeskoczyła Milwa 2 ha i 10 ha Tarchalska jest lepsza ale zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj