Polecane posty

makqq1    0

Witam.Dziś pryskałem groch od robaka Fastac100EC mnóstwo robactwa ,mam nadzieje że da rade :)Czym prysnąć za dwa tygodnie możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie pierwszy i nie ostatni raz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Z braku czasu i do tej pory odpowiedniej pogody dopiero dzisiaj opryskałem groch cyperkilem w dawce 55 ml na 210l ha wody.

 

Oprysk wykonałem koło godz 22, była już rosa groch mokry, czy mogę liczyć że zabieg zwalczy mszyce ?

 

Na jednej działce wyrosło mi po ostatnich deszczach dużo głuchego owsa mogę jeszcze opryskać leopardem  jak do tej pory niczym nie zwalczałem jednoliścienne??

Groch częściowo jeszcze kwitnie a częściowo ma już duże łuszczyny.

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Głuchego owsa teraz się nie opłaci pryskać poczekaj 2 lub 3 tygodnie dosuszysz groch i chwasty zwalczysz... Co do mszycy to zwalczy ją nie przeszkadza rosa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logic35    0

witam. czy mógłby ktoś powiedzieć coś na temat różnicy w plonowaniu grochu na tym samym polu?zalączam zdjęcia

post-154432-0-47009200-1434633599_thumb.jpg

post-154432-0-20419800-1434633625_thumb.jpg

Edytowano przez logic35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Powiem od siebie miałem też tak kilka lat temu. 1/ czy na tym kawału był zeszłym roku groch czy nie ? 2/ brak wapna w tym miejscu zakwaszenie ? 3/ jest za dużo jakiegoś składnika i blokuje pobieranie składników pokarmowych?. Jeśli to pierwszy rok masz na tym kawału to może być brak wapna i brak bakterii brodawkowych dla grochu nie lubią kwaśnej ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logic35    0

witam.groch pierwszy raz siany-nawożone było kredą dość porządnie i zmieszane kultywatorem z wałem strunowym podwójnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

To na 2 rok będzie piękny groch na tym polu tylko dosyp wapna i będą bakterie brodawkowe dla grochu w glebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logic35    0

czy nie bedzie przeszkadzac że posieje rok po roku bo wszędzie piszą ze trzeba czekać około 4 lat i jak wtedy z robactwem bo w tej chwili nie widać żadnego a są już strąki w fazie rozwojy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To na 2 rok będzie piękny groch na tym polu tylko dosyp wapna i będą bakterie brodawkowe dla grochu w glebie...

 

Chciałbym, żeby to było takie proste...


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Nie przeszkadza można siać rok po roku tylko jedna zasada zdrowym nasieniem nie porażonym przez grzyby i niewiadomego pochodzenia. Druga sprawa tym samym nasieniem można siać tylko 2 razy i wyradza się. trzeba brać z centrali nasiona. Co roku biorę z centrali i mam groch zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Pierwszy raz zasiałem groch w tym roku i dlatego się zastanawiam czy jest u mnie sens zwalczać mszycę. U mnie obecnie występują pojedyncze sztuki na mniej więcej  10% roślin a próg szkodliwości to ponoć 20%. Jaj strąkowca w ogóle nie zauważyłem a jaja pachówki strąkóweczki występują bardzo sporadycznie. Od trzech dni na polu nie ma kwiatów; są tylko strąki. Jak myślicie - niszczyć te mszyce czy więcej zniszczę grochu na uwrociach i w ścieżkach (w nich też się pozrastał wąsami) podczas oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

podobno strakowca nie widac, dopiero okazuje sie po dziurach w nasionach wiec lepiej prysnac profilaktycznie

no ale moze ktos mnie sprostuje bo nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

To jest twoja decyzja czy będziesz pryskał na mszyce czy  strąkowca ? Tylko jasno powiem jeśli pojawią się nasiona pogryzione nie licz na dobrą cenę w granicach 0,60 gr za kilogram. Będzie słychać płacz że tak tanio bo jak się dba tak się ma...Dodam od siebie pryskam na owady czy są czy niema co 3 tygodnie i niema prawa być żadnych uszkodzeń...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Panowie mogę opryskać groch Butoxonem w fazie powyżej 3 wąsków czepnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Można spokojnie pryskać tylko 3 l  Butoxone na 300 l do 400 l  wody na 1 ha  by nie mniej wody bo wąsy letko opuści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

dzisiaj liczylem i w niektorych miejscach groch ma juz po 6 wąsków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja pryskałem juz duzy groch i było ok tylko dawałem po litrze butaksone i basagramu. te foty co wstawiałem to jednak były oznaki suszy, bo groch opryskany i w poletkach kontrolnych jest identyczny


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

u mnie wczoraj spadlo 8 mm i groch odrazu sie orzywil .ciekawe jaki plon bedzie ... straczki sie wypelniaja przewarznie po 7 ziarenek ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Plony powinni być bardzo dobre w tym roku i wiem bardzo dobrze że w centralach niema żadnych zapasów strączkowych będą skupywali tylko po ile zeszłym roku było to 1,20 zł a w tym powinno być to samo kto będzie miał dobry towar i miał potwierdzenie że nabył nasiona z centrali to tym sposobem szybko sprzeda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

czym pryskacie na strąkowca.

Ja pierwszy oprysk zrobiłem sumi alpha 0,2l/ha, zastanawiam co dać na drugą dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

Jaką dawką pryskałeś?

Ja zastanawiam się nad mospilanem. jest drogi ale jest środkiem systemicznym i może będzie dłużej działał.

Ciekawe czy ktoś go używał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj