Polecane posty

Pajej    231

na pachówke sie pryska jak sie zawiązuja pierwszes traki, ale jej naloty przypadaja na okres kwitnienia lipy drobnolistnej, czyli teoretycznie teraz nie ma zagrozenia


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No jak się zawiązuję pierwsze strąki dlatego zapytałem się na co teraz ;) No chyba, że już groch jest ku końcowi kwitnienia.

 

U mnie Tarchalska kwitnie, ale to nie jest pełnia kwitnienia, a Batuta dopiero zaczyna, także jeszcze spokojnie.

 

Ja w tym roku pojadę proteusem, zabieg wykonam razem z amistarem w pełni/pod koniec kwitnienia podobnie jak w rzepaku ;)


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

od zawsze w grochu stosujemy 200l/ha


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

w mojej okolicy jest sygnalizacja pachówki wiec nie ma na co cekac


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tak wyglada groszek poryskany w poniedziałek mieszanka basagram 1l/ha _ butaksone 1l/ha jak myslicie te liscie to przez oprysk czy z upału tak wygladaja?

post-21379-0-49219500-1434010680_thumb.jpgpost-21379-0-63143800-1434010697_thumb.jpg

tak wyglada cały łan

post-21379-0-42219500-1434010718_thumb.jpg

 a tak chwasty

 post-21379-0-68767400-1434010760_thumb.jpgpost-21379-0-72272500-1434010783_thumb.jpgpost-21379-0-04268300-1434010799_thumb.jpg


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Oprysk.

 

U mnie podobnie wyglądał.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

bardzo go przytrzymało? poradził sobie?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Bardzo. W miejscach gdzie był najmniejszy to przypaliło go na amen, na szczęści nie ma wiele takich miejsc. Ogólnie przypaliło go, trochę jakby położyło i z tydzień stał w miejscu.

 

Teraz wygląda dobrze, ale ja go dosyć pędziłem odżywkami.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

U mnie przez tą suszę i miejscami przez niskie ph to jak osiągnę średnią 1,5 t z ha to będzie lux :/ 

U Was też jest dużo mszyc w grochu ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Plon powinien być 4 tony z 1 ha a co do mszyc pojawiają się pryskane praktycznie co 10 dni i odżywka dalej na groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
galan99

 a liczyłeś koszty? Bo ja u siebie tak +/- policzyłem i jestem w szoku...

 

Liczę, że w tym roku cena będzie się wahała w okolicach 800zł, u mnie jakby groch dał 3t/ha przy tej cenie to może wyszedł bym na plus. Ratuje mnie to, że będę miał cenę wyższą o około 30% od ceny rynkowej, co nie zmienia faktu, że jeszcze nigdy tyle kasy nie wpompowaliśmy w groch...

 

Co do mszycy i u mnie się franca pojawiła więc prysnę dziś wieczorem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

To ci powiem że nie tak dużo na 12 ha uprawy grochu  to wyszło koło 20 tyś kosztów  ;) mam nadzieje że koło 3 tyś będę miał zysku z 1 ha + dopłata do strączkowych, i dopłata obszarowa to koło 3,5 tyś po wino być na plus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Plon powinien być 4 tony z 1 ha a co do mszyc pojawiają się pryskane praktycznie co 10 dni i odżywka dalej na groch.

galan a jaka odrzywke mozna dac teraz? gruch w pelni kwitnienia zawiązuje strąki .tez pryskalem na mszyce .teraz czerkam z proteusem ale narazie owadow nie widac na grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Upał dziś to jestem w domu.Ja daje na 1 ha tak 1 litr Insol 6 ,1 litr Plonovit ,1 litr boru i 0,5 pół litra insol 3 troszkę azotu podaje i tak 8 razy pryskane podczas wegetacji  na każdy hektar każdego co podałem, czyli wychodzi po 8 litry każdej odżywki na 1 ha oprócz azotu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

galan99 ile kosztował Cię materiał siewny?

Jakoś optymistycznie wyszły Ci te wyliczenia...

Na szybko u mnie koszty na 1ha: Elitarny materiał siewny 1000zł, nawożenie przedsiewnie 500zł, ochrona przed chwastami 250zł,odżywki. Asashi,Agravita48, Complit, siarczanowa to razem ok 150, szkodniki jakieś 80zł choroby ok 150zł do tego ubezpieczenie, podatek, uprawa... Wychodzi coś koło 2500zł/ha.

Jak dostanę po 3t/ha i około 1000zł/t to będę na plus 500 nie licząc dopłaty.

Nigdy mi tak mało z grochu nie zostało.
Wiadomo, ochrona i nawożenie było stosowane na 4tony i na tyle liczyłem, ale na dzień dzisiejszy i przy takiej pogodzie trzeba być bardziej powściągliwy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@galan99 Jeżeli będzie brak opadów co na to wskazuje czyli pogłębiająca się susza Twój groch odda Ci max 2,5 t/ha. teraz wygląda na 3 t/ha na pewno nie 4 bo takie widziałem ale nie chodzi o to żeby się wymądrzać tylko dzielić doświadczeniem itd ;)

Bardzo duże poniosłeś koszty aż nie chce mi się wierzyć że aż takie wysokie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

To prawda jak będzie sucho będzie słabo ja się nie   wymądrzać tylko dzielić doświadczenie.Dałem pod korzeń Amofoska 4-16-18 na każdy hektar po 4 metry mowa o 12 hektarach.to wyszedł koszt nawozu koło 5600 zł, odżywki po 8 l na 1 ha to 2 tyś zł , Butoksone na chwasty 3 l na 1 ha to koszt 1800 zł ,nasiona z centrali kwalifikowany- c/1 to koszt za 1 m 270 zł a siane 2 metry na 1 ha to 540 na hektar to na 12 ha daje 6480 zł to daje już 15880 zł ale jeszcze ropa zaprawa nasion oprysk na jednoliściene i wychodzi koło 20 tyś jak by doliczyć jeszcze podatek rolny. Ale to nie oto chodzi koszty produkcji są takie jak podałem może ktoś inaczej robi ja tak dałem i tak wygląda groch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Chłopaki i dziewczyny, podpowiedzcie proszę czy w takiej fazie jak na poniższym zdjęciu jest sens dawać jeszcze fungicyd i pryskać na robaki.

Poki co nie było jak wjechać w pole - co dzień jakieś burze i dość wilgotno.

 

med_groch-siewny-audit-14062015_2_152_39


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj