Polecane posty

mario1986    0

przed siewem daję jakieś 50-60 kg saletry i to wszystko,dopiero potem na kwiat odżywki i saletra wapniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co polecacie na samosiewy rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

mozna dac butaxone , ja dawalem na bobik i ladnie wzielo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega dał to mu wąsy poskręcało i taki jasny się zrobił ciekawe czy się pozbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U mnie też groch sczyściło po Butoxone, a dawałem 3l/ha.

 

Wszystko stoi, chwasty, samosiewy rzepaku oprócz grochu. Poskręcało go i położyło.

 

Ale będę go ratował, na próbę dam Agravite 48 i Asahi po 0,5l/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

na samosiewy rzepaku basagram


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Basagran nie zwalcza rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

u mnie po 2 l basagranu i 1,5 olejanu rzepak wzięło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na etykiecie basagranu jest napisane, że rzepak jest nie wrażliwy ale chyba jednak bierze bo liście zaczynają żółknąć. Tyle, że kosztuje sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

U mnie po 1,4 basagranu i tak samo butoxane rzepak pokręciło a groch dalej sobie rośnie spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

U mnie po 1,4 basagranu i tak samo butoxane rzepak pokręciło a groch dalej sobie rośnie spokojnie

mieszałes to i pryskałes razem? cz dawki dzielone?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Butoxone 3l na 1 ha na jednym kawałku robiłem powtórkę i też grochu nie rusza  nie bierze grochu stosowałem to wiem a co za odmiana grochu macie ja mam posiany tarchalski , rzepak wzięło a groch już ma wysokość 30- 40 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Butoxone 3l na 1 ha na jednym kawałku robiłem powtórkę i też grochu nie rusza  nie bierze grochu stosowałem to wiem a co za odmiana grochu macie ja mam posiany tarchalski , rzepak wzięło a groch już ma wysokość 30- 40 cm.

 

wstaw zdjęcie bo nie uwierzę jak nie zobaczę tych 30-40cm, kiedy siany?

mój siany 21.03 ma około góra 20cm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Pajej  Mieszałem to razem bez żadnych problemów

w tym roku bede robił pruby różnych substancji bo jak nie przetestuje to nie pojade po całości za duzo do stracenia


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a w xzyn rzepak przeszkadza grochowi? wydaje mi sie że nawet może jako podpora robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

a w xzyn rzepak przeszkadza grochowi? wydaje mi sie że nawet może jako podpora robić

 

 

No na to, to bym nie wpadł

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norek28    0

Stosował ktoś w tym roku Leopard Extra 05 EC w grochu polnym do zwalczania owsa głuchego i innych jednoliściennych. Dzisiaj chciałem zakupić a w sklepie ostro mi odradzali stosowanie tego środka gdyż przypala groch. Proponowali mi fusilade. Ale podziękowałem. Cena robi różnicę. 48,00 leopard - 128,00 Fusilade. Chcę jutro prysnąć i czekam na wasze rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja na jednoliscienne pryskalem fusilade i troche targi dodalem i owies padł.napewno jest drozej .na malutkie chwasty pryskalem chwastoksem ekstra 0.5l/ha i jest czysto groch byl przystopowany na  dwa dni ale zaoszczedzilem duzo ....pryskalem odrazu po siewie ale nie podzialalo calkowicie bo sucho bylo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Stosował ktoś w tym roku Leopard Extra 05 EC w grochu polnym do zwalczania owsa głuchego i innych jednoliściennych. Dzisiaj chciałem zakupić a w sklepie ostro mi odradzali stosowanie tego środka gdyż przypala groch. Proponowali mi fusilade. Ale podziękowałem. Cena robi różnicę. 48,00 leopard - 128,00 Fusilade. Chcę jutro prysnąć i czekam na wasze rady.

ja leopardem pryskałem czasami w dawce 3l/ha i nic sie nie działo. groszek na zielone nasiona


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś pryskałem leopardem 1,6 l /ha co roku nim pryskam i jest ok, tyko gdy już trochę większy owies to min 1,5 l na ha bo mniejsza dawka może nie zadziałać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czym zwalczyć w grochu samosiewy rzepaku na jednym stanowisku i komosę na drugim, przedwschodowo zastosowany był linuron, zastanawiam się nad chwastoxem (komosa) i basagranem/butoxone, jakie dawki powinny dać radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

chwastox... niektórzy dodaja troszke do basagramu jak sie nie myle to 0,18l/ha, ale musze jeszcze w zapiski zagladnąć. u mnie zawsze basagram niszczył rzepak/ rzotkiew swierzepe pomimo ze w rejestracji nie jest to uwzglednione


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj