Polecane posty

Egzo    27

U nas też zrobił w okolicy zrobił oszczędność i ponad 25ha rzepaku poszło :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Mam problem z grochem, nie chce rosnąć i od dołu robi się czarny:/  Niskie ph czy jakaś choroba ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

ten mospilan to pewnie za wschodniej granicy. za darmo nie chciał bym  tych środków. kiedyś w okolicy jeździł gość i proponował pumę z za wschodniej granicy za pół ceny kto tego użył to spaliło owsik razem z jęczmieniem. 

 

Chętnie przyjmę ten mospilan za darmo :D

Jeśli zalakowane opakowanie to co ma spalić, zastanów się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Tomek90 - chyba nie wiesz jakie cuda mogą się kryć  w opakowaniach z zza wschodniej granicy. Jak nie ma pewnego źródła popartego jakimiś opiniami użytkowników to lepiej nie ryzykować. Ostatnio zamiast Score sprzedawali podpałką do grila.

Z owadobójczymi to jest jeszcze tak, że efekt widać po krótkim czasie, ale herbicydy i fungicydy to już ruletka. Na poprawkę może nie starczyć czasu lub nie będzie czego poprawiać.

Po za tym jest zamiennik Mospilanu w płynie Piorun. Co prawda rejestracja na muchy, ale chociaż z konkretnej firmy, z paragonem lub fakturą. Dziś kupowałem po 150zł/0,5l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

zalakować opakowanie to ja ci mogę w garażu 

nie mówię że mospilan coś spali ale może zwyczajnie wcale nie działać. jag by ruskie mieli dobre środki to by u nas nie brali, zawsze jak jestem w sklepie jest jakiś ukrainiec i bierze całymi pudłami raczej na handel. rejon tomaszowa lub 

Edytowano przez grzegorz210182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

kupuję stamtąd tylko mospilan już od 2 lat i zawsze działał opakowania oryginalne, chociaż widziałem i inne środki przeważnie bayera- wywożą je z kołchozów.

fakt u nas w białej kupują również duże ilości ale w małych opakowaniach które u nich są niedostępne i sprzedają działkowiczom i małorolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

zalakować opakowanie to ja ci mogę w garażu 

nie mówię że mospilan coś spali ale może zwyczajnie wcale nie działać. jag by ruskie mieli dobre środki to by u nas nie brali, zawsze jak jestem w sklepie jest jakiś ukrainiec i bierze całymi pudłami raczej na handel. rejon tomaszowa lub 

 

 

To prosze zalakuj opakowanie z wewnatrz a tym bardziej z ZEWNATRZ. Co mnie obchodzi że biorą u nas, ważne że ja mam za 1/3 ceny polskiego i działa.

 

@agrest żadne cuda jeśli się bierze z głową, normalne opakowanie jak polskie tylko ukraińska etykieta. 

 

Znam takich co się przejechali, ale nie wiem z jakiego źródła to było.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

pryskał ktoś groch preparatem Fury ? bo widzę że w rejestracji nie ma grochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

ja dalem dzisiaj chwastoks ekstra 0.5l/ ha bo mi troche takiego malego chwastu wyszlo  mysle ze groch to wytrzyma:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kiedy należy dokarmiać dolistnie groch i jakie mikroelementy "lubi"? Słyszałem coś o borze przed kwitnieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Dokarmianie grochu to Bormax 2 l na 1 ha i Jnsol 6 też 2 l na 1 ha  stosuje 4 zabiegi w sezonie 1 jak ma groch 10 cm  drugi zabieg za 3 tyg i 3 zabieg jak zaczyna kwitnąć i 4 zabieg zaraz po kwitnieniu i do każdego zabiegu dodaje coś na owady, i polony w granicach 4 t czasami jest lepiej a to  zależy  od roku . groch Tarchalski... Areał 12 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Czym na robaka jechać gdy ma około 10 cm?Co ma rejestrację? Mogę dać bi58?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Na robaka daje 4 zabiegi Sherpa 100 EC ponieważ jest gazowy  żołądkowy i dział do 3 tyg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Wszystkie owady gryząco - sonce  ale naj ważniejsze to jak zaczyna kwitnąć i zaraz po kwitnieniu na strągi by nic nie wlazło tak jak w rzepaku podobna ochrona. U mnie już groch ziemie okrył jak dobrze pójdzie to za 2 tygodnie będzie kwitnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1986    0

Na kwitnienie dobry efekt daje saletra wapniowa,stosuję od kilku lat i na prawdę widać bardzo dobry efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Dokarmianie grochu to Bormax 2 l na 1 ha i Jnsol 6 też 2 l na 1 ha stosuje 4 zabiegi w sezonie 1 jak ma groch 10 cm drugi

zabieg za 3 tyg i 3 zabieg jak zaczyna kwitnąć i 4 zabieg zaraz po kwitnieniu i do każdego zabiegu dodaje coś na owady, i polony w granicach 4 t czasami jest lepiej a to zależy od roku . groch Tarchalski... Areał 12 ha

Razem dajesz 8 litrów bormaxu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Dokładnie po 8 l ale efekty widać żadnych zabarwień na listkach że brak składnika liść bardzo żywy zdrowy łodyga gruba i strągi od samej ziemi wyrastają jak ma dostatek składnika , co do saletry to nie stosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Zostało mi trochę boru, będzie akurat by zastosować taką dawkę jak Ty stosujesz. Przetestuje. Czym odchwaszczasz groch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1986    0

Ja sieję groch na zielony do przetwórni,po siewie afalon idzie,jeżeli bedzie miał tak 5cm i wiecej to basagran,później 10-12 cm basagran jezeli jest silne zachwaszczenie i agil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Nie mam bardzo zachwaszczonych pul nie pryskam grochu tuż po siewie jak wyskoczą 2-lisciene to tylko Butoksone 3 l na 1 ha  i na 1-lisciene  to Labradr 05  1,5 l na 1 ha i to wszystko pola czyste. Butoksone nie bierze rumianu. Ale rumian rośnie tylko na kwaśnych ziemiach tak jak bławat i wiele innych chwastów co lubią kwaśną ziemie tu jest problem wielu ludzi. Wapnować to podstawa bo żadne opryski nie będą dobrze działać. Jak będą czerwone maki będzie plon i mniej chemii trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na robaka daje 4 zabiegi Sherpa 100 EC ponieważ jest gazowy  żołądkowy i dział do 3 tyg .

cypermetryna - pyretroid działa gazowo i tak długo???

 

 

u mnie na polach rośnie chaber bławatek razem z makiem polnym. pH około 6,5 zależy od kawałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Na kwitnienie dobry efekt daje saletra wapniowa,stosuję od kilku lat i na prawdę widać bardzo dobry efekt

Ile dajeszc tej saletry  na ha?ja w zbozach daje wapniowke na wykłoszeniu tez super efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj