Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    104

Stosowałem w zeszłym roku. Jednoliściennych jednorocznych po zabiegu nie było i na grochu żadnych uszkodzeń 

Groch siany 26 marca, coraz bardziej wychodzi i widze uszkodzenia po commandzie, dzeszcz padał nastepnego dnia po oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Ja siałem groch 9 marca ale niczym nie pryskany w ten piątek pryskałem Butoxone  M 400 SL mało jest chwastu dwuliściennego wyskakują jednoliścienne  i właśnie pytałem o ten środek  Labrador 05 EC . Bo niema w opisie na groch tylko na rzepak. Groch jest bardzo ładny ma wysokość około 5 cm już 4 fosy czepne ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6

Pryskałem wczoraj (sobota) na robaka, czy muszę odczekać jakiś czas czy mogę śmiało wjeżdżać w przyszłym tygodniu z opryskiem na dwuliścienne? Groch ma 2-4 wąsy, dodam że posiewnie nie pryskałem niczym gdyż nie zdążyłem tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

AdamZetor, a jak wygląda u Ciebie z fitotoksycznością pozostałości aminopyralidu (lancet plus, mustang forte)

 

U mnie pojawiły się pierwsze objawy na pojedyńczych roślinach- są skarłowaciałe i pożółkłe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

stosowałem chwastox extra ( ten najsłabszy) w mieszance z pszenicą i jęczmienień w dawce 1 litr. może trochę przychamował groch ale chwasty też przychamowało ale całkowicie nie zlikwidowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja labladorem też pryskałem w tamtym roku dawałem 0,85 l ha i czysto było ;) 

Nie spieszycie się za bardzo z opryskami na dwuliścienne? Ja się wstrzymuje i czekam jak chwasty jeszcze jak wzejdą po deszczach i żeby groch miał min 10 cm wysokości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku sialem 20/03 i pryskalem przedwschodowo stomp 330 3 l/ha i do tego boxer 800 2 l/ha. Czysto żadnych fito i trzymało aż do zakrecic gleby spokojnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy próbował ktoś stosować w grochu lub mieszance zbożowo strączkowej granstar lub grodyl w dawkach ok 15 g. mam problem z przytulią w mieszance jęczmienia z grochem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

Panowie proszę o poradę, groch robi się jasno zielony tylko listki wierzchnie najmłodsze. Co to może być przyczyną, czy to jakaś choroba, a może brak jakiegoś składnika?


dodam, że groch mam zasiany w dwóch miejscach i w drugim jest wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Podam linka to porównaj co jest nie tak zapewne brak składników.                                                                                                                                                                                                                                                                              http://niepodlewam.blogspot.com/2013/03/rosliny-chca-jesc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6

Czy gołębie mogą uszkadzać (jeść) groch? Zauważyłem że kilka razy dziennie gołębie siedzą u mnie w grochu, przeganiam je jednak wracają, i zastanawiam się czy to one czy robaki gryzą rośliny, bo listki są poobgryzane po bokach a tydzień temu pryskałem od robaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

młode listki tez są poogryzane ????? jeśli tak to  robal , oprzędzik wygryza takie półkola na liściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Oprzędziki żerują na młodych roślinach bardzo powszechnie. Znaczenie ich wzrasta szczególnie gdy wiosną brakuje opadów i jest chłodno, i rozwój grochu jest powolny. Chrząszcze wczesną wiosną opuszczają zimowe kryjówki i przemieszczają się na plantacje wschodzących roślin grochu. Uszkadzają pęczniejące nasiona, pojawiające się liścienie. Wygryzają na brzegach liści płytkie, półkoliste zatoczki. Największą liczbę wyżerek obserwuje się na czterech pierwszych liściach grochu. Szkodliwe są głównie larwy, które wylęgają się z jaj złożonych na powierzchni gleby w pobliżu szyjki korzeniowej. Larwy wchodzą do ziemi i żywią się zawartością brodawek korzeniowych i korzonkami. Uszkodzone brodawki gorzej wiążą azot, a to prowadzi do osłabienia rozwoju roślin, które gorzej kwitną i wydają mniej strąków. Szkodnik przepoczwarcza się w glebie, chrząszcze nowego pokolenia pojawiają się w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

czym pryskacie jednoliścienne (samosiewy, perz) w grochu?

czy 120g/ha mospilanu załatwi oprzędzika?

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

czy mogę stosować w jednym zabiegu factac na oprzędzika i plonvit npk plus siarczan magnezu i elentualnie troszkę mocznika i cos na dwuliscienne?


czym pryskacie jednoliścienne (samosiewy, perz) w grochu?

czy 120g/ha mospilanu załatwi oprzędzika?

 

sam nie stosowałem, ale słyszałem, że dobry na te chwasty i samoziewy zbóż jest Labrador 05 EC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Pryskane na 1 liściene Labrador 05 EC  1,5 l na 1 ha działa bardzo dobrze chwast żółknie od spodu.   na owady dobry jest  Sherpa  100 EC.  zastosowanie  0,21 na 1 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Aro1975 - mospilan to drogi zabieg. 200g kosztuje około 90zł. Ja zastosowałem najtańszy pyretroid, który ze względu na obecnie niskie temperatury jest wręcz wskazany.  Cyperkil 500 Ec -0,5l kosztuje 100zł i jest na 10ha. Tylko oczywiście jest taka różnica, że pyretroid zabija to w co trafi, a mospilan jednak trochę w roślinie zalega.

Na jednoliścienne jest chyba jeszcze czas, gdyż taka chwastnica jednostronna  wychodzi najczęściej po 15 maja i na nią bym z ewentualnym zabiegiem czekał. Chyba że groch zakrył już międzyrzędzia to nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Właśnie o to mi chodzi, że chwastnicy jeszcze nie widać, gdyż ona masowo kiełkuje jak dobrze popada i zrobi się ciepło. Najczęściej jej masowe wschody rozpoczynają się po 15 maja. To dotyczy moich rejonów - południowe mazowieckie. Może się tak zdarzyć, że dziś opryskasz, a za dwa dni zrobi się zielono od chwastnicy. Ale Ty najlepiej znasz swoje pola i wiesz mniej więcej jakie zagrożenie może być z jej strony. U mnie najczęściej problemem jest na glebach lekkich i piaskach.

Z drugiej strony groch masz ładny i wysoki i za tydzień pewnie zakryje ziemię, więc i presja wtórnego zachwaszczenia zniknie.

Na samosiewy dobry jest też AGIL 100ec, tylko nie wiem jak cenowo obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten mospilan to pewnie za wschodniej granicy. za darmo nie chciał bym  tych środków. kiedyś w okolicy jeździł gość i proponował pumę z za wschodniej granicy za pół ceny kto tego użył to spaliło owsik razem z jęczmieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj