Polecane posty

marek28366    1

w świętokrzyskim będe siał jak tylko pogoda się poprawi. Im wcześniej tym lepiej. Jakie środki na chwasty przedwschodowo stosujecie na tych naszych piachach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanewas    0

jeszcze nie spotkałem się z brakiem odbarwienia jakiejkolwiek rośliny po chlomazonie, łubin potrafi całkowicie rozwalić, także proponuję uważać

 

znalazłem już tańszy, za 15zł/ha

 

 

ogarnie, jeśli masz kółka do fasoli to już w ogóle super, najważniejsze, aby nie śrutował nasion

 

 

 

dokładnie wyłącznie o to chodzi, faktura jest niezbędna dla uzyskania dopłaty do nasion z ARR

 

 

Kolego kissmy... mam do Ciebie sprawę ale na PW nie mogę wysłać wiadomości - możesz odpisać do mnie na PW lub email: romanewas(malpa)wp.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam mam pytanie: jeżeli opryskam afalon+ command a w nocy będą przymrozki to oprysk zadziała jak powinien ? nic nie dobrego sie nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

zasiałem groch na polu które nalezy do moich rodziców naipierw nie chcieli dawac nawozu bo szkoda im bylo kasy teraz zmienili zdanie czy jest sens sypnąc polifoske pogłownie ?czy dac sobie spokuj?

 

prosze o szybka odpowiedz ,groch zasiany wczoraj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Wczoraj posiany groch, w święta zapowiadają do -2 jak myślicie może mu zaszkodzić?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25505

U mnie dużo grochu leży na wierzchu.  Nasiona zaczęły kiełkować, często były przymrozki, a jednego dnia było -6, potem dużo słońca. Część kiełkujących nasion uległo uszkodzeniu, ale dziś zobaczyłem, że cała masa  tych nieprzykrytych nasion po dwóch dniach deszczu chwyciła się gleby. Więc taki przymrozek na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Witam mam pytanie: jeżeli opryskam afalon+ command a w nocy będą przymrozki to oprysk zadziała jak powinien ? nic nie dobrego sie nie stanie?

skutecznosc ŚOR napeno spadnie

Edytowano przez mikipost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uzasadnij na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Substancje czynne SOR w mniejszym bądż wiekszym stopniu ulegają rozpadowi w temp. wrzenia bądż krystalizacji. W związku z tym jeśli będzie zbyt krótki okres na absorcje srodka w glebie bądż roślinie a nadejdą ekstremalne warunki np. -6 to część środka może pójść w .....

Edytowano przez mikipost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25505

Ja posiałem poznaniakiem (pierwszy raz w życiu groch)z 1989r -nie wiem jaki jego symbol. Na docisku sprężynowym, gleba lekka, redliczki niestety mocno zdarte. Jak nie podchodziło źdźbło słomy to zagrzebało, jak podeszła słoma pod redliczkę to wychodziła na wierzch. Ogólnie zasiało się kiepsko, więc pojechałem lekką broną. i to był największy błąd, bo więcej brony wyciągnęły na wierzch. tylko że dobrze trafiłem z pogodą bo przy tej wilgoci wzeszło i to co na wierzchu. Jeśli masz siewnik z agregatem na pewno posiejesz dobrze.

Ale na przyszłe lata ja posieję po wierzchu i pojadę agregatem talerzowym. Chyba że zmienię siewnik lub redliczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja siałem Poznaniakiem jak kolega w/w i głebokość 5cm.-6cm jest praktycznie nie osiagalna  sporo było na wierzchu a siałem ok. 220kg./ha przy A1 kazdy lejek tylko pamietajcie o zwolnieniu rączki tak aby zapadka była na ok 5ząbku bo inaczej moze wam groch wyłamywać kólka od dawkowania nasion 

Zaprawiałem nitraginą i Vitavaksem na mokro tzn. vitavaks jak pisze a nitragine z dodatkiem cukru tak aby sie to lepiło.

siałem ok. 10marca i wałowałem na drugi dzień odmiana Milwa  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Mój też wychodzi .Mam pytanie pryskałem afalon + command obok na polu u wuja jest pszenica ozima i w jednym miejscu zniosło oprysk przebarwilo pszenice czy ją spali czy tylko przebarwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Siany 26marca idzie w dół ale nie w górę. 

Jeżeli tylko zniosło oprysk to pszenica powinna przetrwać. Wiele razy przy uprawie łubinu przebarwiło mi pszenice(moją własną) ale później nic jej nie było, tyle że wtedy była mniejsza dawka commandu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Dzieki za odpowiedz :).Mam jeszcze jedno pytanie w jakiej fazie pryskacie na oprzedziki i czy warto pryskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sam sobie i sąsiadowi też przypaliłem oczywiście niechcący i zżółkło pszenżyto i ciekawe czy odbije. kiedy teraz pryskać na jakieś robaki ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja zasiałem 17 marca powoli sie pebija zasialem głeboko ok 6cm bo tak karza ale ma ciezko wyjsc nie wiem czy warto tak głeboko siac ?co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja zasiałem 17 marca powoli sie pebija zasialem głeboko ok 6cm bo tak karza ale ma ciezko wyjsc nie wiem czy warto tak głeboko siac ?co o tym myslicie?

Zasiej płycej to będzie mniej obfiicie kwitł co za tym idzie mniejszy plon, sprawdzone na swojej skórze ;) Ja w tym roku na piachach nawet pod 8 cm wsiałem ;) Czyli wg mnie trzeba go wsiać na min 6 cm . Nie ciężko tylko długo będzie wychodził bo z takiej głębokości to trochę czasu musi upłynąć tym bardziej że im głębiej tym chłodniej. U mnie od siewu wyszedł na wierzch po prawie 5 tyg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Zasiej płycej to będzie mniej obfiicie kwitł co za tym idzie mniejszy plon, sprawdzone na swojej skórze ;) Ja w tym roku na piachach nawet pod 8 cm wsiałem ;) Czyli wg mnie trzeba go wsiać na min 6 cm . Nie ciężko tylko długo będzie wychodził bo z takiej głębokości to trochę czasu musi upłynąć tym bardziej że im głębiej tym chłodniej. U mnie od siewu wyszedł na wierzch po prawie 5 tyg ;)

Dzieki za opinie :) w tym roku sialem 1 raz jak wiele osob ,wiec musze troche jeszcze sie nauczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj