Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67

dokładnie adiuwanty są niedoceniane, ale ten do doglebówek z tego co zauważyłem kosztuje około 50zł/ha, więc do linuronu to bardzo drogie uzupełnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

kijem w siewniku

Witam a na mokro nitraginą nie zaprawiasz?? 


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

mam pytanie, czy moge opryskać groch siewny po siewie afalonem 1l/h + command 0,2l/h na glebie kl. lV i V czy może zmniejszyć dawkę commanda do powiedzmy 0,15l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

dzięki za info... ja zaryzykuje.... a kiedy myślisz siać ?

 

Pewnie w tym tygodniu.

 

Jeśli się sieje groch po mustangu forte czy lancecie plus to słyszałem że istotne jest czy była zbierana słoma czy nie. Ja niestety słomę przyorałem. Ciągle mam nadzieje że na forum jest ktoś kto wie jak to jest w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

W ubiegłym roku miałem na glegach gliniastych groszek zielony po Lancecie. Słoma była talerzowana i orane wiosną przed siewem. Plon 8 ton z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

Panowie ponawiam pytanie, ponieważ jest dosyc pilne, a nie znalazłem na forum odpowiedzi, czy moge opryskać groch siewny po siewie afalonem 1l/h + command 0,2l/h na glebie kl. lV i V czy może zmniejszyć dawkę commanda do powiedzmy 0,15l/h. Pytam ponieważ słyszałem, że opryski przedwschodowo nie zabardzo nadają się na piaszczyste gleby bo bardzo przenikają w głąb gleby i mogą uszkodzić groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    5

Planuje posiać groch  lejkiem i wymieszać płytko kultywatorem z broną. Praktykował ktoś z Was taki sposób siewu? Proszę o opinie na ten temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja praktykowałem na poplon, oczywiście ze względu na nierównomierność wschodów, koszt nasion i brak powtarzalnej głębokości usadowienia nasion odradzam takie praktyki, bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zlecenie siewu usługodawcy

 

 

Panowie ponawiam pytanie, ponieważ jest dosyc pilne, a nie znalazłem na forum odpowiedzi, czy moge opryskać groch siewny po siewie afalonem 1l/h + command 0,2l/h na glebie kl. lV i V czy może zmniejszyć dawkę commanda do powiedzmy 0,15l/h. Pytam ponieważ słyszałem, że opryski przedwschodowo nie zabardzo nadają się na piaszczyste gleby bo bardzo przenikają w głąb gleby i mogą uszkodzić groch.

 

jak już wspominałem ciężko będzie uniknąć fitotoksycznego działania chlomazonu na groch, więc ja bym z niego zrezygnował na rzecz pełnej dawki linuronu, jak się okazało są też tańsze "adiuwanty doglebowe" oleje kosztują już od 15zł/ha i przy commandzie ich zastosowanie wydaje się konieczne
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

Mam pytanie co faktura na zakup grochu ma do dopłat na zazielenianie gdzie takie info?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w tym tygodniu.

 

Jeśli się sieje groch po mustangu forte czy lancecie plus to słyszałem że istotne jest czy była zbierana słoma czy nie. Ja niestety słomę przyorałem. Ciągle mam nadzieje że na forum jest ktoś kto wie jak to jest w praktyce...

 

dzisiaj dzwoniłem ho hodowcy żeby upewnić się jak siać i wg i napomniałem o mustangu i powiedział mi że na takim polu po mustangu rośliny będą miały przychamowany wzrost i będą niższe rośliny i pewnie będzie niższy plon, lecz na koniec powiedział że niekoniecznie i tak może być bo gleba glebie nierówna...

Ja dzisiaj posiałem groch :) jako drugi po yacentym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

W ubiegłym roku miałem na glegach gliniastych groszek zielony po Lancecie. Słoma była talerzowana i orane wiosną przed siewem. Plon 8 ton z hektara.

 

Dzięki, no to mnie pocieszyłeś, bo ja miałem podobną agrotechnikę i gleby :-)

dzisiaj dzwoniłem ho hodowcy żeby upewnić się jak siać i wg i napomniałem o mustangu i powiedział mi że na takim polu po mustangu rośliny będą miały przychamowany wzrost i będą niższe rośliny i pewnie będzie niższy plon, lecz na koniec powiedział że niekoniecznie i tak może być bo gleba glebie nierówna...

Ja dzisiaj posiałem groch :) jako drugi po yacentym :)

 

Kolejna optymistyczna wiadomość! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna optymistyczna wiadomość! :-)

 

 

 

jutro o 6 rano jade opryskać bo pogoda ma się popsuć... oby to nie zaszkodziło groszkowi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dokładnie adiuwanty są niedoceniane, ale ten do doglebówek z tego co zauważyłem kosztuje około 50zł/ha, więc do linuronu to bardzo drogie uzupełnienie

No to poszaleli z ceną, jak taki afalon czy inny linuron kosztuje niewiele więcej to wielu rolników próbować nie będzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    5

A czy da rade posiać groch zwykłym starym siewnikiem zbożowym? Takim na dużym żelaznym kole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Wiadomo może już coś jak wygląda sprawa z fakturą na groch i dopłatą za zazielenienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Ludzie co może mieć faktura do zazieleniania? Skąd takie informacje? To w końcu ważne co obsiane czy tylko papier ma się liczyć? Sam wczoraj posiałem 4,5 ha grochu i o fakturze nawet nie pomyślałem. Chyba że chodzi o nabicie kasy firmie nasiennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

nie sluchaj kretynow

ktos glupote walnal i teraz kazdy powtarza

jaka fakture do zazielnienia?   zazielenienie to dywersyfikacja upraw oraz utrzymanie obszarow proekologicnych. a obszary proekologiczne to nie tylko groch ale takze zagajniki, rozlewiska. wiec nie bardzo wiem do ktorego aspektu ma byc potrzebna faktura za zakup grochu;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja praktykowałem na poplon, oczywiście ze względu na nierównomierność wschodów, koszt nasion i brak powtarzalnej głębokości usadowienia nasion odradzam takie praktyki, bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zlecenie siewu usługodawcy

 

 

 

jak już wspominałem ciężko będzie uniknąć fitotoksycznego działania chlomazonu na groch, więc ja bym z niego zrezygnował na rzecz pełnej dawki linuronu, jak się okazało są też tańsze "adiuwanty doglebowe" oleje kosztują już od 15zł/ha i przy commandzie ich zastosowanie wydaje się konieczne

 

 

Dlaczego adiuwant jest konieczny przy Comandzie chcę go dać na bobik i niewiem czy nie przypali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeszcze nie spotkałem się z brakiem odbarwienia jakiejkolwiek rośliny po chlomazonie, łubin potrafi całkowicie rozwalić, także proponuję uważać

 

No to poszaleli z ceną, jak taki afalon czy inny linuron kosztuje niewiele więcej to wielu rolników próbować nie będzie.

znalazłem już tańszy, za 15zł/ha

 

 

A czy da rade posiać groch zwykłym starym siewnikiem zbożowym? Takim na dużym żelaznym kole. 

ogarnie, jeśli masz kółka do fasoli to już w ogóle super, najważniejsze, aby nie śrutował nasion

 

 

Chyba że chodzi o nabicie kasy firmie nasiennej.

 

dokładnie wyłącznie o to chodzi, faktura jest niezbędna dla uzyskania dopłaty do nasion z ARR
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

nie sluchaj kretynow

ktos glupote walnal i teraz kazdy powtarza

jaka fakture do zazielnienia?   zazielenienie to dywersyfikacja upraw oraz utrzymanie obszarow proekologicnych. a obszary proekologiczne to nie tylko groch ale takze zagajniki, rozlewiska. wiec nie bardzo wiem do ktorego aspektu ma byc potrzebna faktura za zakup grochu;D

też tak myślałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Witam panowie prosze o poradę. Otóż w zwiazku z zazielenianiem muszę zasiać groch pierwszy raz w życiu. Stanowisko po burakach. Tylko nie mam pojęcia odnośnie nawożenia, planuje dać 300 kg/ha Yary 5-15-30 a jak stosuje sie dawke azotu?  Ile kg składnika i czy całość  przedsiewnie czy część  po wschodach? Może być saletrzak czy lepiej saletra i jaką odmiane polecacie i ile kg na hektar sie grochu wysiewa? Prosze o porade  bo nie mam o nim pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam czy jest ktoś ze Świetokrzyskiego i siał już groch?, bo wydaje mi się że jeszcze za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

no jestem dzis miałem wysiać nawozy i uprawić  ale wietrzysko straszne i sobie odpuściłem , a zsiewem muszę jeszcze poczekać aż podeschnie trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj