Polecane posty

yacenty    3838

Piotrek zostało mi koło 200 kg audita c1


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kupiłem za 3 zł netto odmiana Audit odbiór po twojej stronie ja jestem ze swidnicy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Widzisz co wyżej napisane odnośnie wapnowania czy nie?

Widzę ale jednak zastosuje wapno węglanowe i pytam czy muszę je od razu je wymieszać z glebą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mam na sprzedaż Tarchalską. Więcej info w dziale giełda.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

równo tydzień temu posialem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

co do tego mustanga to też mnie zaskoczyliście bo nawet etykiety nie sprawdziłem a pryskałem owies w ubiegłym roku mustangiem forte a teraz będzie groch.. a jakie stosujecie nawożenie dolistne ?

 

Ja dolistnie raczej nie dokarmiam. Tylko żebyśmy mieli co zbierać bo ja po mustangu forte też będę chyba siał. Podobnie jest z lancetem plus. Kurcze nikt nie siał w poprzednich latach grochu po tych środkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na jednym kawałku wychodzi mi groch po pszenicy pryskanej glenem w pełnej dawce. Na etykiecie są wymienione tylko buraki i lucerna to rozumiem że dla grochu nie ma przeciwskazań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówi się trudno, ja sieję w poniedziałek

jasjas - mi najwyżej 1,7 odpadnie bo 6,3 ha po pszenżycie

 

Jeszcze jedno pytanie do was.. po opryskaniu afalonem i commandem ile czasu (dni) ma nie padać deszcz żeby nie uszkodził nasion grochu ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie mam pytanie w jaki sposób zaprawiacie nasiona grochu nitraginą  


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mówi się trudno, ja sieję w poniedziałek

jasjas - mi najwyżej 1,7 odpadnie bo 6,3 ha po pszenżycie

 

Jeszcze jedno pytanie do was.. po opryskaniu afalonem i commandem ile czasu (dni) ma nie padać deszcz żeby nie uszkodził nasion grochu ?

Musiałby to być intensywne opady. A dla pewności nie zaszkodzi jakbyś dodał adiuwant atpolan soil.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

mówi się trudno, ja sieję w poniedziałek

jasjas - mi najwyżej 1,7 odpadnie bo 6,3 ha po pszenżycie

 

Jeszcze jedno pytanie do was.. po opryskaniu afalonem i commandem ile czasu (dni) ma nie padać deszcz żeby nie uszkodził nasion grochu ?

 

Sporo tego grochu siejesz. Delikatnie popadać morze, byle nie było większych opadów. Przed większymi opadami groch powinien solidnie, głęboko się ukorzenić.

 

U mnie może wypaść 2,5ha

 

Tu masz trochę jak w praktyce reaguje soja na siew po mustangu forte (podobnie pewnie by było z lancetem):

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/13651-czy-kto%C5%9B-w-polsce-uprawial-ju%C5%BC-soj%C4%99/page-42

 

Soja chyba sobie jakoś radzi na takim stanowisku, ciekawe jak z grochem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałby to być intensywne opady. A dla pewności nie zaszkodzi jakbyś dodał adiuwant atpolan soil.

 

oglądałem pogodę i jako takich deszczów nie zapowiadają (okolice częstochowy) więc jak zasieję w poniedziałek i od razu opryskam to będzie ok bo może dopiero w środę lub czwartek może delikatnie pokropić...

Sporo tego grochu siejesz. Delikatnie popadać morze, byle nie było większych opadów. Przed większymi opadami groch powinien solidnie, głęboko się ukorzenić.

 

U mnie może wypaść 2,5ha

 

Tu masz trochę jak w praktyce reaguje soja na siew po mustangu forte (podobnie pewnie by było z lancetem):

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/13651-czy-kto%C5%9B-w-polsce-uprawial-ju%C5%BC-soj%C4%99/page-42

 

Soja chyba sobie jakoś radzi na takim stanowisku, ciekawe jak z grochem...

 

a ty ile siejesz grochu ? posieję go na ok 6 - 7 cm to powinno być dobrze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0

Kilka lat temu siałem co roku około 5ha grochu na zupki w proszku. Potem jakiś czas dałem sobie spokój, a teraz w związku z zazielenianiem wracam do tej uprawy no i mam problem z przedplonem opryskanym mustangiem forte... Zobaczymy czy groch się uda.

Edytowano przez jasjas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Musiałby to być intensywne opady. A dla pewności nie zaszkodzi jakbyś dodał adiuwant atpolan soil.

 

ile kosztuje ten adiuwant? w zeszłym sezonie po aplikacji linuronu na lekką glebę przeszła u mnie ulewa (20l) i bobowatym ku mojemu zdziwieniu nic się nie stało (pomijając zakłady)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

koledzy planuje zasiać 3 ha grochu mam takie pytanie... czy zaprawiał ktoś groch środkiem Prestige Forte 370 FS ? słyszałem ze robaki sie nie chytaja grochu.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zaprawiałem ale jeżeli mam go odstawić jako materiał siewny i mają wyjść jakieś cuda przy kiełkowaniu to dziękuję, wiem że stonka się nie chyta ziemniaków jak tym zaprawiasz ale nie ryzykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

ja połowę spróbuję zaprawic zobaczymy co z tego będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasjas    0
do AdamZetor12145

Ja rozmawiałem z przedstawicielem firmy produkującej lancet plus i mustang forte. Powiedział, że oni nie polecają siać strączkowych po tych środkach jeśli były stosowane rok wcześniej (a to już wiemy z etykiety środków). Ale mówił, że niektórzy w praktyce tak sieją na własną odpowiedzialność, jednak nie powiedział nic konkretnego co do fitotoksyczności i stopnia obniżki plonu. Dlatego tak podpytuję Was, może ktoś wie jak jest naprawdę w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ile kosztuje ten adiuwant? w zeszłym sezonie po aplikacji linuronu na lekką glebę przeszła u mnie ulewa (20l) i bobowatym ku mojemu zdziwieniu nic się nie stało (pomijając zakłady)

Co do kosztu to nie znam. Do doglebówek może być przydany, już nie chodzi o szkodliwość herbicydu na roślinę uprawną ale również o słabsze działanie na chwasty.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj