Polecane posty

ahten    177

Kwalifikowane nasiona roślin strączkowych są sprzedawane bez zaprawiania, więc bez betoniarki sie nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli nie mają spakowanych nasion to Ci zaprawią, na strączkowych zasadniczo centrale mają najlepszy interes 1zł/kg płacą za towar rolnikowi i sprzedają to po 3zł/kg, oczywiście po drodze są koszty kwalifikacji i opłata dla hodowcy, ale przy zbożach to są prawdziwe kokosy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli gdyby nie były zaprawione to można wymieszać vitawax i nitragine i za jedną razem zaprawić nasiona ?

 

Edytowano przez AdamZetor12145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udzio    4

Po rozmowie z producentem nitraginy biofood wałcz poinformowali mnie, że nitraginę można mieszać z np.: Vitavaxem (podobno najminiej szkodzi) ale tylko bezpośrednio przed siewem.


URSUS 2812 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak u nich zamawiałem przez tel też mi tak powiedział, ale co może innego mówić przecież by nikt nie kupił. tak na chłopski rozum bakterie to żywe organizmy więc mieszanie ich z jakąkolwiek chemią na pewno i nie służy. mieszać czy nie oto jest pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normalnie koniec świata...  chce zasiać 8 ha grochu jadalnego i chyba 4 zasieje z nitraginą  a drugie 4 z vitawaxem he he :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mieszałem nitraginę z zaprawą na grzyba oraz owadobójczą zaprawiałem bezpośrednio przed siewem czy ta nitragina coś pomogła to nie wiem bo zawsze siałem na wszystkich działkach tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

czym owadobójczym zaprawiałeś? To od oprzędzików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam to 100ml pyrisimex na 100kg. kiedyś też stosowałem diazol w podobnej dawce. działa na robaki żerujące w ziemi i zabezpiecza groch zaraz po wschodach. nie trzeba po tym pryskać gleby przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

mam pytanie w tamtym roku pryskałem pole lancetem i teraz na wiosnę chcę posiać groch czy resztki oprysku nie zaszkodzą dla grochu bo po przeczytaniu ulotki nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komandos178    0

Koledzy w tamtym roku zasialem tarchalska z pszezytem nagano leżało wszystko jak cholera. W tym roku próbuję z jeczmieniem natasia bo taki mam. Co do nawożenia to sypalem ok 150 na ha 8-16-24 pryskalem pszedwschodowo do 3 dni po siewie stomp 4l ha + afalon 2l ha.

Edytowano przez Komandos178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U mnie Tarchalska ładnie stała, dopiero jak w same żniwa przyszedł grad to Ja położyło. Co do nawożenia dajemy ok 300kg Polifoski 6.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W tym roku do konca jeszcze nie wiem, bo jeszcze wszystkiego nie sprzedałem, ale ok 4-4,5t/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a jakie nawożęnie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A spójrz wyżej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

polifoska pod korzeń a le co pozniej?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nic. Ewentualnie odżywki do listne. Ja stosuje z Caldeny Agravite.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Chłopy, kiedy można siać groch?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj