Polecane posty

kissmy...    67

przy obecnych cenach białka cena grochu paszowego będzie oscylowała wokół 900zł/t, z podajnikami nadal mam problem, skróciłem żmijkę do 4m i dołożyłem podajnik taśmowy , jednak grzeje się rura podajnika ślimakowego, a nie mogę sobie pozwolić na ograniczenie obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wykosiłem na próbę ok 0,5 ha odmiana batuta, mam ją pierwszy rok i chyba ostatni plon ok 4 t / ha ale ziarno dużo drobniejsze jak np medal. może taki rok a może taka odmiana, siał ktoś batutę jak wychodzi u was? jutro jak pogoda dopiszę to kończę z grochem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Moja batuta nadal zielona i dopiero zaczęła żółknąć. Dlaczego tak późno? Siana 22marca. Azotu dostała tyle co w kristalonie pomarańczowym jak pierwszy raz pryskałem proteusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to przez rozkład opadów, u mnie susza zaczęła się już od czerwca i zabrała 1t/ha plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Też miałem batutę. Co mogę powiedzieć. Nurkować nie lubi oraz że kwalifikowany materiał siewny też może nie wzejść. Plon 2t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Dziś kosiłem batutę, średni plon ok .5t z hektara, ale leży plackiem na ziemi i sporo strąków zostaje na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

U mnie całe pole idealnie równo leży. Zebrać to pewnie będzie masakra. Zakładać boczną kosę jak do rzepaku??? Stołu niestety nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dopasujesz kosę bez stołu? proponuję podnaszacze łanu oraz odpowiedni kierunek koszenia, wałujecie pola po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Z boczną kosą kiedyś kosiłem łubin który zarósł przytulią i dobrze szło. Pole nie wałowane.

Już drugi dzień pada i tak ma być do soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam, czy dajecie pod groch przedsiewnie azot?? bo rozne sa opinie

na jesienii planuje 300 kg npk 8 -20-30 a przed samym siewem 100 kg mocznika

czy mocznik sie nadaje czy lepiej saletrzak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

100kg mocznika + azot z wieloskładnika to chyba troszeczkę za dużo, w literaturze spotkałem się z dawką startową 30kg N, ja ograniczam się do azotu z fosforanu amonu, źródło azotu nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Koledzy , czy słyszał ktoś o firmie KAMPOL z Ruśca ? Chcą kupic ode mnie groch siewny w ilości 60t. po 975 zł za tonę , chcą wystawic mi fakturę RR i dają siedem dni na przelew . Czy to jest bezpieczne rozwiązanie? 900 zł dają od ręki ale.... Ma ktoś może lepszego kupca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wypłacalni są,ale jakie tragiczne ceny proponują,mi za łubin powiedzieli 900zł kiedy u konkurencji po 1200-1300. Do tego jak zabiorą towar do siebie to zaczną kombinować z potrącaniem za zanieczyszczenie.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

975zł/t brutto to przyzwoita cena, te 900zł/t to zapewne netto, a kto płaci 1200-1300zł/t za łubin?, ewentualnie można poczekać na wiosnę w oczekiwaniu na duży popyt na materiał siewny strączkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jakie nawozenie stosujecie pod groch? planuje siac pierwszy raz w tym roku

czy przy zasobnosci sredniej i wysokiej w fosfor i potas mozna zrezygnowac z nawozenia npk? czy taka rezygnacja przekresli szanse na plon 3-4 tony z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

taki plon spokojnie dociągniesz przy wysokiej zasobności PK, ale wyciągając fosfor do cna możesz mieć kłopoty z jego uzupełnieniem pod uprawę następczą,

 

jakie macie ceny na groch konsumpcyjny? tutaj widzę 1030-1070zł/t netto na gospodarstwie http://www.cenyrolnicze.pl/rynki-rolne/116-zboza/4273-18-08-2014-ceny-skupu-zboz-rzepaku-grochu-oraz-lubinu-ze-zniw-2014

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam, to prawda ze peluszka za peluszke sa oferowane wyzsze ceny niz za groch jadalny?

mysle nad zasianiem 30 ha, czlowiek ktory kupuje mowil ze peluszka jest drozsza i osobiscie jak ma kupowac to woli kupowac ode mnie peluszke

 

duze roznice sa w uprawie miedzy grochem jadalnym a peluszka? peluszka slabiej plonuje prawda? jakiego sredniego plonu mozna ssie spodziewac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że peluszka jest tańsza bo to tylko na paszę a groch jak jest ładny to na konsumpcyjny można sprzedać, miałem kiedyś peluszkę pierwszy i ostatni raz odmiana milwa plon ok 3t później miałem problem ze sprzedażą, na groch chyba szybciej znajdziesz kupca. chyba że peluszka ma jakieś super właściwości o których nie wiem i na paszę jest lepsza niż groch???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

mi w tym roku peluszka słabiej dała niż jadalny, jedna i druga uprawa rosła na 5 klasie, fakt miałem jeszcze groch jadalny na 3,4 klasie i tutaj bez porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

peluszka ma znacznie mniejszy potencjał plonowania niż groch siewny oraz ma mniej alternatywnych zastosowań i dodatkowo jest gorszą paszą (więcej szkodliwych substancji niż w grochu siewnym), więc jeśli tylko stanowisko na to pozwala to należy wysiać groch siewny zamiast peluszki, jedyny mankament to koszt nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jakimi siewnikami siejecie groch?

agromasz daje rade? bo meprozet podobno kiepsko

pytam bo zastanawiam sie nad kupnem siewnika

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

podbijam, poszukuje siewnika a podobno agromasz, bomet nie daja rady z grochem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj