Polecane posty

XTRO    1507

kiedy najlepiej pryskać groch od robaka ? i czym najlepiej zasilić dolistnie groch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankan    1

Ja pryskam , gdy zaczyna kiwtnąć , a następnie po pojawieniu się pierwszego strąka, potem obserwować i pryskać w razie konieczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Pryska się gdy pojawiają się pierwsze strąki i potem po 14 dniach,w tym roku jadę proteusem.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Mam takie pytanie po ile jest groch ? jak np chcę sprzedać?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w ubiegłym sezonie około 1100zł/t,

 

ja mam inne pytanie dlaczego nie zaleca się siania bobowatych częściej niż co 4 lata? czy wynika to z problemów z chwastami czy też chorobami? w USA popularne jest sianie soi co drugi sezon i specjalnych problemów to nie stwarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pojawiły się pierwsze strąki, dzisiaj mam zamiar pryskać proteusem. Czy warto dodać kristalon pomarańczowy i siarczan Mg?

Za 10-14 dni nurella byłaby dobrym rozwiązaniem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

u mnie też już są pierwsze strąki,ale jeszcze poczekam ,aż się ochłodźi,po proteusie spokojnie 14 dni przerwy ,na drugi zabieg nurella będze OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy nurella nie będzie toksyczna dla owadów pożytecznych? groch długo kwitnie u dołu są strąki a na czubku będą jeszcze kwiaty myślę żę w grę wchodzi tylko mospilan i proteus, trzeba uważać by komuś pszczół nie potruć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja mam inne pytanie dlaczego nie zaleca się siania bobowatych częściej niż co 4 lata? czy wynika to z problemów z chwastami czy też chorobami? w USA popularne jest sianie soi co drugi sezon i specjalnych problemów to nie stwarza

Problemem są głównie choroby i szkodniki. Reszta nie stwarza problemu.

W USA w 99% uprawia się soje GMO, bardzo często jeszcze dostaje tyle nawozu że pszenica by z 8t dała. W USA wszystko jest "big", rolnictwo też, i głupota chyba też.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Siałem 22 marca odmiana batuta. Wszyscy sąsiedzi mówili że nic z tego nie będzie bo to za wcześnie i wymarznie itd. Niedaleko są dwa pola z później sianym, chyba gdzieś przed świętami wielkanocnym i są na takim samym etapie jak mój

A kolego bizon1 kiedy siałeś i jaką odmianę?

Zapytałem o nurelle też ze względu na owady zapylające. Na etykiecie jest że - Środek niszczy również jaja i młode larwy chowaczy obecne już w roślinie.

Może wykazałby podobne działanie w przypadku szkodników grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

ja siałem jeszcze wcześniej bo 14.03 ale pomimo przymrozków majowych do -3st nic mu nie było odmiana milwa, strąki już wszystkie zawiązane :) ciekawe czy w tym roku również cały glebnie :P a podobno ta odmiana określana jako mistrz sztywności :D


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku posiałem 12 marca odmiana batuta i medał. milwe miałem kilka lat temu ale tylko raz bo to peluszka odmiana tylko na paszę i później był problem ze sprzedażą. miałem wsianą gorczycę to stała do końca. groch w czystym siewie prawie co roku leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Mój siany 13.03 odmiana tarchalska i batuta ta ostatnia wygląda lepiej i co ciekawe na glinie jest gorsza niż na lżejszej ziemi

ale to pewnie rozkład opadów tak sprawił, zawiązane jest średnio po 7 strąków na roślinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

U mnie batuta jeszcze zielona, na niektórych roślinach jeszcze jest kwiat.

Ile razy pryskacie od robaka? Pryskałem 2x proteusem, ostatni raz 10dni temu. Czy warto prysnąć czymś jeszcze raz jak skończy kwitnąć? Zostało mi trochę Bi 58 od zboża, może tym prysnąć jak nie będzie kwiatu?

 

zależy mi żeby nie było robaka

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ale mogę się mylić że bi ma długi okres karencji od zabiegu do spożycia więc nie można pryskać bo groch za ok 2 tyg do zbioru. bi ma chyba ok 40 dni. ja swój myślę jutro lub w sobotę dosuszyć reglone + sklejacz i za ok 10 dni pod nóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie tarchalska plonuje około 3t/ha (raczej poniżej), mam problem z podajnikiem ślimakowych (Osuch) o długości 8m (4 x 2m) pracuje prawie poziomo i mimo to zakleszczyła mi się w grochu - mieliście podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak miałem, potem doczytałem w instrukcji że typowe podajniki ślimakowe do zboża nie nadają się do grochu. groch klinuje się między ślimakiem a rurą i go łupie lub całkiem staje ślimak. używam dmuchamy, lecz przytykam trochę otwór zasypowy bo groch jest ciężki i nie daje rady tłoczyć na max. wczoraj wykoszone 1 ha odmiana medal plon ok 4 -4,3 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

U mnie też wczoraj zaczelismy kosić medala narazie tylko 1,6ha to z tego kawalka 6-6,3t orientuje sie ktoś jaka cene proponuja za groch w tym roku, bo ja dzwoniłem w tym roku w kilka miejsc to narazie nikt nie mówi o cenie, na jednej mieszalni powiedzieli mim tylko że ok 900zł/t


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj