Polecane posty

radek83    16

ja siałem groch siewnikiem amazone d8 30 , kułka te same co zboże , ale z boku siewnika jest taka podziałka od 1 do 8 to musisz ustawić na 4 bo zboże się sieje na 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wczoraj wysiałem nawozy w dawce 150kg soli potasowej i jakieś 150kg superfosfatu wzbogaconego na hektar, azotu nie będę dawać. Dziś miałem zamiar siać ale pogoda popsuła plany, spadło trochę deszczu i jest taki wiatr że urwał wierzchołek na starej czereśni.

Zaprawione sarox t 500 fs i nawozem donasiennym peridiam ferti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

radek w tym siewniku d 8 to masz przekładnie taką bezstopniową? redlice stopkowe czy talerzowe i jak siejesz to nie ma grochu na powierzchni, jak wschody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

przekładnia jest bezstopniowa, redlice stopkowe, piszą żeby groch siać na głębokość około 6 cm, zdaża się że na wierzchu też leży groch, ale wschody są wmiarę wyruwnane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile siejesz na hektar i jaka jest później obsada na m kw??

pytam bo zastanawiam się nad kupnem podobnego siewnika i nie wiem jak sprawdzi się w grochu, a czy redlice można mocno docisnąć w razie potrzeby głębszego siewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

ostatnio siałem 3 lata temu, na ha 250 kg , redlice można mocno docisnąć, a jeżeli będą rożciągnięte mocno już sprężyny to można je wymienić na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro1991    237

w środę posiałem groch i zaraz opryskałem afalonem 1l/ha. Jak myślicie uszkodzi mi on groch od tych obecnych opadów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki radek

agro1991 myślę że nie uszkodzi, dobrze że opryskałeś ja posiałem w czwartek i już nie zdążyłem opryskać a dziś już poniedziałek i rano było 5 cm śniegu teraz pada deszcz, wpole wjadę najszybciej za kilka dni wiedz chyba będzie już za późno na oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiałam groch w czystym siewie i zostało mi 133kg. z czym to mogę pomieszac aby powstała mieszanka zbożowa, którą zgłoszę o dopłaty do materiału siewnego? (został mi jeszcze jęczmień jary i pszenica jara) i tym mam obsiać 1ha. którego zboża użyć i w jakiej proporcji? Wszystkie te nasiona to kwalfikaty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli już siałeś w czystym siewie to chyba wygodniej będzie obsiać tym część pola a resztę dosiej sobie zbożem,

 

jakie stosowaliście mieszanki afalon + command w grochu? moi znajomi mają tylko doświadczenie z łubinem, gdzie doszło do uszkodzenia roślin w dawce 1,5l afalon + 0,1l command 480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@agro1991 Jak głęboko wsiałeś to może nie będzie dużych uszkodzeń ale jak nie za głęboko to możesz mieć problem :/ też zależy jak u Cb pada bo u mnie to od kilku dni leje i w kwietniu nie wiem czy wjadę w pole bo z tego co zapowiadają ma jeszcze kilka dni padać ale liczyłem się też z tym rezygnując z siewem grochu i opryskiem po siewie bo dla mnie jest to pakiet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Witam.

Zamierzam posiać w tym roku pierwszy raz trochę grochu.

Mógłby ktoś mi podać jakąś odmianę i czym najlepiej nawozić i w jakiej ilości oraz jak uprawiać glebę ?

Środki ochrony roślin jakie wskazane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1299

@kissmy-ja stosuję 1l linuronu+0,2l chlomozonu i taką mieszaninę stosuję już kilka lat i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Czy ktoś stosował herbicyd Leopard 05EC na zwalczanie perzu w grochu ? Nie ma on rejestracji w grochu ale ma bardzo podobną substancję czynną do Pantery 040 EC która wychodzi chyba najtaniej w zwalczaniu perzu. Tylko Pantery nie mogę nigdzie dostać, wycofali czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stosowałem leopard w grochu na perz to trzeba chyba z 2 -3 litry na ha. jeśli chodzi o groch to ogólnie mało środków ma rejestracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kilka godzin po zabiegu afalonem 2l/ha zaczęły się u mnie opady deszczu, nie zainstalowałem jeszcze deszczomierza, ale spadło co najmniej kilkanaście litrów, czy rozwali mi to rośliny i co zrobić jeśli tak się ewentualnie stanie? czy wystarczy sam przesiew czy też konieczna będzie orka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Dlaczego dawka aż dwa litry, ja na groch daję litr afalonu +0,2 comandu

W tamtym roku zaraz po oprysku padały intensywne deszcze i wszysto było ok

nawet ziarka leżące na wierzchu skiełkowały i rosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komandos178    0

Wiam!

Mam zamiar siać groch Tarchalska w mieszance z pszenzytem jarym

Nagano. Czy jak opryskam po siewie afalon+command nie wyczyści mi pszenzyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zboża po commandzie przybierają bardzo nieciekawy kolor. Jęczmień robi się biały od samego widoku zamkniętej butelki ;) ale to nie przeszkadza samosiewom żeby dalej rosnąć. Pisze tu o dawce 0,13l/ha

 

22marca batuta zasiana i opryskana 1l afalonu + 0,2l commandu, dziś przez całą noc padał deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

http://www.fungichem.pl/stomp-330-ec-1l.html

na etykiecie jest o grochu i o pszenżycie tylko że ozimym

kurde im nowsza etykieta tym bardziej okrojona rejestracja

 

afalon moim zdaniem jest dosyć słaby i działa krótko. Na moim polu jego najważniejsza wadą jest to że przytuli nie zwalcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

i jeszcze znalazłem coś takiego

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/aktualnosci/jak-odchwaszczac-mieszanki-zbozowo-straczkowe,49971.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ja mam pytanko.

W instrukcji siewnikia- Poznaniak 3m z 2011 roku, napisane jest żeby siać groch w międzyrzędziach co 30cm. Tak się sieje groch czy inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj