Polecane posty

ciastek12    44

Nie wie czy dobrze zrozumiałem ale wyżej bylo napisane 1.6 litra basagranu i 0.4 chwastoxu extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy !!

Pierwszy raz zasiałem teracholską i milwe. Opryskałem na drugi wąs Butoxone. i co dalej ?? czy są już jakieś szkodniki,, czy musze jeszcze raz czymś pryskać??

dajcie znac :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

Powiem wam że najlepiej dać 3l basagranu na ha, butoxone jest tańszy ale nie zwalcza ważnych chwastów np przytuli czepnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybko pryskaj na oprzędziki....na pewno masz ząbki na liściachPrzepraszam bardzo ale czym wszystko dokładnie proszę bo pisałam że 1 raz to robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

moze ktos mi pomoze bo mojego grochu miejscami nie ma byl ladnie powschodzil a teraz ginie i dziej sie tak na kazdym polu usycha jakby cala gora sucha zostaja tylko badyle moze to jak zgorzel czy co? mial ktos tak przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Gdzie siedzą te oprzędziki? da sie je zobaczyć?? bo coś nie widze żadnych robaków na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Larwy wyjadaja wnetrze brodawek korzeniawych co sprawia ze groch jest gorzej zaopatrzony w azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Czym pryskacie na mączniaka rzekomego wiem ze amistar jest zarejestrowany, ale zostawię go sobie na późniejsze zabiegi, ja uprawiem groch do kanserw wiec musze dbać o jego zdrowie a po tych ulewach t maczniak napewno sie pojawi


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czym opryskać owies głuchy w mieszance grochu z jęczmieniem jarym czy takie środki jak Puma lub Axial nadaj sie do tego .Pytam tutaj bo w temacie mieszanki zbożowo strączkowe nie znalazłem odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Czym opryskać owies głuchy w mieszance grochu z jęczmieniem jarym czy takie środki jak Puma lub Axial nadaj sie do tego .Pytam tutaj bo w temacie mieszanki zbożowo strączkowe nie znalazłem odpowiedzi

Axialem można pryskać, działa tylko na rośliny jednoliścienne. Dwuliścienne są bezpieczne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

koledzy-po raz pierwszy zasiałem groch-odm. Tarchalska

Gdzie nie gdzie są pierwsze kwiatki.Trzeba to popryskać na jakiegoś strąkowca? Mam Proteusa-mogę to zastosować+ bor,nie popali mi grochu?

I jak się młóci to stosujecie taki stół z kosą boczną jak do rzepaku? Bo dzisiaj naszła mnie taka myśl ,że będą ogromne straty przy młóceniu bez tego bo groch jest z wąsami czepnymi i strasznie się wszystko trzma.

Stosujecie taż coś do sklejania łuszczyn typu Flexi?

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Strat nie unikniesz- poplon też musi być. Jestem zdania że wszystko zależy od pogody. Dwa lata temu zebraliśmy groch, który tak naprawdę nie nadawał się do zbioru (potrzebne było dosuszanie) ale juz następnego dnia zaczął padać deszcz przez 2 tygodnie i niektórzy musieli zamiast kosić to traktować talerzówką. Nie ma mocnych na to, nie pomoże sklejanie łuszczyn. Swoją drogą ciekawe jaki efekt to daje w grochu. Bo do tej pory kosiliśmy groch tak bardziej z rana okolice godziny 10- wtedy się jeszcze tak nie odwiera jak go dotkną motowidła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

koledzy jak z tym opryskiem na strąkowca? kiedy i czym najlepiej?? a może wcale?? ma ktoś doświadczenia z tym robakiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Dziś byłemn na polu z grochem i jest pełno mszyc... normalnie masakra... a groch w pełni kwitnienia :( da się to jakoś teraz zwalczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Witam. Czym pryskacie groch od robaka bo u mnie zaczyna kwitnąć i sie zastanawiam czym pryskać?? Czy odpowiedni będzie Proteus czy może raczej Dursban Delta a może jeszcze inny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Dursbanem to Ty wszystkie latajace pszczółki i nie tylko załatwisz!!! To jest środek gazowy a o pszczółki trzeba dbać Lepszy bedzie Proteus wieczorem po oblocie pszczół tak dopuszcza etykieta Proteusa

Edytowano przez areknn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Mam to samo. pełno mszyc a groch już ponad 1 m a po ścieżkach już dawno śladu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Mi sprzedawca zalecił sumi-alpha raz na początku kwitnienia drugi zabieg na końcu. bezpieczny dla pszczół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam takie nietypowe pytanie. Czy groch jest wrażliwy na diflufenikan? Chciałem się pozbyć tego nieproszonego gościa z łubinu wąskolistnego. Czy gdyby dostał 0,2-0,3l legato 500 SC zostałby przynajmniej uszkodzony? Bo nie wiem co zrobić w przyszłym sezonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

koledzy jak z dojrzewaniem waszego grochu?? u mnie już sporo żółtego i tak się zastanawiam kiedy desykować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj