Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel656    177

Mój ojciec chciał kupić takie coś, ale mu to wybiłem z głowy. Kupiliśmy Krone 2.8 m i myślę, że gorzej nie zrobiliśmy, a za 12 to już fajna maszyna będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

Ale serwis naprawił to jak rozumiem?

Też myslę o tej kosiarce. Chyba lepsze to nowe niż używana niemiecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

FINN - napisz - zostało to naprawione ale przez znajomego czy serwis naprawiał? Mi też się wydaje że na mniejszy areał lepsza ta nowa niż używana zachodnia która na pewno swoje przerobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Koledzy a jaką sumę chcecie przeznaczyc na kosiarke i ile ha. rocznie kosic ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Koledzy a jaką sumę chcecie przeznaczyc na kosiarke i ile ha. rocznie kosic ? :)

Powiedzmy do 10 tys zł a areał do koszenia 10-20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

 

 

Hm Troszkę mało :>

JF są kosiarki miałem w cenie 22 brutto za 2,4 m : >

zachodnia marka wyższa półka a cena nie jest straszna :)

a jak w takiej cenie poszukujesz to hmm

20ha łącznie z kilku pokosów czy masz 20ha trawy na jeden pokos ?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotro81    0

Kupiłem kosiarke kellfri 250 cm szerokości w kwietniu 2014.Zapłaciłem za nią 13 tys.(teraz podobno są droższe) skosiła około 80 ha bez najmniejszego problemu,spisuje się rewelacyjnie ,jedynie to nożyki ma strasznie twarde przy spotkaniu z kamieniem rozpadają się. Części ma u nas dealer kellfri w Sokołach na miejscu,nożyki nie są tanie ale wysokiej jakości. Kolega ma pottingera listwa kosząca jest taka sama.Teraz chce kupić zgarbiarke,tez chyba kellfri.
Kupiłem kosiarke kellfri 250 cm szerokości w kwietniu 2014.Zapłaciłem za nią 13 tys.(teraz podobno są droższe) skosiła około 80 ha bez najmniejszego problemu,spisuje się rewelacyjnie ,jedynie to nożyki ma strasznie twarde przy spotkaniu z kamieniem rozpadają się. Części ma u nas dealer kellfri w Sokołach na miejscu,nożyki nie są tanie ale wysokiej jakości. Kolega ma pottingera listwa kosząca jest taka sama.Teraz chce kupić zgarbiarke,tez chyba kellfri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Kupiłem kosiarke kellfri 250 cm szerokości w kwietniu 2014.Zapłaciłem za nią 13 tys.(teraz podobno są droższe) skosiła około 80 ha bez najmniejszego problemu,spisuje się rewelacyjnie ,jedynie to nożyki ma strasznie twarde przy spotkaniu z kamieniem rozpadają się. Części ma u nas dealer kellfri w Sokołach na miejscu,nożyki nie są tanie ale wysokiej jakości. Kolega ma pottingera listwa kosząca jest taka sama.Teraz chce kupić zgarbiarke,tez chyba kellfri.

Kupiłem kosiarke kellfri 250 cm szerokości w kwietniu 2014.Zapłaciłem za nią 13 tys.(teraz podobno są droższe) skosiła około 80 ha bez najmniejszego problemu,spisuje się rewelacyjnie ,jedynie to nożyki ma strasznie twarde przy spotkaniu z kamieniem rozpadają się. Części ma u nas dealer kellfri w Sokołach na miejscu,nożyki nie są tanie ale wysokiej jakości. Kolega ma pottingera listwa kosząca jest taka sama.Teraz chce kupić zgarbiarke,tez chyba kellfri.

Co do tej listwy to jest TAKA SAMA czy TA SAMA? Tzn jest robiona na wzór pottingera przez kelfri czy jest robiona przez potingera dla kelfri? Bo patrząc przez pryzmat ceny to kilka razy tańsza kosiarka wzbudza wątpliwości co do jej jakości Dlatego też się waham czy brać ten wynalazek czy też zachodnią używkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACENTY442    0

Znalazłem niedaleko siebie sprzedawcę tego wynalazku ma na placu dwie sztuki, chyba jutro pojadę obejrzeć

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotro81    0

Kosze zetorem 7711 i jest ok.znajomy ma c-360 i kosi 2,1m też kellfri!
Kellfri to żaden wynalazek,kosza tym Szwedzi Norwegowie Niemcy itd.Polak tez tym skosi,chyba ze obrosl
w piórka bo dotacjach z unii i ma za dużo kasy i kupuje markowe DROGIE maszyny!!!Dla mnie kellfri robi robotę
i to jest najważniejsze!Kosi i jest lekka na ciagnik!jak się zepsuje to na pewno szybko napisze!
Narazie jest Super!

Edytowano przez Piotro81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Ciekawe to co piszesz  - bo w swoich 3 postach na agrofoto każdy dotyczył sprzętu kelfri A twoi znajomi także używają kosiarek, przetrząsarek i zgrabiarek kelfrii  W każdym też wymieniasz listę krajów w jakich rolnicy używają tej firmy więc sorry ale węszę tu krecią robotę dealera sprzętu kelfri

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kosze zetorem 7711 i jest ok.znajomy ma c-360 i kosi 2,1m też kellfri!

Kellfri to żaden wynalazek,kosza tym Szwedzi Norwegowie Niemcy itd.Polak tez tym skosi,chyba ze obrosl

w piórka bo dotacjach z unii i ma za dużo kasy i kupuje markowe DROGIE maszyny!!!Dla mnie kellfri robi robotę

i to jest najważniejsze!Kosi i jest lekka na ciagnik!jak się zepsuje to na pewno szybko napisze!

Narazie jest Super!

 

Przyjacielu, podaj konkretnie: listwa jakiego potingera jest podobna do kelfri? Czy to kelfri produkuje dla potingera, czy odwrotnie i bardzo istotne skąd czerpiesz takie wiadomości. Tylko konkrety, jak meżczyzna z jajami.

Bardzo prosiłbym także o zdjęcia w jakikolwiek sposób potwierdzające, że takową kosiarkę posiadasz, lub ją kiedykolwiek widzialeś na własne oczy, czy choćby ktoś z rodziny ją widział.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jak porównać zdjęcia listwy pottongera z tą kelfri to ni cholery nie podobne, chyba że ta listwa z kelfri to jakaś zabytkowy model pottingera robiony na licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACENTY442    0

Widziałem kosiarkę na żywo szału niema, listwa wygląda jakby była skręcana na silikon w jednym miejscu trochę wyszło w drugim dużo malowanie też kiepskie w zakamarkach brak farby łożysko na wpm tylko z numerem brak jakichkolwiek oznaczeń nie znalazłem sprzęgła gdy się udeży listwą chyba że ścinana śruba jest bezpiecznikiem ale to bez sensu. Kolega dzwonił do Kellfri Kutno gość przyznał że listwa nie jest ŻADNEGO POTTINGERA tylko Kellfri wzorowało się na niej, ale jeśli kupimy z Kutna to kosiarkę trzeba ZMONTOWAĆ SAMEMU (listwa jest w całości resztę trzeba zmontować) rewelacja. Według mnie to nie wygłąda na wyrób Szwedzki tylko na 99% Chino-podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem na targach to kosiarka jest skręcana w Szwecji z "różnych podzespołow" listwa do złudzenia przypomina mi mojąz famarolu (szkoda mówić o tej listwie) dyski już inne ma niż moja a zawieszenie strasznie delikatne. osłony rurki  cieniutkie nie wierzę ze to może coś dłużej wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yzis    0

Radze trzymać się od tej firmy z daleka po doświadczeniach ze zgrabiarką, która się żywcem rozlatuje podczas pierwszego sezonu użytkowania, podobne doświadczenia ma znajomy z przetrząsaczem tej firmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Potrzebuję Waszych opinii na temat kosiarki dyskowej Kellfri. Rozważam zakup kosiarki rotacyjnej i trafiłem na atrakcyjna ofertę właśnie Kelfri. Dlatego jeśli ktoś coś wie na temat tego sprzętu niech się podzieli ze mną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolfiat    3

Mam taką 2,5m od 2 sezonów i jak na razie wykosiła wszystko bez najmniejszej awarii. Mam ok 13 hektarów traw

Jedyne co mi sie nie podoba to że powyżej 9-10km/h nie za bardzo pojedziesz bo zaczyna strzygi zostawiac, poza tym jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Demonem prędkości to ona nie jest a ujmując to inaczej - wynik jest mierny.

Ciekawi mnie jaką prędkość zaleca producent.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

W TPR nr 24 z dnia 19.10.2017 r. jest artykuł o wymownym tytule "Wytrzymała tylko trzydzieści minut"

Na tabliczce znamionowej jest napisane: "Made in PRC for Kellfri AB" co oznacza, że Chińczyk wyprodukował, Szwed przeliczył hajs a Polakowi się zepsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj