Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lanzer25

Opinie o siewniku do kukurydzy Nodet Gugins

Polecane posty

lanzer25    2

Witam wszystkich i jak w temacie czy posiada ktos siewnik do kukurydzy Nodet Gugins ?? Jesli tak to piszcie jakies opinie bo przymierzam sie do kupna takiego. czy polecacie czy nie. Na co zwracac uwage przy kupnie takiego siewnika , oczywiscie chodzi o pneumatyczny z dozownikiem .

crystalzts    14

Mam taki siewnik od 5 lat sieje nim 50 ha u siebie i ze 20 u ludzi i jestem bardzo zadowolony . Na co zwrócić uwagę , jak we wszystkich , stan redlic , tarcz wysiewających , zębatek , no i żeby dziór w podsiewaczu nie było , części w dobrych cenach np . tarcza 80 zł osobiście polecam a nawet w poniedziałek kolega kupił taki siewnik za 6900 zl.

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiuzuzia    10

ile trzeba dac za taki siewnik 4rzedowy bez podsiewacz. mam namierzone dwa w niemczech w bardzo dobrym stanie tylko nie wiem czy oplaci mi sie to ciagnac do polski

cinekk    0

Witam. mam pytanie gdzie mogę dostać tarcze wysiewające do siewnika Nodet Pneumeasem 2 ?

1982    0

witam kupiłem siewnik nodet pneumeasem 2 i chciałem się dowiedzieć z jaką prędkością można nim siać żeby było dobrze dodam że bede jeździł zetorem 7245.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez benek79
      witam. mam zamiar na wiosne zasiac pierwszy raz kukurydze na ziarno. nigdy wczesniej nie interesowałem sie ta uprawa i chciałbym sie dowiedziec co ile i czego musze zastosowac zeby wszystko było oki.kukurydza bedzie zasiana na 3 klasie gleby{2ha} pozdrawiam.
    • Przez kamil14
      Ma ktoś z was taki siewnik. Nie znam więcej danych bo to siewnik kumpla i niewie jak go ustawić . Z góry dzięki za pomoc
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez mariusz197
      Mam problem na jednym 2ha kawalku kukurydzy pojawila sie plesn na kolbach,rok wczesniej w tym miejscu byl ten sam problem myslalem ze moze odmiana lalbo pogoda miala wplyw lecz drugi rok inna odmiana, pogoda i to samo niekture kolby slabo rozwiniete i od gory grzyb a niekture prawie wogule nie rozwiniete tylko grzyb,mial ktos z tym stycznosc jak i czym z tym walczyc