Zaloguj się, aby obserwować  
marekmolka

połamane wytrząsacze deutz-fahr 36.10 kupię używane lub zlecę zrobienie

Polecane posty

pawel885    2279

Zapchała Ci się słoma? Ja spawałem już chyba 4 razy przez założenie "zwężacza" pokosu żeby prasa ogarniała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekmolka    0

nie czujnik mi sie popsuł i była mokra słoma złamały mi sie przed wałem nie wiem czy to naprawiać czy kupić lub zrobić nowe jest firma we wrześni robia do bizona i mówili ze dorobią po 2000zl sztuka wał chyba sie nie zgiął a kombajn lalka 1900mtg kosi ponad 2 ha na godz miałem claasy i lepiej mi sie kosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja je prostowałem, nacinałem gdzie nie dało już rady wyprostować i dawałem nakładki z cienkiej blachy i spawałem. Przy kolejnym zapchaniu łamały się w innym miejscu więc naprawa zdała egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekmolka    0

ile Ci sie złamało przed wałem czy zupełnie z tyłu wał ci wytrzymał bo słyszałem ze jak sie podegnie to będzie rwał wytrząsacze pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Panowie! Normalną sytuacją jest to że po naprawie takich wytrząsaczy i wstawienie wzmocnienia urwie się w innym miejscu, zazwyczaj zaraz za wzmocnieniem. Powód jest oczywisty - wytrząsacz to tak jakby cienki profil, usztywnienie go w jednym miejscu powoduje wzrost naprężeń w drugim miejscu.

Ja też naprawiałem, widziałem jak robią to inni ale zawsze to były końcówki, czyli poza wałem. Nie chcę się tu mądrzyć ale wydaje mi się że jak kolega ma złamane przed wałem ( do środka kombajnu)to z czasem dalej będzie rwało.

Wał wytrząsaczy można zregenerować lub dać do sprawdzenia, choć nie zawsze musi go pokrzywić. Jeśli złamało blisko mocowania to można dorobić większe podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekmolka    0

kolego akmaly jak [gdzie ] sprawdzić wał wytrząsaczy , mysle że jaki tokarz by sprawdził czy sprawdzenie tylko tylniego wystarczy? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707
Napisano (edytowany)

Na tokarce sprawdzi jeśli operator ma troche pojęcia i jakiś czujnik zegarowy to z grubsza sprawdzi. Kiedyś widziałem reklamę takiej firmy że regenerują te wały - wydaje mi się że chodzi o ich szlifowanie, czyli nie takie jak masz bo tu nie ma pasowanych lożysk na wale tylko poprzez specjalną tuleję ( przeciętą ze stożkiem) i nakrętkę ale jak bedziesz chciał to dam Ci namiary. Tak dobrze to sprawdzą Ci ludzie co zajmują się szlifami wałów - napewno maja sprzęt do takiego pomiaru. Tak naprawdę to samo ugięcie sam możesz sprawdzić ( oczywiście grubnie) na kombajnie - dorobić jakąś rozpórkę między blachy ( ściany kombajnu) - ustawić do wykorbień na początku i końcu, po czym przekręcać i sprawdząć pozostałe.

Zacznij od tyłu - zresztą jak zamontujesz wytrząsacze, ściągniesz pas od ich napędu i ręcznie będziesz obracał to zobaczysz czy płynnie się ruszają czy np w jakimś położeniu ich przycina. Jeśli bedzie płynnie to powinno działać bez dokładnego sprawdzania.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekmolka    0

witam zrrobili mi te wytrząsacze w akpilu wyglądają identycznie wał sprawdzony teraz tylko zamontować może ktoś ma jakieś pomocne wskazówki co do montażu żeby nie było niespodzianek pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ja to robiłem tak.

- skręciłem na przednim wale tak na stałe

- na tylnim wale ustawiłem tak na oko i nie dokecałem mocno.

- pokręciłem kołem ( zdjęty pas)

- sprawdziłem jak się ustawił i skręciłem

- sprawdzałem jak się obracają i patrzyłem czy aby koło nie zatrzymywało się w tym samym miejscu.

Tak pracuje to już kilka lat i jest ok.

Ale może ktoś coś więcej wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj