Skocz do zawartości
GrzegorzGrzegorz

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś

Polecane posty

kyrtapwpolu    6

Witam, jaki kombajn polecacie do 37500zł był podobny temat lecz 3 lata temu więc zakładam nowy. Kombajn chcę zakupić na wiosnę 2017r więc ceny powinny troszkę pójść w dół na ten okres jakieś 2-4tys. zł jak na tą sumę. W żniwa byłem oczarowany fortschritt e-512 gdyż wykosił mi 10,5 ha (pszenica jara 5,5t, ozima 6,5t) w 10 godz  bez najmniejszej awarii. Po żniwach zastanowiłem się na e-514 a obecnie nie wiem, rozsądek mi podpowiada że claas ma klasę i trzeba go brać. Fakt że nad e-512 znajomy dużo przesiedział a nawet 2 lata temu z 2gratów zrobił jeden.... pod koniec żniw zaczął mu się już psuć tylko że wykosił nim w tym roku ok 120-140 ha, chciałbym również zakupionym kombajnem jeździć po usługach więc raczej heden nie powinien być węższy niż 3,5m. Doradźcie coś :)  :)

Dodam że bizona nie chcę, podobno części to podróby podrób robią i palą ok18-20l na ha. Nie krytykuję polskiej maszyny żeby mnie zaraz nikt nie zjechał tylko napisałem co przeczytałem

tractor560    3

my mamy claasa mercatora 60 mamy go 5 lat i w tym roku nic sie z nim nie działo ... jedynie co robilismy to łancuch od ślimaka w hederze ( groszowa sprawa) oraz paski od młocarni bo dość spękane były... daliśmy za niego 27 tyś ... rocznie kosi ok 20 ha czyi nie za dużo no ale sprzęt najlepszy :D dodam jeszcze ze bizona zo56 wyprzedzaliśmy w robocie .. na 300 metrowym polu my byliśmy na koncu a u sąsiada byl dopiero w 3/4 pola... a żyto u nas było dużo lepsze ... wiec jak coś polecam mercatora :D jak nie bd chciał rozejrzyj sie nad Fahrem albo tym fortschrittem bo to też fajne sprzęty... moim zdaniem to jest tak ze jak ktos o coś dba to raczej nie powinno się psuć :D

jonek98    883

Lepiej wez coś większego niż mercator.Forshnity e-514 bardzo fajne sprzęty dość wydajne,cicho w kabinie.Forsza lepiej trafić w dobrym stanie niż classa,do którego części na pewno będą droższe(choć class tez bardzo fajne kombajny)

Wiadomość z agroFakt.pl

tractor560    3

to zależy ile ha ma forumowicz i czy to gospodarstwo sie znacząco rozwija... jak sie szybko rozwija to moim zdaniem forszaja lepiej kupić niż mercatora ... wszak oba niemieckie sprzęty... na 60 ha forszaj dałby rade spokojnie

jonek98    883

Dla mnie osobiście mercatory to przezytki,ich produkcja przypada w większości przypadków na lata 70,forsz będzie z 15 lat mldszy albo Jescze więcej.Wydajnosciowo też będzie przepaść na korzyść Forsza

kyrtapwpolu    6

Dzięki panowie za odpowiedź, raczej wezmę claasa. możliwe że dominator  85, nie za duży kombajn ale tż nie mały, będę nim kosić ok 10 ha swojego i ok50-70 ha po ludziach. więc powinien wystarczyć

lukjohn97    7

polecam dominatora 85, duży zbiornik, duża wydajność, mało pali, rura hydrauliczne rozkładana, idealnie ustawiony nie gubi ziarna i czyści idealnie.

romek6340    203

Ja wiem, że kupuję się patrząc na stan techniczny, wydajność, a nie wygląd ale patrząc na taki wehikuł jak 85 to trochę wstyd tym na podwórko wjechać. Wejdź na Olx i ustaw filtr cenowy i patrz po kombajnach. Coś co się prezentuje lepiej napewno znajdziesz chociaż w tej cenie i tak wszystko wiekowe będzie.
Jako, że i gustach się nie dyskutuje to może tylko ja tak mam że mi się on nie podoba ;-)

Edytowano przez romek6340

wieslaw16    46

Nie wygląd pracuje a wydajność i jak najmniejsza awaryjność sprzętu,a przy tym i cena wchodzi w rachubę, kolego romek.

marti1980    31

Ja mam Dominatora 80 i jestem bardzo zadowolony.Fakt że trochę w niego włożyłem ja przyjechał od Niemca ale od tamtej pory awarie są bardzo sporadyczne.Co do kształtu tego kombajnu to jakoś mi nie przeszkadza.Ludzie jeszcze Wistulami kosza i nie narzekają

tomo12    58

Witam. Posiada ktoś z użytkowników może jakiś namiar na rzetelną osobe/firmę sprowadzającą maszyny, w tym wypadku chodzi oczywiście o kombajn z zagranicy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez darek8405
      Witam. Potrzebuje informacji na temat kombajnu john deere 940 bo mam taki model na oku i zastanawiam  nad jego kupnem , kombajn będzie użytkowany na 10 ha jaka jest jego wydajność, spalanie jak z awaryjnością i na co zwrócić uwagę  podczas zakupu jakieś słabe punkty tej maszyny?
    • Przez Barm03
      Szanowni agrofotowicze, 
      mam problem z nowo zakupionym john deere 2850. Otóż na wolnych obrotach ma wysokie obroty :D, czy jest gdzieś regulacja przy pompie paliwa wysokich obrotów ? na tej dźwigience od gazu jest luźno, więc tam nie jest podciągnięty, traktor ma moc, nie kopci, chodzi równiutko, tylko ma za duże obroty. Pomoże ktoś ?
    • Przez flackmistrz
      Witam, szukam opinii o kombajnie Pyra 1600. Jak to wygląda w praktyce i w porównaniu do Grimme?