GrzegorzGrzegorz

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kyrtapwpolu    7

Witam, jaki kombajn polecacie do 37500zł był podobny temat lecz 3 lata temu więc zakładam nowy. Kombajn chcę zakupić na wiosnę 2017r więc ceny powinny troszkę pójść w dół na ten okres jakieś 2-4tys. zł jak na tą sumę. W żniwa byłem oczarowany fortschritt e-512 gdyż wykosił mi 10,5 ha (pszenica jara 5,5t, ozima 6,5t) w 10 godz  bez najmniejszej awarii. Po żniwach zastanowiłem się na e-514 a obecnie nie wiem, rozsądek mi podpowiada że claas ma klasę i trzeba go brać. Fakt że nad e-512 znajomy dużo przesiedział a nawet 2 lata temu z 2gratów zrobił jeden.... pod koniec żniw zaczął mu się już psuć tylko że wykosił nim w tym roku ok 120-140 ha, chciałbym również zakupionym kombajnem jeździć po usługach więc raczej heden nie powinien być węższy niż 3,5m. Doradźcie coś :)  :)

 


Dodam że bizona nie chcę, podobno części to podróby podrób robią i palą ok18-20l na ha. Nie krytykuję polskiej maszyny żeby mnie zaraz nikt nie zjechał tylko napisałem co przeczytałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

my mamy claasa mercatora 60 mamy go 5 lat i w tym roku nic sie z nim nie działo ... jedynie co robilismy to łancuch od ślimaka w hederze ( groszowa sprawa) oraz paski od młocarni bo dość spękane były... daliśmy za niego 27 tyś ... rocznie kosi ok 20 ha czyi nie za dużo no ale sprzęt najlepszy :D dodam jeszcze ze bizona zo56 wyprzedzaliśmy w robocie .. na 300 metrowym polu my byliśmy na koncu a u sąsiada byl dopiero w 3/4 pola... a żyto u nas było dużo lepsze ... wiec jak coś polecam mercatora :D jak nie bd chciał rozejrzyj sie nad Fahrem albo tym fortschrittem bo to też fajne sprzęty... moim zdaniem to jest tak ze jak ktos o coś dba to raczej nie powinno się psuć :D


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Lepiej wez coś większego niż mercator.Forshnity e-514 bardzo fajne sprzęty dość wydajne,cicho w kabinie.Forsza lepiej trafić w dobrym stanie niż classa,do którego części na pewno będą droższe(choć class tez bardzo fajne kombajny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

to zależy ile ha ma forumowicz i czy to gospodarstwo sie znacząco rozwija... jak sie szybko rozwija to moim zdaniem forszaja lepiej kupić niż mercatora ... wszak oba niemieckie sprzęty... na 60 ha forszaj dałby rade spokojnie


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Dla mnie osobiście mercatory to przezytki,ich produkcja przypada w większości przypadków na lata 70,forsz będzie z 15 lat mldszy albo Jescze więcej.Wydajnosciowo też będzie przepaść na korzyść Forsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyrtapwpolu    7

Dzięki panowie za odpowiedź, raczej wezmę claasa. możliwe że dominator  85, nie za duży kombajn ale tż nie mały, będę nim kosić ok 10 ha swojego i ok50-70 ha po ludziach. więc powinien wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

polecam dominatora 85, duży zbiornik, duża wydajność, mało pali, rura hydrauliczne rozkładana, idealnie ustawiony nie gubi ziarna i czyści idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ja wiem, że kupuję się patrząc na stan techniczny, wydajność, a nie wygląd ale patrząc na taki wehikuł jak 85 to trochę wstyd tym na podwórko wjechać. Wejdź na Olx i ustaw filtr cenowy i patrz po kombajnach. Coś co się prezentuje lepiej napewno znajdziesz chociaż w tej cenie i tak wszystko wiekowe będzie.
Jako, że i gustach się nie dyskutuje to może tylko ja tak mam że mi się on nie podoba ;-)

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Nie wygląd pracuje a wydajność i jak najmniejsza awaryjność sprzętu,a przy tym i cena wchodzi w rachubę, kolego romek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ja mam Dominatora 80 i jestem bardzo zadowolony.Fakt że trochę w niego włożyłem ja przyjechał od Niemca ale od tamtej pory awarie są bardzo sporadyczne.Co do kształtu tego kombajnu to jakoś mi nie przeszkadza.Ludzie jeszcze Wistulami kosza i nie narzekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Witam. Posiada ktoś z użytkowników może jakiś namiar na rzetelną osobe/firmę sprowadzającą maszyny, w tym wypadku chodzi oczywiście o kombajn z zagranicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 23.01.2013 o 20:21, Bartekj1994 napisał:

Polecam New Hollanda Claysona 1530 lub większego. Głupotą jest mówiac że to kombajn małej wydajności. Kosa 4 m i szybciej skoszę hektar niż bizonem. Części na podzespłach Bizona dostaniesz wszędzie. Silnik Forda nie do zajechania a pali połowę tego co Bizon w dodatku nie musisz stac jak w bizonie...

To ile pali Ci ten kombajn skoro połowe tego co Bizon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Lexion1012 napisał:

To ile pali Ci ten kombajn

Zlotalopata - najlepsze wpisy o #zlotalopata w Wykop.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 9.11.2014 o 22:09, janusz20 napisał:

Mój Tata kosi w sezonie 200 ha rekordem  od 95r i bez problemu się wyrabia z koszeniem z reguły do końca sierpnia czasem i wcześniej.

Więc nie opowiadaj bzdur że tylko nowy lub prawie  nowy podoła temu zadaniu.

 

Dnia 9.11.2014 o 15:01, szmergiel napisał:

jak sie ma 200ha do koszenia to sie idze po nowy lub co najwyzej 5-6 lat kombajn a nie kupuje jakiegos starego dziadostwa i liczy ile pasek kosztuje

Znam takich co 200 hektarów koszą 20 letnim kombajnem i dają radę. 

Dnia 14.06.2013 o 02:59, Gomez01 napisał:

Witam tak jak kolega akmaly napisał John deere seri 9xx to bardzo dobre i sprawdzone maszyny fakt cena cześci oryginalnych jest spora ale za to sa to produkty długowieczne , Polecałbym ci 970 sam mam takiego super maszynka do 30tys idzie kupic naprawde ładną i nie chodzi tu o wyglad zewnetrzny a o stan podzespołów mam go 4 sezony i jestem super zadowolony wydajnoscią przeskakuje rekorda a spali 2/3 tego co potrzebuje z056.

To ile Ci pali skoro 2/3 tego co Bizon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj