GrzegorzGrzegorz

Jaki kombajn polecicie za 35 tyś

Polecane posty

lanzer25    2

Skokojnie spokojnie kolego RoLLand z tymi awariami u Bizonow . Powiem tak jak ci sie cos zepsuje w bizonie to lecisz do piewszej lepszej agromy i czesci masz od reki bez wzdledu czy bizon z lat 90 czy 80- tych. a z czesciami do claasa tu sie robi problem bo do dominatora dostaniesz juz szybciej niz do mercatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bizonek dość ładny, ale malowany, brak osłon na chederze, brak stołu do rzepaku. Widać że od żniw sprzedaję, bo kiedy taka ładna trawa była.

Ogólnie Bizona bardzo ciężko sprzedać. Ja sprzedałem w czerwcu z 84r od nowego u mnie, miał trochę ponad 2 tyś mth.Ze stołem, kabina i sieczkarnią, Za 31 tyś.

Czerwiec, lipiec będą najniższe ceny kombajnów. Z drugiej strony będą już trochę przebrane.

Sąsiad 3 lata temu kupił dominatora 80 lub 85,za 35 tyś, w super stanie. Kosi z 20 ha, tylko sobie, bo boi się nim gdzieś pokazać, bo takie części drogie.O tylko trzęsie się jak kosi, żeby coś nie nawaliło.

Przedtem miał Europę, potem Merkatora, 4 cylindry, Niby super stan, a co chwile się psuł, nawet bez osłon jeździł bo co chwilę remontował. Na końcu silnik padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1996    1

@jaszczur810: ja pracuję u tego gościa i powiedział mi całą prawde o tym kombajnie. jutro po niego jade wiec postaram sie zrobic kilka fotek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Kup sobie fortschritta e-514 , za ta kasę to będzie 90 rocznik i będziesz wiedział że masz kombajn a nie trupy pod 50 lat za gruba kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@deere2140 Czym skrzynia w ZO56 i ZO40 się różni.Grubszy główny wał jest 56 półośki drobny frez.Jak się dba tak się ma.Ja mam od pięciu lat bizona i nic nie robiłem w skrzyni.A robiło się parę skrzyń ale to tylko wina operatora lub właściciela.2 lata temu robiłem skrzynie gościowi po sezonie.Cały środek szmelc.aa oleju z 5 litrów w skrzyni.Ja bym polecił takie coś http://otomoto.pl/bi...56-A256491.html i dołożyć do tych 35000 to by był cud malina.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wg mnie chodzi głownie o żywotność i jakość wykonania;) a tu claas kładzie bizona na kolana.... Nie rozśmieszaj mnie że do claasa nie ma części, w każdym sklepie z częściami do maszyn są. 40 lat a dalej idzie jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokos998    1

Mamy u siebie bizona zo56 od 1994 roku, kombajn z 1980 roku, 35 h pola zawsze dawał rade i na zarobki tez jeździł. Silnik był robiony w 1999 bodajże, bo już nie pamiętam i co roku przegląd gruntowny. Na polu stawał tylko jak się żyletka pękła albo pas urwał, jak się dba tak się ma, taka myśl mi przychodzi do głowy jak czytam inne opisy. No ale claas klasą samą w sobie :) pozdawiam

 

Mój pierwszy post postaram się udzielać częściej :)

 

Podkarpacie się kłania :)

Edytowano przez lokos998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

Jednego roku mialem praktyki na claasie 98sl i co powiem ci kolego MarcinNH wymienialismy pasy w tym kombajnie i kazali mi jechac po pasy do goscia co sprowadza czesci do claasa . I jak zobaczylem ile kosztowal komplet pasow do tego modelu to malo nie osiwialem. :o Zwyklego bizona czy Rekorda to za te pieniadze idzie przygotowac na kilka lat..

Moze claas kladzie bizona na kolana pod wzgledem trwalosci. ale jak ci cos grobszego nawali to smigasz do agromy i jak to sie mowi za kilka zloty reklamowke czesci wynosisz :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konop    0

Podoba mi sie bizon ten co pokazuje balcerek1 .Osobiście zrobiłem podobnie kupiłem BIZONA ZO56 za 15 tyś w 2005r był na chodzie ale dla pewności włożyłem w niego druge tyle nie ruszałem tylko silnika do dziś pracuje bez zażutów tzn.przez 5lat nie miałem żadnej awari nie licząc bagnetów i żyletek ale tu był mój bład .W 2011r pękł mi cep na wale ale to dla tego że ich nigdy nie robiłem a rok 2012 bez awari a opkasza 40ha .jeśli zrobił byś podobnie to poznał byś kombajn od podstaw i wiedział jak to się mówi po czym muchy zdychają :) Natomiast co do zachodnich to się trzeba grubo zastanowić bo nie ma sprzętu ktury by nie mniał awarii miejszych czy większych a części do zachodnich są droge tak jak np.somsiat ma JD tylko numeru nie pamiętam cheder 3m to orginalne sita do niego kosztowały 9tyś a polskie podrópki 2tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Do bizona za 1000 zł to można części nakupić a do zachodu to wiadomo ale przecież zachód kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to oryginalne pasy Claasa, kup taki a posłuży kilka ładnych sezonów. Sam kupuje oryginalne bo są dużo trwalsze od tych zamienników. Jak długo go mam jeszcze nie miałem żadnej awarii a ma przeszło 5 sezonów.

Up narzekacie że części drogie, kup zachodni kombajn i zobaczysz, nie wróciłbyś do bizona. W pobliżu jest jeszcze jeden mercator 60 to też tylko lać i jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

Jakos ja nie zamierzam zmieniac kombajnu a sluzy mi Rekord z 91 roku . Rok w rok kosi u mnie 70 ha+ jakies 30ha uslugowo . posiadam go juz jakies 6 lat i tylko raz mi sie zdarzyla awaria (łozysko na odrzutniku z prawej strony). kombajn jest dzien w dzien smarowany , chlodnica czyszczona sprezonym powietrzem , (wiadome przeglad przed praca).Jak dla mnie jest wystarczajaca maszyna . Prosta budowa, czesci dostepne od reki :) . Nasze polskie kombajny jeszcze dlugo dlugo beda chodzic na polu zanim zostana na dobre wyparte :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

http://otomoto.pl/fortschritt-e-524-fortschritt-e-524-A256053.html

a taki ortschritt Cię nie interesuje?? Dosć ciekawa oferta a zawsze coś tam można urwać:) Fortschrity też wielu ludzi chwali u nas w okolicy.

@Slowik1996 gratuluję zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie jakie spalanie ma 524 i czy dostępne są części zamienne do nich, a czy ceny tych części nie są wysokie?

Bo troszkę się boję tych nie znanych dla mnie maszyn. Przeglądając oferty tych kombajnów to stwierdzam że większość ofert to chandlaże, i jekoś mi się źle to kojaży bo znam takich co chandlują osobówkami i nie kupił bym od nich bo odwalają takie numery :blink:

Co do naszych bizonków to ile wam spalają, i jak to jest z ich wydajnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

524 jeden z ciekawszych kombajnów. Duża wydajność, małe spalanie, dokładnie nie wiem jak spala, ale sąsiad spokojnie z 20 dziennie wykosił na zbiorniku, a ma 300 l.Części dostępne, wytrząsacze pasują od 512. Kombajn godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub67    0

Chcę kupić NH 1540 tylko zastanawiam się czy NH S1540 jest wydajniejszy od NH 1540. Prosiłbym o Wasze opinie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub67    0

@slowik1996 dzięki za "wyczerpującą" informację, ale akurat w tym temacie nie było nic konkretnego o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj