Zaloguj się, aby obserwować  
Pronio82SA

Jaki wybrać Pług

Polecane posty

Pronio82SA    1

Jaki wybrać pług do Pronara82SA. :)

Mam do niego bardzo stary pług czeski (odkładnie 4x45) który już zaczyna źle orać więc

zastanawiamy się z tatą nad kupnem nowego pługa. :D

Najlepszy pług z zabezpieczeniem resorowym lub non-stop ponieewarz mamy dużo kamieni! :)

Myslimy nad Pługiem z Firmy UNIA GRUDZIĄC A mianowicie nad: TUR S 4x50 Lub TUR R tez 4x50 :)

Piszcie jakie są wasze opinie na temat tych modeli pługów. :)

Pozdro :)


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
zabezpieczeniem resorowym lub non-stop

zabezpieczenie resorowe jest rowniez zabezpieczeniem non-stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Moj tesciu ma TUR-a S 4x40 ciaga go 1014 i ciagnik ma ciezko...momentami bardzo ciezko.pług ładnie przykrywa ale jakos tak tępo idzie.Po zaoraniu 300h wytarły sie odkładnie wiec nie były specjalnej jakosci.Oceniam ten pług na 3+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1
A może obracalne??

 

Po:

1.Mi obrotówka nie jest potrzebna tylko zagonowy :)

2.nie wiem ilu skibowa! :) w 3skibach to on sie tylko by bawił! :D

3.Zagonówa ma lepszo wydajność, mam kliny i zagonowy lepszy

Pozdro :)

Pronarek ma 81km


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Polecałbym 3 obrotowy 3x45 do tego jakoś wał :)

 

Pronar poradziłby sobie bez problemu :D W 4 obracalnej nie ma go co męczyć.

 

A zagonowy to 4x40 taki jak ma @Marcin974.Pronar leci w nim szybko i orka jest ładnie wykonana :) .Choć ja bym się zastanowił nad obrotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ja na twoim miejscu kupił bym duże trójeczki obracane. Ale rób jak ci Pronar każe :D


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

No dobrze dobrze wszystko ładnie tylko po co mi obrotówa najlepszo ziemie

mam 4b, kawałki gliny sie pokrzą to agregatem sobie śmigne i styknie :D

 

Pozdro :)


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci proponowal wziac zagonowy jesli masz rowne pola a jesli jakies nie kształtne to wez obrotowy bedzie sie wtedy lepiej orac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1
ja bym ci proponowal wziac zagonowy jesli masz rowne pola a jesli jakies nie kształtne to wez obrotowy bedzie sie wtedy lepiej orac

 

No pola to mam niektóre równe,a na niektórych mam kliny! :D

Pozdro :)


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
No dobrze dobrze wszystko ładnie tylko po co mi obrotówa najlepszo ziemie

mam 4b, kawałki gliny sie pokrzą to agregatem sobie śmigne i styknie :D

 

Pozdro :)

 

klasa ziemi myśle ze mało ma do tego czy zag czy obr, wazna moc hydr i jakie masz kawałki pola jak równe to zeczywiscie zag, chociaz jak ktos orał obr to z trudem by mu było wybrac zagonówke, ja bym radzil ci taki jak dałem w galerii 4x 40 vogel&not(nie to ze akurat ten ale ten konkretny typ znam pare osób co ma i nikt nie narzeka a ten na zdj zaorał wszystko na 1 lemieszach a na odkł zero zurzycia to oczymś świadczy i napewno lzej idzie niż unia)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Polecałbym 3 obrotowy 3x45 do tego jakoś wał :D

 

Pronar poradziłby sobie bez problemu :) W 4 obracalnej nie ma go co męczyć.

 

A zagonowy to 4x40 taki jak ma @Marcin974.Pronar leci w nim szybko i orka jest ładnie wykonana :) .Choć ja bym się zastanowił nad obrotówką.

pronar 82SA to do obrotówki jest udany -mocny podnośnik, wydajna hydraulika -wiec sie zastanów :)

lepiej wziąć trójkę obrotówkę na większych korpusach i nie jakieś ciężkie polskie, tylko wytrzymałe zachodnie :)

przyznam ze grudziądzkie plugi lux kryją


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja na twojim miejscu wział bym jakąs obrotówke gdzies tak 3x30 - 3x40. Zastanów sie bo zachodznie pługi owiele więcej wytrzymuja i ładniej kryja niż polskiea ale wiesz to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1
pronar 82SA to do obrotówki jest udany -mocny podnośnik, wydajna hydraulika -wiec sie zastanów :D

lepiej wziąć trójkę obrotówkę na większych korpusach i nie jakieś ciężkie polskie, tylko wytrzymałe zachodnie :)

przyznam ze grudziądzkie plugi lux kryją

 

 

Ja na twojim miejscu wział bym jakąs obrotówke gdzies tak 3x30 - 3x40. Zastanów sie bo zachodznie pługi owiele więcej wytrzymuja i ładniej kryja niż polskiea ale wiesz to tylko moje zdanie.

 

NO to wkońcu nie wiem czy obrotówka czy ten zagonowy

może jaednak ten zagonowy! :)

Takie jest moje zdanie ! :)


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Ja na twojim miejscu wział bym jakąs obrotówke gdzies tak 3x30 - 3x40. Zastanów sie bo zachodznie pługi owiele więcej wytrzymuja i ładniej kryja niż polskiea ale wiesz to tylko moje zdanie.

 

Tadeusz żarty sobie robisz??82 km i 3x30 :D:) Z 3x30 to zetor 7011 leciał by jak głupi a do takiego pronia to 3x45 i wał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Nie patrzylem jaka ma klase ziemi, a jak pisze ze ma najmocniejsza to 4b to mozna brac 4 obrotowa na mniejszych korpusach, a zagonowy to 4x35 lub 4x40 Wiesz sasiad ma MF 78 km i ma Rabe werk 3x35 na duzych obkladniach to na 1 i 2 klasie ma co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj