koma666

co lepsze ? C385, MTZ82 czy moze jakis zetor ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koma666    162

chodzi o ciagnik za ok 20 tys o mocy 70-80KM , tanie łatwo dostepne czesci prosta budowa i wzgledna niezawodnosc

a moze macie lepsze propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WEBESTO    7

mtz do ciężkich robót za lekki jest

c-385 ok

ale lepiej brać zetora 8011 8045 albo 8111 czy 8145

 

tymtus za 20tyś to by padło kupił a nie 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177

Ja też zdecydowanie polecam Zetora. Sam posiadam 7011 (poprzednik 7211) i naprawdę niezła maszyna. Brakuje tylko wspomagania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIbul    0

Ja osobiscie posiadam zetorka 7245 i nie moge powiedziec o nim złego slowa :) . w twoim wypadku bym dolozyl i kupil 7211 lub cos takiego jak 8045 lub 8145,tylko pytanie czy potrzebujesz ciagnika z przednim napedem??. Wszyscy mowia ze zetory duzo pala, ale jesli sie zapnie do nich pożądny sprzet to jest gitara ;) zetory moze i pala sporo ale w lekkich pracach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Jak chcesz Zetora z przodem to sprawdz 6945/6748 maja dobre przednie mosty i wspomaganie. za 20-22 tys bedzie dobry stan

C 385 tez dobry ciagnik duza masa amortyzowany przod, wygodne wlacznie WOM, malo awaryjny

Z MTZ'ami nie mam do czynienia choc ciekawy ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

8045 spali maxymalnie 9l na /h przy ciezkiej pracy...no chyba ze bedzi miał turbinke....to i dawka troszke wieksza

 

jak kupujesz nie kupuj bez napedu c385 bez napedu wogule nie jedzie ma ciezki przud waskie koła....wystarczy mała kałuza raz grzebnie i siedzi

 

sprawdz przed zakupem czy głowny swozen nie ma luzu w przednim moscie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Do jakich robót ma być? Bo jeżeli w pole to Tylko Mtz 82 ma przedni napęd w bronowaniu zawracanie jest o wiele lepsze i kabina jest o wiele lepsza nisz w ursusie.. a jeżeli transport to tylko i wyłacznie c-385. Ale dla mnie na plus mtz 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Z tym ze od razu siedzi to troche przesadzasz. Blokada zalatwia problem. Gorzej jest zima bez lancuchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

c-385 do transportu zamiast MTZ??? to chyba pomyłka, Ursus to muł, tym bardziej na kołach 34 cale, mtz będzie dużo szybszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@gambler jezdziles kiedys c-385 lub zetorem 8011? Bo z tego co piszesz to moge smialo stwierdzic ze malo miales z tymi ciagnikami do czynienia. A co do spalania to 11l/mth w ciezkiej robocie spali i nikt mi nie wmowi, ze jest inaczej - wiem bo dlugi czas pracowalem zetorkiem 8011.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Prawda taka, ze o ciagniku nie mozna sie wypowiedziec jezeli nie ma sie z nim stycznosci. Ojciec tez mowil ze osiemdziesiatki bez przedniego sa nieporadne, a oprocz tego sporo pala. Ale tak wyszlo ze kupismy u902 i szybko zmienil zdanie. Tak samo, gdy kupismy Zetora 6945, mowil ze w orce bedzie duzo palil a jak wrocil z pola to sie zdziwil ile jeszcze w baku zostalo. A na poczatku byl tylko 3p, ktory malo pali tylko w lekkiej robocie, bo w ciezkiej to ciagnie podwojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chyba nigdy MTZ nie robiłeś w polu. MTZ robi 912 jak chcę w polu i na drodze. MTZ spala może trochę mniej.Ale nie ma dużej różnicy, no w transporcie to wychodzi dużo mniej MTZ, bo i więcej ciężaru pociągnie.

Miałem oba ciągniki i na MTZ jeszcze bym wsiadł , ale na 912 to nigdy bym nie chciał tego

Wujek teraz kupił Zetora 1211, a ma 8011, bo stwierdził że nie było czym robić, na 15 hektarów, a 8011 ładny. Dwa lata temu jeszcze silnik robił. Zdziwiłem się trochę jak 12 przyprowadził.

 

Zetorami 7211 nie jeździłem to nic nie piszę. Ogólnie podobają mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

"honda nie raz wyrywałem sasiada 385 na łace z kosiarka rotacyjna ...kazdy ci powie ze ciagnik 4x4 to prawie 2 w 1...przod potrafi ci dac do 40% przyczepnosci trakcja w orce idzie jak po szynach.niema poslizgu kół..a ty z 3 skibami pod gorke na glinie na głebokiej orce co zrobisz bez napedu.....spalisz nafte pojezdzij 4x4

 

 

"tomek bez przesady nie porownoj 4x4 do 2x4....przednie napedy w mtz niesa idealne .....skrzynia w 914 lepsza za to silnki w mtz trwalszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No 4x4 to w polu się ładnie sprawdza, ale w transporcie to nie ma znaczenia.

Miałem z 87r i tura i przy napędzie nic nie robiłem, nawet nie smarowałem, bo jego nie smaruję się. Nie ma takiej opcji.

Za co mogą pochwalić 912 to komfort i hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas27    1

Witam. kolego jak za 20tys to tylko mtz.

Mamy na gospodarstwie mtz -82 z 84 r i powiem ci kolego , robił na 50ha i takie miał usterki

2002 tata założył orbitrol

3 lata temu robiłem remont silnika

w tym roku padła skrzynia skończyło się łożysko , tryby jeden wymieniony reszta jak nowe wymieniłem zapobiegawczo wszystkie łożyska , oprócz tego uszczelki i uszczelniacze.

Do czego zmierzam 28lat pracy na 50 ha i nie miał lekko ostatnie 8 lat cięgłem forshrit b-201 5 skib agregat expomu 4,40m , spalanie na pewno mniejsze niż zetor i ursus.

Mogę z czystym sercem ci polecić ciągnik , teraz mój mtz będzie tylko do oprysków i nawozu bo od lipca ma zastępstwo . 912 to sobie wybij z głowy każdy ciągnik bez przedniego napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

gembler nie piernicz mi tu wierszy bo teraz jezdze 4x4 to wiem jak sie jezdzi. Zetorem oralem w 4 skibowym zagonowym i chodzl jak sie patrzy, a pola mam gorzyste i redziny to wiem jak sie robi cagnikiem z napedem i bez.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ja powiem szczerze ze najbardziej mysle o mtz82, bo ten ciagnik naprawde ma wszystko jak za te pieniadze czyli: naped 4x4, prostota, trwałosc i do transportu tez sie niezle nadaje, a z tego co piszecie to dowiedziałem sie ze mało pali zawsze myslałem ze ruski to pala najwiecej, a tu taka niespodzianka ...

 

MTZ naprawde pali mniej niz zetor czy ursus o podobnej mocy ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Tak napewno mniej pali MTZ:) Wiem bo miałem 1025 w orce spalał 12l/ha pług 4x45 zagonowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Ja polecam C385. mieliśmy osiemdziesiątkę ursusa i zetora, zetor palił więcej robił mniej. a co do MTZ82 wujek ma takiego słabszy uciąg a ten przedni napęd co chwilę się psuje, spalanie podobnie jak C385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ja posiadam c-385 i MTZ 82 i jeśli chodzi o pracę w polu i transport, to lepszy jest MTZ, bo ma napęd 4x4 a to czasem dużo pomaga, ale posiadając oba te ciągniki czasem brakuje w mtz tego półbiegu załaczanego bez sprzęgła:) pozatym MTZ mniej pali w poruwnaniu do ursusa. i jest szybszy


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez Kret1992
      Witam sory za nowy otworzony temat ale nigdzie nie moge znaleźć tematu pomocniczego dla mnie a mianowicie chodzi mi o problem z ursusem 902 ktory polega na tym ze zauwazylem ze strasznie dostal wibracji i wydaje mi sie ze na jeden cylinder nie chodzi ale po sprawdzeniu wtryskow cisnienia cylindrow no i czy pompa podaje paliwo wszystko jest ok no i zabraklo mi juz pomyslow co moze byc pomocy.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj