krynio

Zmiana miejsca umiejscowienia akumulatora U3512

Polecane posty

krynio    2

"W tym temacie chciałbym zapytać użytkowników tego ciągnika jak i gdzie przenieśli akumulator. Wiadomo że miejsce fabryczne gdzie jest umieszczony jest do d..y leci instalacja, okropnie zły dostęp itd. Widziałem na forum ze dwie fotki lecz słabo opisane było ci i jak, moja kabina to produkcja POM Zamość chyba najbardziej badziewna z wszystkich możliwych. Zachęcam do umieszczania fotek bo wiem że kilka osób na forum już robiło coś takiego"

 

Parę lat temu zamieściłem takie pytanie ale nikt nie odpowiedział może teraz podczas zimy ktoś zechce coś podpowiedzieć i podzielić się pomysłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja mam na podłodze kabiny obok sprzęgła w kabinie, ma ogranicznik żeby nie jeździł i jest ok może nie estetycznie ale już przyzwyczaiłem skakać się przez akumulator, nie mam alternatora dlatego raz na tydzień podłączam prostownik na całą noc, ewentualne wyjęcie aku to też chwilka, jak zaczniesz kombinować z przenoszeniem akumulatora niewiadmo gdzie to zagmatwasz sobie sprawę bardziej niż jest to fabrycznie spaprane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja mam umieszczony z tyłu za siedzeniem i jest bardzo dobrze, dostęp jest super na prawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja mam z lewej strony skrzyneczkę na akumulator znajduje się przed pedałem sprzęgła i mocowana jest na kątownik od dołu od mocowań tura

8:41 wtedy dobrze widać

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

Tez mam w planie zmiane miejsca aku. I moja koncepcja wyglada tak. Mam plan umieszczenia akumulatora w podobny sposob jak to jest w zetorach np. 5211 przy mojej kabinie taki pomysl powinien przejsc, bo kiedys mierzylem i da sie wmontowac skrzynke pod ``podloge kabiny``

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Ferdek07 - nie chce nic gmatwać bo chyba to już bardziej nie jest możliwe :-) porostu chce ułatwić sobie taka sprawę jak dzisiaj kiedy chciałem wyjąc aku.

simson2812 - niestety jak napisałem ja mam kabinę wiec to miejsce nie przejdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

W moim 3512 wyniosłem go na zewnątrz kabiny przed sprzęgło obok drążka kierowniczego. Kupiłem skrzynke na aku o ile dobrze pamiętam od c-360 zrobiłem do niej pokrywę i było super jeśli chodzi o dostęp i obsługę. Zmieniłem tylko miejsce mocowania przewodu masy (-) bliżej akumulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oksana17
      Witam.Problem dotyczy silnika i jest on od samego początku czyli kupna w 2003 r.Do tej pory nakrecił 1300 mth.nie jedyny traktor w gospodarstwie.Problem ma z ruszeniem z miejsca(płynnym) czy to przyczepa,pług, agregat czy nawet na pusto.Skrzynia to 20 (przód tył).Przez to ruszanie odbywało się na wyższych obrotach i sądze że to było przyczyną wymiany sprzęgła.Nie będe się rozpisywał chodzi o to że nie można zejść poniżej 1600 obr/min.Inaczej nie zbiera się czy to na drodze (5 bieg) czy to na średnich biegach (literka M)na polu np agregat 3 bieg.Obroty max ma 2300.Gaz nożny i ręczny sterowany za pomocą linek.Niedopilnowałem tego jak traktor był na gwarancji.Za pomoc z gory dziękuje.pozdrawiam.
    • Przez booster12
      Koledzy mam takie pytanie odnośnie regulator ciśnienia, mam szczęlną pneumatykę tylko problem jest taki że ciągnik bije 1,2 mpa i regulator ciśnienia nie opuszcza go wykrecałem ten mały zaworęk na klucz amplowy który też się regulują w którym jest spreżynka oczyściłem go i nic nie pomogło. Jak przywrócić upuszczanie powietrza w ursusie 3512. Kiedys mi to chodziło cyklicznie upuszczał powietrze, nawet jak się zaciągneło ręczny to upuszczał powietrze , a teraz nić się nie dzieje. Rozebrać ten zawór redukcyjny zobaczyć może jest zawalony syfem , bo te śruby co mam na tym zaworze są już wyrobione. I mam pytanie czy od 360 nienadwał sie zawór redukcyjny??.
    • Przez aro321
      Witam. W 2012r wybudowałem nową oborę na 60 szt bydła opasowego. Obecnie mieszkam z rodzicami ale w planach była budowa domu dopóki nie pojawiła się możliwość zakupu całego gospodarstwa na sąsiedniej wsi oddalonej 2 km od mojej obory. W skład tego gospodarstwa wchodzą:
      -murowany dom 110 m2
      -murowana obora 90 m2
      -stodoła drewniana
      -garaż drewniany
      Zabudowania te położone są na działce 0,60ha i są w bardzo dobrym stanie. Dom jest wyposażony we wszystkie media i jest gotowy do zamieszkania.Cena za całość 80 tys zł. Mam do was takie pytanie, czy opłaca się to kupić i codziennie dojeżdzać do oddalonej o te 2 km obory? dodam, że w tej wsi mam już kupione ponad 12 ha i niałbym blisko do pól. W grę wchodzi też budowa domu ok 100 m2 ale to wydatek z rzędu 300 tys zł i byłoby to wielkim obciążeniem finansowym dla gospodarstwa i zahamowałoby to wszystkie inwestycje związane z zakupem maszyn na jakieś 6 lat. Proszę o odpowiedzi
       
      pozdrawiam aro321
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam 
      Czy jeśli będę korzystał z rozsiewacza z otwieraniem hydraulicznym to gdy przełącze na hydraulike będzie opadał podnośnik? Jeśli tak to będę musiał szukać mechanicznie otwieranego albo robić przeróbke. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Zamierzamy wymienic w naszym gospodarstwie opryskiwacz na nowu lub dobra uzywke wielkosc okolo 600l. pracowal bedzie na obszarze 15ha z ursusem 3512. Obowiazkowo koncowki do RSM. Co polecacie nowy czy uzywka jaka pompa no co zwrocic uwage. Oczywiscie w rozsadnej cenie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj