xPatrx

Czy można jeździć ciągnikiem w 2 osoby?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xPatrx    0

Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Zajrzyj do dowodu rejestracyjnego. S1 to liczba miejsc. Wszystko w temacie.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Gdzieś już o tym było, ale nie pamiętam gdzie.

Jedna zasada, jak masz zarejestrowany (Wbite w dowód) na 2 osobny to można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Masz jedno miejsce w dowodzie więc jedzie tylko kierowca. A z pasażerem to jest jakiś mandat w kodeksie ale nie pamiętam dokładniej. Oczywiście jak jest w rzeczywistości to każdy wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam jeśli masz w dowodzie wbite 1osoba to nie możesz jak Ciebie złapie władza to mandat a pasażer idzie pieszo :) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xPatrx    0

Dzięki! Właśnie lukłem w dowód i jest na 1 osobę. Ale dzięki za szybką odpowiedź B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlolo921    0

znajomego złapali jak jechał z pasażerem na błotniku w MF 235 i wlepili mu 100 zł mandatu i 2 pkt karne.Znajomy zaczął z nimi się kłócić a na to policjant "a ile miejsc masz pan w dowodzie rejestracyjnym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zgodze się że dowód mówi wszystko, ale przy sprowadzonym ciągniku jest wolna amerykanka, np mój ciągnik ma w dowodzie 2 miejsca mimo jednego, DMC przyczep 12000kg mimo braku pneumatyki ii jakichkolwiek hamulcy na przyczepę, a co najśmieszniejsze ma w dowodzie moc 22kW mimo że ma 75KM. Tłumacz co wpisze tak będzie w dowodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilex600    3

A ja mam jeszcze pytanie bo mój  ursus c-360 jest zarejestrowany na 1 osobę i czy jest taka możliwość aby go zarejestrować na 2 osoby?

Z góry dzięki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Witam 

Chciałem wznowić czy jest możliwość przerejestrowania ciągnika na 2 osoby? Chodzi o Zetora 7211, często spotykam w ogłoszeniach z Zetorem, że zarejestrowany na 2 osoby. Czy jeśli jest zarejestrowany na 1 osobę to czy jest możliwość przerejestrowania na 2 osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Witam 

Chciałem wznowić czy jest możliwość przerejestrowania ciągnika na 2 osoby? Chodzi o Zetora 7211, często spotykam w ogłoszeniach z Zetorem, że zarejestrowany na 2 osoby. Czy jeśli jest zarejestrowany na 1 osobę to czy jest możliwość przerejestrowania na 2 osoby?

 

Witam. Odświeżę trochę temat,też mi się trafiło,że kupiłem ciągnik zarejestrowany na 1 osobę.Może ktoś wie jak przerejestrować na dwie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Proponowałbym przejść do odpowiedniego dla miejsca zamieszkania Wydziału Komunikacji i tam dopytać się jaka jest procedura.

Musisz znać: Kiedy ciągnik był zarejestrowany po raz pierwszy? (czy przed, czy po 31 marca 2003r.). Czy w kabinie są oryginalne miejsca przeznaczone do mocowania fotela?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

U mnie w wydziale komunikacji kazali przedstawić dokumęt z przeglądu technicznego ,gdy sie udałem na stację kątroli poprosili o homologacje i nici z tego ,pomimo ze znajomy ze stacji, rozłożył ręce fabryki nie poprwaisz ,tak mialem ze swoim Belarusem ,miejca sporo a homologacja na jedną osobe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Sprawdza się jedna z podstawowych zasad prawa "Ignorantia iuris nocet" co tłumaczy sie jako: "Nieznajomość prawa szkodzi".

 

Można dostosować ciągnik zmiany w zapisie w dowodzie rejestracyjnym, czyli do rejestracji na dwie osoby, ale musi on spełniać wymagania ustawy o warunkach technicznych (§ 46).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dzieki kolego za info :)  ,na pewno to wykorzystam ,ciekawi mnie tylko jedno ,dlaczego stacje diagnostyczne niby o tym nie wiedza ,a komunikacja odsyła do nich wlaśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Być może wynika to z faktu, że mało kto z nich potrafi czytać ze zrozumieniem?! - nie wiem.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A ustawa jak czytam mówi jasno co i jak ,siedzenie mam od nowości zaadaptowane tylko pieczątki w dowodzie brak ,ech te urzędasy ,a i ja tyle lat w niewiedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Z tą wiedzą oczywiście do diagnosty. Jeśli masa ciągnika wynosi ponad 3,5 t musisz udać się do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, to tak o 1 stycznia 2016r.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543

Odświeżam temat. Kupiłem Zetora 9540 z 1997 roku od pierwszego właściciela,oczywiście jedno miejsce kierowcy. Czy jeżeli zamontuję fotel dla pasażera to nie będę miał problemów z zarejestrowaniem go na dwie osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nic nie da, oni mają jakieś książki i jeśli jest tam że dana marka ma jedno miejsce to po ptokach. Ja kiedyś jeszcze w Ursusie 4011 miałem w dowodzie 2 miejsca, a i tak przy wymianie na nowy dowód zrobili na jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543

Dana marka tzn. że ten model czy dokładnie mój ciągnik? Bo jeżeli ogólnie model to były przecież montowane fotele pasażera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli miałem na dwa miejsca kiedyś, a zabrali mi w wydziale komunikacji, to jaka jest odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj