Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jaceko

importu zboża z Ukrainy

Polecane posty

jaceko    2

CZEŚĆ WAM. Mam takie pytanie na temat importu zboża z Ukrainy a konkretnie chodzi mi o przepisy i formalności jakie należy spełnić abym mógł to zboże z Ukrainy wywieść a do nas wjechać.

Wiadomość z agroFakt.pl

jaceko    2

no właśnie o to mi chodzi czy jak kupię tam od rolnika i będę miał dowód zakupu to czy jeszcze muszę posiadać jakieś dokumenty z Ukrainy??

Radan    28

1) Pozwolenie od ARR na import zboża z zagranicy.

2) Stawka cła która wynosi:

9% dla pszenicy i żyta ale nie mniej niż 17€

12% dla kukurydzy ale nie mniej niż 20€

Płatność cła może zostać zawieszona przez rząd Ukraiński ale tylko w wyjątkowych sytuacjach i to też nie zawsze.

aro1975    114

kolego nie opłaci się małych ilości - characze i różne opłaty zjedzą zysk

papiery:

kontrakt, pozwolenie agrim z ARR (trzeba wpłacić zabezpieczenie - przeważnie, kontrola przywozu), certyfikat jakosci, certyfitat fitosanitarny ukraiński, świadectwo pochodzenia, swiadectwo weterynaryjne (jeżeli paszowe), sanepid (jeżeli konsumpcyjne), świadectwo WIJHARS, opłaty urząd celny - cło przeważnie 0%, vat 5%

tu masz link do taryfy celnej:

http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/browsetariffi2_PL?expandelem=1004&Year=2013&Month=04&Day=04&Country=&issection=n&checkfinal=y&impexp=#POS

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez bluedaver
      witam...
      z uwagi na fakt, że jestem leniwy i nie lubię dźwigać, wymyśliłem sobie, że w tym roku siewne zboże na pole będę ładował i transportował w big bagach, z których później podniesionych na turze rękawem będę wsypywał zboże do siewnika.
      do dyspozycji przy tej pracy będę miał tura na c 360, zastanawiam sie jakiej wielkosci big bagi kupić, tak żeby pasowała wysokość podnoszenia do wysokości siewnika(mam famarol w zestawie z rolmkao)
      praktykował ktoś jaka wielkośc big baga, jeżeli nie to jutro zabieram się za mierzenie....zastanawia tez mnie ile zboża wejdzie w big bag o wym. 90x90x65(jest niski i szeroki, a koszt to tylko 8,50za szt)myśle, że te będą idealne...jak uważacie..?
    • Przez PiotrFarmer85
      Czy da sie zagregatowac gniotownik z mieszlnikiem pasz?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg