Wersik21

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF

Polecane posty

Wersik21    36

Witam, mam pytanie i zwracam sie jako do uzytkowników Deutz Fahr-ów, w jakim miejscu moge umiescic antene CB ( na magnes ) mam, i w jakim najlepszym miejscu zamontowac radio CB w kabinie.


Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Mam CB w aucie i z doświadczenia wiem że antena na magnes najlepiej zbiera jak jest na środku dachu szerokości i przyczepności :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0

Antena najlepiej zbiera jak jest na uchwycie ale teraz pytanie czy możesz ustwić antene pod kątem 90 stopni do magnesu ( czy ją zegniesz ) bo jak tak to ja proponuję na bocznym słupku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brat na czas zwożenia kukurydzy przekładał CB radio z anteną na magnes (SIRIO AS 100) z auta do DF K420. Do dachu pod jeden wkręt przykręcił kawałek stalowej blachy, aby antena miała się czego trzymać. A radio podwiesił w prawych drzwiach między szybą a rurką która służy do zamykania drzwi. Było to zamontowane tylko tymczasowo ale radio lepiej odbierało w ciągniku niż w samochodzie z racji że antena znajdowała się na większej wysokości.Gdybym montował na stałe radził bym Ci montować antenę na dachu najlepiej taką montowaną na stałe i z przegubem a radio zamontował bym w pozycji pionowej, na metalowym poziomym słupku pod przednią szybą z prawej strony deski rozdzielczej. Uchwyt od mikrofonu przykręcił bym po prawej stronie plastikowej deski rozdzielczej aby był pod ręką. Trzeba by było tylko wywiercić tylko dwa otworki w słupku i je nagwintować aby było do czego przykręcić uchwyt radia.W radiu zamontowanym w tej pozycji miał bym łatwo widoczny wyświetlacz i pokrętła radia a głośnik radia umieszczony był by przodem do kierowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jak na stałe to tylko antena montażowa przykręcona do słupka, ewentualnie uchwytu lusterka.

W większości ciągników dachy są z plastiku/tworzywa. U nas też montowałem na szybko magnesówkę z auta to udało mi się niezłe efekty uzyskać poprzez przyłożenie do błotnika, który w połowie jest metalowy a w połowie plastikowy.

Co do samego radia to tak abyś miał blisko sięgnąć ręką po gruche ale też zeby nie zasłaniało ci przyrządów. Z radia w ciągniku raczej korzysta się duzo, duzo rzadziej niż w aucie - przynajmniej u mnie tak jest.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wersik21    36

@Tom85: mam antene magnesową 100cm, i moge ją ustawiac kątowo, ale na słupku ja nie mam metalu zbyt duzo i moze spasc

@inzynierobserwator: dzięki za porade ;)

@yacenty: no tylko ze ja kupilem na magnes, a w DF blotniki sa z plastiku to troche lipa, a radia CB kupilem do dwoch ciagników i kombaijnu, a przydadza sie mi w żniwa no i tez na wykopki, poniewaz jeden bedzie kopał a drugi bedzie podjezdzal ciagnikiem z przyczepą pod kopaczke, wiec komunikacja bedzie dobra sprawa poprzez CB tutaj


Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jasne, co do idei doskonale rozumiem, natomiast obawiam się, że mogłeś umoczyć z magnesówką.

Jaki masz dach w agrotronie? nie jest czasem z tworzywa/plastiku? jak jest to musisz zrobić uchwyt ze stali i gdzieś go dokręcić do jakiejś śrubki aby była masa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

może zrobić się kierunkowa, z któregoś kierunku będą Cię bardziej słyszeć i Ty też będziesz więcej słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wersik21    36

@yacenty, dach jest z tworzywa sztucznego, a jesli zrobie uchwyt np do plastiku to antena magnesowa nie bedzie nic warta wtedy ? musi magnesem byc do ramy ciagnika zeby byla masa bo inaczej nie bedzie dzialac?

@tom85: tylny slupek jest polokragly, wiec zewro przyczepnosci bedzie:/

Mogłem jednak kupic montażową


Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a widziałeś kiedys masę podpiętą do plastiku?

od biedy można zrobić uchwyt i zmasować go przewodem pociągnietym np od mocowania lusterka, od słupka czy czegoś podobnego

 

dowiedz sie moze można odkręcić podstawkę i dokupić tylko uchwyt, większość anten na to pozwala, najwyżej zostanie ci magnes, można go też spróbować pogonić na aukcjach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wersik21    36

No ja wiem ze plastik nie przewodzi, ale mi chodzi czy antena nie majac masy do magnesu czy bedzie sprawna, no chyba bedzie trzeba sie pobawic i zrobic jakis uchwyt, a przerobka z anteny magnesowej na montażową to niestety lipa, czytałem na forach


Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej pod zasilanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pod osobny obwód zabezpieczony odpowiednim bezpiecznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krol295
      Witam kubota m7060 ciagle przepala bezpiecznik od radia zaloze nowy to pojezdze z 30min i bezpiecznik znowu przepalony. Zalozylem nawet wiekszy 15A ale i tak go przepalil. Przepala sie ten z ciagnika, a nie z radia. Co moze sie tam dziac ?
    • Przez daizor
      Witam Mam do sprzedania nawigację Trimble model CFX-750, która została zakupiona we wrześniu 2017 roku. Jest na gwarancji do września 2019 roku. Używałem ją przez jeden sezon z pełnym sukcesem (jazda równoległa). Nawigacja posiada mocniejszą antenę AG25 (standardowo w zestawie jest AG15). W moim przypadku używałem tej nawigacji do wapnowania, rozsiewania nawozów, oprysku ścierniska (wszędzie tam gdzie nie ma ścieżek). Stan jest idealny, posiadam także oryginalne pudełko oraz niewykorzystany kod do rocznej darmowej subskrypcji na sygnał RTX (zwiększona dokładność poniżej 15cm- nie wykorzystywałem bo i bez tego dokładność była na poziomie 20-25cm). Nawigacja ma odblokwaną fukncję atio-prowadzenia (możliwość podpięcia automatyki jazdy), kontrole dawki (nie używane przeze mnie), oraz poprawki DGNSS. Jest możliwość kupna samej anteny lub wyświetlacza. Powodem sprzedaży jest kupno traktora z fabryczną nawigacją.
    • Przez alvaroalvaro78
      Tak jak w tytule antena z najnowszym softem 6.8Qg24p kompletna z uchwytem magnetycznym i przewodem podłączeniowym z końcówką RS232 do wszelakich sterowników Muller Elektronik.
      cena 2550zł
    • Przez Steyr9094
      Witam jaki najlepszy olej do zwolnic i dyfra w ciągniku steyr 9094  1996r
    • Przez zabawik
      Witam, co sądzicie o tym zestawie: https://allegro.pl/precyzyjny-zestaw-gps-antena-bluetooth-rolnictwo-i7599274588.html
      Połączyć go z tabletem poprzez bluetooth i korzystając z aplikacji Nawigator Polowy wykonywać zabiegi np oprysku lub rozsiewania nawozu.
      Jak myślicie mogło by to się sprawdzić ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj