koma666

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koma666    162

Witam jak w temacie

zastanawiam sie nad tym ile musiałbym miec słomy aby utrzymac stado 20 byków w oborze wolnostanowiskowej na głebokiej sciółce, stado podzielone by było na 2 kojce a w kazdym po 10 szt i powiedzmy 10 byłoby z jednego roku powiedzmy 2013 a pozostałe powiedzmy o rok starsze czyli 2012 po to zeby 10 sztuk sprzedac co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

bydło potrzebuje znacznie więcej słomy na ściółkę niż trzoda. 150 to moim zdaniem mało


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a ile macie srednio bel, rolek słomy z hektara ?

nie mam orientacji bo zawsze słome prasowałem w mała kostke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Zależy jak kto ścieli i jak karmi jednemu starczy 100( moim zdaniem mało) a innemu znowu 200 i będzie miał mało sam musiałbyś spróbować jak to będzie wychodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rava1155    1

Przy tej ilości byczków przynajmniej 1 dziennie to jeszcze zależy od pomieszczenia w którym mają być

Edytowano przez danielhaker
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    86

200 sztuk musisz mieć jak nie lepiej, jakieś 175 na ścielenie i 25-35szt owsianki na dawanie dla bydła jako sucha masa zamiast siana czy coś w tym stylu, mówię z własnego doświadczenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1025    0

ja powiem tak 300 musisz mieć napewno chyba że chcesz mieć mokro w tych kojcach ja mam 13krów i 8 młodzieży co stoi w kojcach to belka słomy prawie dziennie idzie tylko ze w zimę daje trochę słomy do jedzenia ale krowy są uwiązane więc mniej tej słomy idzie niż jak by stały luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a wiec w moim przypadku nie ma szans na trzymanie byków w systemie wolnostanowiskowym

trzeba pomyslec nad obora uwieziowa poniewaz 200-300 rolek to sa kosmiczne ilosci słomy jak na 20 sztuk byków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1025    0

dlaczego jeżeli masz dobrych sąsiadów a ci obornik nie jest potrzebny to możesz się zawsze zamienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

u mnie to ogólnie problem ze słoma jest, gleby słabe, wiec rolnictwo głównie oparte na hodowoli bydła i dlatego wszystkim słomy brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Ja mam dwa koice w jedym jest 9 dużych byków a w drugim 9 takich po 250 kg w tym roku naskrobałem około 60 bel i myslę że jakieś 10 dokupie i styknie fakt troche czasami morko mają ale nie ma tragedi prawie wszyscy co się bykami luzem trudnią mówią że lepiej byki się wybijają i jest spokojniej w kojcu jak mają po kolana gnoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Nie mam takiej chodowli ale ja na ponad 30 sztuk na płytkiej ściółce zużywam niecałe 100 bel wiec 150-180 moim zdaniem by starczyło,ktoś pisał że ma 10-15 bel z ha.Ja miałem średnio 25 a rekord 40.A ile masz ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Ja mam dwa koice w jedym jest 9 dużych byków a w drugim 9 takich po 250 kg w tym roku naskrobałem około 60 bel i myslę że jakieś 10 dokupie i styknie fakt troche czasami morko mają ale nie ma tragedi prawie wszyscy co się bykami luzem trudnią mówią że lepiej byki się wybijają i jest spokojniej w kojcu jak mają po kolana gnoju

 

 

uwazam podobnie,

wogóle mysle ze byki w systemie wolnostanowiskowym sa mniej niebezpieczne niz te na łancuchach ale przerazaja mnie te ilosci słomy co koledzy wyzej pisza, ze na stado 20 szt trzeba miec 200-300 rolek :blink:

liczac za rolke po 40zł razy 200szt= 8 tys

przez 2 lata = 16 tys

to lepiej ta słome sprzedac niz byki chowac ;[

 

Nie mam takiej chodowli ale ja na ponad 30 sztuk na płytkiej ściółce zużywam niecałe 100 bel wiec 150-180 moim zdaniem by starczyło,ktoś pisał że ma 10-15 bel z ha.Ja miałem średnio 25 a rekord 40.A ile masz ha

 

 

10ha

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

ja przy obsadzie 160 sztuk w różnym wieku, potrzebuję 1150-1250 przy czym ściele co drugi dzień.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ja przy obsadzie 160 sztuk w różnym wieku, potrzebuję 1150-1250 przy czym ściele co drugi dzień.

 

ale 160szt i wszystko na głebokiej sciółce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

no niedaleko mnie gościu trzyma od wiosny do jesieni na łące i ma tylko taką wiatę od deszczu, a tak to ogrodzenie i kamery ma zamontowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nie łaka odpada, jakos mi to nie pasuje zeby stado byków po łace chodziło :)

kto by ich potem szukał po okolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

ja myślę że najlepsza hodowla byków to jest na stanowiskach duży przyrost bo nie biegają i nie spalają kalorii bo jak tak to trzeba pewnie z 130-150 bel u mnie też było po 30 i w górę słomy tez prasowane warfamą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WEBESTO    7

200-300bel to przesada

ale koło 150 musisz mieć

 

chcesz mieć dużo słomy zasiej żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.
       
      P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez xabi32
      Mam do was pytanie interesuje mnie budowa obory uwiezowejna 50szt dojnych krów.Interesuje mnie koszt budowy tego budynku od a do z.Jesli macie jakies plany tego budynku to wklejcie to tutaj.W oborze nie bedzie zgarnicza tylko bede usówał turem obornik.Podpowiedzie co było by najlepszym rozwiazaniem.
       
       
      z gory dziki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj