Polecane posty

wojtek918    6

Witam wszystkich. Chce wymienić olej w skrrzyni mojego Mf 8110 chcialem zapytac czy ktos z was to juz robil jesli tak to prosze o porady ile oleju mam kupic i jak to robic po koleji????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a instukcji obsługi nie masz???tam raczej wszystko będzie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Bez instrukcji też da rade :D Dzwonisz do Korbanka i pytasz o niezbędne informacje jakoby u nich chciałbyś zanabyć olej i filtry, czego z wiadomych przyczyn tam nie zrobisz :) Będzie to napewno ze 3 filtry i kilkadziesiąt litrów oleju które zakupisz w jakiejś dobrej firmie oferującej zamienniki (powinni mieć EPC z rysunkami do namierzenia tych filtrów w ciągniku). Przy wymianie opuszczasz całą hydraulike żeby wszystko ściekło do skrzyni i wykręcasz śruby spustowe, a jest ich napewno kilka (w serii 42xx są 3)

 

No chyba że masz instrukcje to tam wszystko jest opisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

a sluchaj odpowietrza sie jakos ten uklad czy cos czy sie zalewa i ma wszystko chodzic??? no powiem ci ze filtry mam zamiar kupic u korbankow poniewaz maja teraz 20 % upust i nie wychodza duzo drozej niz zamienniki a na zamienniki musze czekac nawet miesiac czasu a u korbnkow mam na nastepny dzien. jesli mozesz to odezwij sie do mnie na gg 1253905 mialbym jeszcze kilka pytan do ciebie w sprawie tej wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie wiem czy Ci coś pomoge bo mam blade pojęcie o serii 81xx :D moge sie wypowiadać na przykładzie serii 42xx a to zupełnie różne ciągniki... chyba...

 

Ja zamienniki miałem od ręki. Jaki olej kupujesz u Korbanka? Ile cenią za litr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

kupuje u nich tylko filtry olej cenili po 11 zł netto do tego 20 % upust czyli brutto wychodzi okolo 11 zł. no na filtry ja niestety musialbym czekac miesiac a u korbankow tez jest promocja na filtry 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja zalałem MFa TOTAL olejami i nie podobają mi się jak był przymrozek i odpaliłem go to podnośnik podnosił wycinak skokami dopiero jak chwile pochodził to normalnie wcześniej na Fuchsie przy - 30 nawet tak nie robił

 

W silniku to odpali a lampka od ciśnienia jeszcze dość długo się pali a jeszcze nie ma mrozów

 

@mirasek filtry kupowałeś tam gdzie ci pisałem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

ja zalewalem mf 3635: skrzynie agrolem u i bez problemów a mam z dynashiftem, tylko mi wspomaganie ciezko kreci na zimnym..

silnik chodzi na turdusie, od zmiany grama nie dolalem a z pelnego stanu jest ponad pół. jeden i drugi olej wymieniane ok 260 mtg temu


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@mirasek filtry kupowałeś tam gdzie ci pisałem ??

Tak, tam gdzie mi poradziłeś. Mieli wszystko od ręki, zamienniki Bepco, olej rozlewny z beczek 200 litrów, kupiłem tyle ile chciałem. W silniku mam Total, niby ta sama lepkość co poprzednio Fush i nie mam takich objawów jak u Ciebie. W skrzyni BP Terrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@ at horses ja radze ci wylać agrol ja dolewałem do swojego , a jak rozmawiałem ze znajomym co sprzedaje części do MFa to nie jeden już oszczedził na oleju i zalał agrolem a potem kupił pompe i inne cyrki ze skrzynią

 

@wojtek918 to ile będą cię te filtry kosztować u korbanka mnie z bepco kosztowały sporo mniej jak oryginały

 

@mirasek no niby ten total ma taką samą klase , nie wiem może też przyczyna jest w filtrze oleju teraz mam OP 574 a wcześniej miałem PP 10.4 . Przy następnej wymianie silnik zaleje Orlen Disel 2 bo kupiłem 3x30 l po 120 zł za bańke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

@piootr podobno ten agrol u ma specyfikacje odpowiednie do tych skrzyń, pytałem kilka osób i leją do starszych fergusonów (z dynashiftem też) właśnie ten olej i nie ma problemu. oleje typu hipol, agro i inne podobne to śmierć dla tych skrzyni. pytanie tylko na ile to był orginalny olej... wiesz jak bywa z rozlewaniem lewych olei.

ps a co polecasz i w jakiej cenie można kupić, jak możesz to wrzuć mi namiary na filtry do skrzyni bo do silnika pasyja zamienniki filtronu a nawet jak trzeba mann czy inny to sa dostępne:)

pozdro


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

za orginalne filtry u korbankow place 320 zl za wklad i 447 zl za ten poziomy filtr np z Mann-a byly tansze o 100 zl ale trzeba czekac az miesiac. a mam zamiar zalac tym agrolem U. bedzie dobrze??????? chyba ze sa jeszcze tam jakies filtry o ktorych nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

ale sluchajcie bo chcemy zalac tym agrolem U to jest w bankach 5 litrowych. bedzie to dobry olej???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

wiesz, ja mam nim zalane i nie ma problemu, ale tez sa opinie że może to być śmierć dla skrzyni, pomp itd... ja kupilem agrol u ze względu na cene i mozliwosc dosc szybkiego dokupienia (np urwało mi wąż od pompy do rozdzielacza i wyrzuciło ok 40 l oleju) a na miejscu tych lepszych i droższych olei nie ma, tylko pod zamówienie.

Tak naprawde to Twoja decyzja, poźniej jak coś będzie nie tak, to beda Twoje wydatki, ważne żeby wymieniać co ok 500 mtg lub co 2 sezony (jeśli sie myle to mnie poprawcie:)) silnik co 250 mtg.

jak kupujesz to chyba lepiej 4x20l niż 16x5l


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

ja nie radze lać do skrzyni agrolu itp widziałem sie z gościem który własnie taki olej zalał po przyprowadzeniu z zagraniicy ,nie udało mu sie popracować do kolejnej wymiany , ja mam terrac BP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Wiecie ja slyszalem ze im mniejszych bankach sie kupuje tym ten olej jest lepszy. akurat u mnie maja w bankach 5 litrowych. Ten olej w skrzyni wymienia sie rzekomo co 1200 mtg. a ten BP terrac to w jakiej cenie za litr jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

O filtry zapytaj się tutaj 0-81-721-68-20 , tel 0-509-497-302 ( telefon do dziłu części )

 

http://rolmax.net.pl/

 

powinni mieć od ręki ja do hydrauliki w 4270 dałem poniżej 100 zł a u korbanka ok 300 kosztował

 

po ile tan agrol macie do kupienia ?? ja chyba za total agrischift płaciłem ok 13 zł w bańce 20 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

a z jakiej firmy kupiles te filtry???? bo to nie jest wydatek na rok tylko na 10 lat i moze lepiej kupic filtr drozszy i lepszy. mi ten agrol oferuja po 42 zl za banke 5 litrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

10 lat? To robisz tylko 100mth na rok?

 

Rolmax miał BP Terrac po 12,60zł brutto, ten olej jest w tabeli zamienników w instrukcji więc spełnia wymagania producenta i można go lać bez obaw, Agrol-U tam nie spotkałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

no tylko tyle :D no to juz lepiej u korbankow kupic bo maja po 12 zl za litr nazywa sie agrishift. tylko nie wiem ile dokladnie mi tego oleju potrzeba cos kolo 80 litrow chyba??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mi Korbanki krzykneli prawie 14 zł / litr w jakichś niewygodnych pojemnościach więc im podziękowałem. Total Agrishift którego jest 7 rodzajów zalewany jest fabrycznie do skrzyń w Claasach. Korbanek oferuje chyba GA12 który ma wyższą temperature płynięcia od BP Terrac (stąd możliwe problemy przy niskich temperaturach jak u piootra). Do silnika właściwy jest Total Agrimot Ultratec 10W40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
a z jakiej firmy kupiles te filtry???? bo to nie jest wydatek na rok tylko na 10 lat i moze lepiej kupic filtr drozszy i lepszy. mi ten agrol oferuja po 42 zl za banke 5 litrowa

 

Ja  kupuje  z BEPCO  filtry   mam  taki ciekawy  przykład   że  filtr od nawrotnej   oryginalny wytrzymywał 300mth   a ten  z BEPCO   taniutki  i jakościowo jest OK  .  Oryginalny  nie znaczy zawsze   super  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

masz racje nieraz tak jest. Ja jednak zdecydowałem się na zakupy u Korbanków ponieważ to co oferują to faktycznie posiadają na filtry czekałem 1 dzień myśle że olej jak zamówie też mi dostarczą szybko, natomiast co do innych firm to mają "wszystko" tylko jak dochodzi co do czego to trzeba czekać miesiąc czasu na towar. Nie wiem byc może ja mam takie szczęście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem olej BP z beczek 200l po 12,5zł za 1l + filtr główny hydrauliczny 250zł wkład filtra od Bepco 80zł filtry i olej kupiłem od ręki,miałem propozycje zakupu oleju Total po 11zł ale czytając niektóre posty rozmyśliłem się do silnika olej Turdus i filtr Filtrona PP10.4 stosuje kilka lat do wszystkich ciągników i jak najbardziej go polecam 60 litry oleju do skrzyni powinno starczyć?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid130    0

Wie ktoś jak nalać olej do skrzyni biegów w massey ferguson 8110 oraz jak włączyć przedni napęd ?

Edytowano przez Dawid130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj