eMWu

Skorupa lodowa na śniegu w zbożu ozimym

Polecane posty

eMWu    485

Skorupa lodowa na śniegu - opłaca się niszczyć ją lekką broną? Żyto było bujne przed nastaniem zimy (foto), boję się, że może je teraz wydusić. Ruszać tą pokrywę, czy zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal18    0

witam wydaje mi się ze za dużo śniegu jest by wjechać w pole ponieważ ciągnik by się grzebał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie ruszaj, pokruszysz za pare dni dowali -20 i będzie kuku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jest w ogóle ciekawie, śnieg ma już ze 2 tygodnie, z tydzień temu spadł deszcz i zrobiła się jedna skorupa, później 30 cm śniegu i dziś znów deszcz, będzie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja na Twoim miejscu bym nie ruszał, pamiętam 2 lata lub trochę więcej pewne gospodarstwo kruszyło no i wiosna mieli ponadprogramowe ścieżki w miejscu przejazdu kół ciągnika.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Nie ruszaj tego, nigdy nie słyszałem aby ktoś praktykował takie rzeczy i zimą kruszył skorupę lodową na śniegu,pora zimowa ma swoje prawa i nie ma sęsu z nimi walczyć.Chyba że bardzo się nudzisz i chcesz mieć na wiosnę bigos na polu zamiast pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

No widać zbliża sie wiosna bo co roku o tej samej porze wracają tego typu tematy, niektórzy już nie mogą sie doczekac wyjazdu w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do lasu mam dojazd przez pole, 2 lata temu jechałem po 40 centymetrowym śniegu, mimo to było widać wiosną w którym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

u mnie tez jest tak 2 tygodnie temu postała skorupa lodowa i spadło na nią 30cm śniegu i znów skorupa lodowa ale ruszać puki co zamiaru tego nie mam , 2 lata temu sąsiad niszczył bronami tą skorupę ale to już prawe jak się zima kończyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

To chyba teraz prawie w całej polsce taka skorupa się zrobiła, pamięam 2-3 lata temu też była taka sytuacja, niszczyli bronami, czy nawet konia po polu puścili polatać a i tak większość zbożą się "udusiło".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

No widać zbliża sie wiosna bo co roku o tej samej porze wracają tego typu tematy, niektórzy już nie mogą sie doczekac wyjazdu w pole

 

:)

 

Zapytać nie zaszkodzi, chciałem tylko poznać cudze doświadczenia odnośnie takiego zabiegu. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Jak Ci się chce chodzić teraz po polach ;) korzystaj z zimy a nie będziesz kruszył lód ;) co ma być to będzie nie oszukasz przeznaczenia :D poprzedniej zimy mieliśmy większy problem więc jesteśmy już silniejsi ;) ja już mniej sie przejmuję ;) jak wymarznie - mam czym przesiać, zboże czeka - zostawione jak nigdy ;) Profilaktycznie nie idź już na pole do wiosny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Nie musiałem się udawać na pole, wystarczyło spojrzeć na nie przez okno. :) A co do obecności skorupy, to wystarczyło wyjść na podwórze. Oglądałem prognozy, ma teraz przymrozić, niskie temperatury ograniczają proces oddychania roślin, może pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

W mojej okolicy kilku jezdzilo po polach kruszyli, ale kolami bo brony chyba by nie wytrzymaly albo po wierzchu by szly 2-3cm lodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicek1911    0

Ja dzisiaj wyjechałem niszczyć skorupę bronami lekkimi, ale to nic nie dało brony za lekkie. Pojeździłem samym traktorem a co z tego będzie ? to się okaże <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KetsoK    3

Nareszcie śnieg opadnie i będę wiedział jakie mi szkody narobili poprzez szukania gazu łupkowego... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@KetsoK to co oni robili ?? jakieś odwierty ?? u mnie śniegu coraz mniej do środy nie będzie nic na polach :/

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KetsoK    3

Na szczęście odwiertów nie robili u mnie na polu ale jeździli po polach dość sporym sprzętem i komputerowo patrzeli, ale wcześniej chodzili i mówili, że koszty zwracają za szkody jakie narobili.... Poczekamy zobaczymy co jak będzie. A u mnie śniegu pod dostatkiem na polach, mogę oddać trochę :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

u mnie co dzień coraz mniej śniegu gdzie nie gdzie już go nie ma skorupa też już stopniała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jupol13
      witam wszystkich
      a wiec zasiałem buraki 29 marca zostały dość głeboko zasiane ok(4cm) po tygodniu przyszły deszcze i powstała skorupa, wiekszość buraków poschodzila ok 70 % i nw czy przesiewać czy nie bo wątpie aby reszta poschodziła. miał ktoś już taką sytuacje ?
    • Przez mary
      Kiedy ruszacie z nawozami na oziminy?
    • Przez Sznaps
      Witam, mam pytanie. Zastanawia mnie to, czy wiosną najpierw stosować nawozy sztuczne, czy zwalczać chwasty w zbożach ozimych. Zawsze zwalczałem chwasty jesienią, ale tym razem nie pozwoliła pogoda...
       
      Dziękuje i pozdrawiam!!!
       
           
    • Przez agrolublin
      Witam.Jak u was wygląda sytuacja z siewami pszenicy ozimej.Siał już ktoś.Czy jest u was sucho czy w sam raz i tak jak ja czekacie na termin.Piszcie,komentujcie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      w całej okolicy na polach z oziminami duża część zbóż zżółkła w nieregularnych placach i wygląda jak nienawożona. Wstawiam zdjęcia pszenicy Hondia z najgorzej wyglądającego kawałka. Podkreślam, że problem nie występuje tylko w moich uprawach ale w całej okolicy. Pierwszy raz widzę takie coś. Klasa ziemi to głównie 4a, miejscami 3b. Wiosna tego roku jest bardzo mokra. Co może być przyczyną tych przeżółknięć ?
       
       
       




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj