Yoda

Hereford kanadyjski

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Hereford
Yoda    535

Nie orientuje się ktoś gdzie można dostać nasienie takiego hereforda ? W Kanadzie jest po 30-100 dolarów za słomkę ale kwestia jak to zamówić. Nie orientujecie się która firma w Polsce może coś takiego sprowadzić?

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tycha    2

heh a dlaczego musi być ten Kanadyjski po 100$ jak masz fajne u nas po 50zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Bo hereford kanadyjski, podobnie jak amerykański angus jest dużo większy kalibrowo i lepiej umięśniony. Po prostu selekcja jest u nich szybsza i w mądrzejszy sposób robiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w konradzie jest global force kanadyjski hereford. Nie za 100$ ale za 20 parę zł.:)

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Na razie będą jałowki w typie kanadyjskim cielne kupione więc jest rok na kupienie dobrego nasienia:)

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom100    2

Hereford kanadyjski jest zdecydowanie mniejszy kalibrowo niż dawny ordynarny Hereford. Po za tym cała rasa HH jest rasą wcześnie dojrzewającą gdzie ubuj powinien się odbyć przy wadze 650-700 kg max, Po co mieć duże matki skoro i tak rodzą stosunkowo małe cielęta, lepeij w te konto utzymać więcej sztuk. Idealna krowa HH nie powinna mieć wiecej niż 700 kg wagi....w tym roku w naszym stadzie zainseminowaliśmy 100 krów i jałówek, na ten czas najlepeij wychodzi pokrojowo buchaj Wrast z firmy Intergen, niestety ostatnie 80 porcji trafiło właśnie do nas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Fajnie że się czegoś dowiedziałem. Myślałem że jak krowy są większe to automatycznie potomstwo jest bardziej kalibrowe ale skoro nie to pewnie że po co kamić krowę 800kg jak mozna 600:)

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz5312
      Witam zastanawiam się czy nie pokryć kilku szt. krów buhajem rasy hereford dlatego chciałbym dowiedzieć się jak z porodami? bo krowy nie są specjalnie duże co możecie powiedzieć o tej rasie? I czy wgl. to dobry wybór?
    • Przez Byk1995
      Czy krycie krów hf rasami mięsnymi (inseminacja) to dobry pomysł? Chciałbym kryć je rasami hereford blondaquitain oraz angus.
    • Przez latka890098
      Czy ktoś zapładniał krowy buhajem hereford FULANO P?  ( https://mastergen.com/wp-content/pdf/fulano-pp.pdf?m=1502205612 ) Jak przebiegał poród ? Ładne cielaki? Ogólnie czy warto zapładniać tym buhajem krowy >?
    • Przez radek1996
      Witam wszystkich, jak na dzień dzisiejszy wygląda popyt na bydło rasy hereford zakłady chętnie to kupują jak płaca?? opłaca się zainwestować w swoje stado tej rasy  na dzisiejsze czasy? ? Dodam że wybrałem ta rasę z tego powodu iz mam sporo pastwisk oddalonych od gospodarstwa w kilkunastu kawałkach   poszukuje bydła o łagodnym temperamencie żeby nie było problemu z przeganianiem i ganianiem po lasach za stadem
    • Przez Mariusz123456
      Witam, nareszcie zdecydowałem się na hodowlę bydła na wołowinę kulinarną i na powrót do PL. Kupię czysto rasowe bydło rasy Hereford w ilości 4-5 mamek w wieku 20-30 mscy, 5-6 jałówek w wieku 7-10 mscy oraz 15 byczków w wieku 7-10 mscy. Najlepiej byłoby z hodowli extensywnej. Dodatkowo szukam 5-6 jałówek w wieku 7-10 mscy bydła szkockiego. Płatność w momencie odbioru zwierząt. W razie czego możliwość pokazania gospodarstwa gdyby były wątpliwości o warunki. Najlepiej Pomorskie. Nie mam transportu. W najgorszym przypadku wezmę byczki mieszane które przezimują na pastwisku z dużą osłonięta i zadaszoną wiatą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj