dezmond_

czy za kulig można dostać mandat ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dezmond_    0

Chciałbym zorganizować kulig bo warunki po raz pierwszy od dłuższego czasu sprzyjają ale obecnie u mnie na drogach mnóstwo patroli policji i chciałbym się dowiedzieć czy za organizacje kuligu można dostać mandat.


,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

tak można dostać kierowca dostaje 500zł mandatu i 6 punktów karnych lepiej jechać do lasu i po lesie sobie zrobić to wtedy tam wiesz spokojnie chyba że ktoś cie wyda bo różnie z ludźmi jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

tak można dostać kierowca dostaje 500zł mandatu i 6 punktów karnych lepiej jechać do lasu i po lesie sobie zrobić to wtedy tam wiesz spokojnie chyba że ktoś cie wyda bo różnie z ludźmi jest

Ale za wjazd do lasu też możesz dostać mandat 500zł tak więc lepiej wybrać polne drogi tak jak ja to robię. A tak w nawiasie to kulig powinien być ubezpieczony, na wypadek ja by się coś komuś stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A tak w nawiasie to kulig powinien być ubezpieczony, na wypadek ja by się coś komuś stało.

Mało tego, za ciągnikiem powinny być duże sanie, nie może być tak, że koło od ciągnika w każdej chwili może "złapać" łańcuch, czy jakieś sznurki od sanek czy worków, w razie wypadku nie chciał bym być w skórze kierowcy ciągnika, no i jazda z głową, a nie, że ostatnie sanki nie dotykają prawie śniegu, bo uderzy ktoś głową o kamień, czy jakąś zmarzlinę i jest po zawodach, to kierowca odpowiada za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Na polnych drogach ale prywatnych bo jak są gminne to obowiązują przepisy o ruchu drogowym.A tak poza tym to chyba nikt Tobie nie ubezpieczy czegoś co jest zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Wszystko w granicach rozsądku oczywiście, robiąc kulig dla siebie (znajomi rodzina) weź po uwagę liczbę osób, linę czy pas którym będą ciągnięte sanki te małe lub np 1 sanie duże 6 osobowe. Weź obmyśl trasę, jedź ją zobacz, i organizuj. Jak trzeba gdzieś zawieść sanki to przyczepą a przyczepę zostaw u znajomego albo jak masz blisko odprowadź. Wytłumacz wszystkim zasady bezpieczeństwa itp. Jak jesteś kierowcą to weź do kabiny jeszcze 1 osobę która będzie obserwowała resztę z tyły(wiem ze są lusterka ale jak lina pęknie, czy gdzieś sie wkręci) to ta osoba szybciej zobaczy. Jeżeli chcesz organizować za kase dla ludzi to ryzyko jak dzieci to się słuchają ale jak starsi i wypici to lepiej nie, bo więcej problemów ...


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Jak dobrze pamiętam to chyba jest przepis zakazujący ciągania kuligów pojazdami mechanicznymi, więc lepiej się nie pokazywać patrolom nawet na bocznych drogach, jak możesz dogadaj się z leśniczym, że będziesz jeździł z kuligiem po lesie i wtedy jeden z problemów z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

[/size]

Mało tego, za ciągnikiem powinny być duże sanie, nie może być tak, że koło od ciągnika w każdej chwili może "złapać" łańcuch, czy jakieś sznurki od sanek czy worków, w razie wypadku nie chciał bym być w skórze kierowcy ciągnika (...)

 

Z tego, co mi mówił znajomy policjant, to za ciągnikiem żeby było nawet 10 dużych sań, i tak kulig z ciągnikiem, czy innym pojazdem mechanicznym jest zabroniony. Dozwolony jest tylko wtedy, gdy jako siła pociągowa służą konie, a nie ciągnik. No a tak poza tym kulig z końmi ma o wiele większy urok, niż z warczącym silnikiem ciągnika :) No i do tego ten odgłos janczarów :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Ale traktor bezpieczniejszy niż koń. Koń szalonki dostanie i tyłek, a traktor zawsze stanie jak operator ma głowę na karku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziadek w zeszłym roku robil koniami i miał za sobą 3 sanek. Jechali po drodze gdzie auta prawie nie jeżdżą a akurat jechała straż miejska i sie doczepili. Że nie wolno bo to stwarza zagrożenie itd. oczywiście oni zatrzymali sie na środku drogi troche przed zakrętem. Dziadek im powiedział że to oni teraz stwarzają większe zagrożenie jak on. Od razu chcieli wlepić mandat ale obyło się w końcu bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumiasz    5

Ja sam osobiście dostałem mandat za kulig lipa była straszna nawet w medjach tych gminnych o tym mowili. I nic sie nikomu sie stało. a jak by tak sie cos komus stało. To masakra. ale wszyscy z kuligu złorzyli sie na mandat i kij a punkty sie zredukowały. nawet na necie był o tym komentarz i radjio o tym mowiło ale nie moge znalesc teraz tego na necie.

Edytowano przez Rumiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas w tamtym roku gmina ciągnikiem robiła kulig, Coś tam też było że nie tak, ale dobrze się skończyło. niektórzy mówili żeby koniem, no ale szybko przestali , bo jak konie opanujesz, ciągnik dużo lepszy.

A w ciągniku były 2 osoby i na końcowych sankach dorosła osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

ostatnio jechałem za miastem już byłem wąska droga samochód jechał a za samochodem dziecko w wieku góra 6 lat i sam na sankach myślałem że wyjdę do tego kolesia gdzie on ma głowę.A co do kuligów takich jak mówicie to nas kiedyś przyłapała jak jechaliśmy ursusem i 5 sanek z tyłu to dała upomnienie że za krótki sznur od 1 sanek do ciągnika i pojechała dalej może byli spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Jeszcze tak z 10 -15lat temu to slyszalam ze mozna kulug zrobic tylko to trzeba na policje zglosic, ze sie po gminnych drogach bedzie jezdzic.

 

I za ciagnikiem powinny byc najpierw duze sanie a potem sanki.

 

 

A czy to prawda to niewiem


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

ja sie juz z kuligow wyleczylem i to nie z powodu policji- dzisiejsza mlodziez za duzo gra na komputerach i oglada telewizji, mysla ze maja pare zyc i spokojnie moga wariowac , mysla ze jak wywala pare sanek to jak w filmach sie otrzepia ze sniegu i pojada dalej-nigdy wiecej mnie nie namowia ,szkoda nerwow i zdrowia.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W polsce kulig dozwolony jest jedynie zaprzęgiem konnym z saniami. Ostatnio w Kole brat zrobił siostrze kulig taki, że ta trafiła na cmentarz. Tak więc radze uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emuel
      siema
      moze ktoś sie orientuje w jakiej jest cenie ursus c330 z 1996 roku w dobrym stanie bez kabiny
    • Przez kluczewianin
      Witam.
      Mam taki dylemat. Posiadam kobyłkę fiordzką i nie wiem czy mam ja podkuć? Jak już kuć to na hacele, żeby zaparcie miała, ale znajomy powiedział, że śnieg się będzie się lepił do podkowy trwożąc coś w rodzaju kulki i wtedy na pewno nie przewróci. Teraz, po sezonie mam ją rozkutą ale boje się jeździć nią po śniegu. Ciężko nie pracuje. 1-2 razy w tygodniu przeleci się z wozem i to wszystko. Moje pytanie jest jak ty masz u swoich koni i co mi byś mógł doradzić, ponieważ chciałbym zrobić kulig i nie wiem co robić?
      Pozdrawiam kluczewianin
    • Przez RolnikMlody97
      Mam pytanie do ludzi którzy uczą się w Bolesławowie woj. pomorskie na kierunku Technik Rolnik. Ile trzeba miec pkt aby dostac sie do technikum rolniczego i jakie przedmioty sie liczą ???
      I nie odpowiadać typu " Ja miałem 130 pkt. i spokojnie sie dostałem " Chodzi mi o dolna granice ile min. trzeba mieć
       
      Proszę nie zamykać puki nikt się nie wypowie ile trzeba pkt. mieć +/-
    • Przez ZirakS
      Aby otrzymać podarunek od ursusa należy napisać na ten mail: marketing@ursus.com
       
      Efekty:
      http://www.agrofoto....e-brelok-ursus/
      http://www.youtube.com/watch?v=pz9fFV4rVqI
    • Przez Skapiec1123
      Witam wszystkich,
       
      na samym początku chciałbym napisać, że jeśli temat jest w nieodpowiednim dziale proszę go przenieść.
       
      Dużo ostatnio się mówi o nowych mandatach, jak to nasi wspaniali rządzący dbają o nasze bezpieczeństwo.
       
      A ile kosztować będzie szybka jazda nasz domowy budżet ( taryfikator w źródle --- nie mogłem wgrać własnego    ).
       
      Ciekawie wygląda również system kar za jazdę na "podwójnym gazie".
      Za spowodowanie wypadku po pijanemu, kierowca będzie musiał zapłacić 5 tys. zł na rzecz ofiary, a jak nie będzie takowej to na fundusz poszkodowanych w wypadkach. Następne takie zdarzenie to 10 tys. zł. No i oczywiście instalacja alcolocka - elektroniczna blokada zapłonu. Jak jesteś pod wpływem to nie pojedziesz.
       
      Co o tym myślicie???
       
      Pozdrawiam
       
      Błażej
       
      źródło: http://www.telewizja.lukow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5057:zobacz-nowy-taryfikator-mandatow&catid=34:aktualnosci&Itemid=67
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj