Skocz do zawartości
Mateusz95

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana

Polecane posty

STANK    11

ja mam belarusa ze skrzynią 18/4 i miałem belarysa ze skrzynią 14/4synchro... osobiście wole skrzynię 18/4 wystarczy się nauczyć dobrze wkładać biegi i nie będzie zgrzytów oprucz 9 bo to nie możliwe....

witam

kolego johenek da się 9 wrzucać bez zgrzytu tylko trzeba sprzęgło dwa razy wciskać

Wiadomość z agroFakt.pl

Mateusz95    5

słyszalem legendy ze jest

No właśnie też słyszałem że taki belarus jest. Ale czemu oni nie produkują ich na duża skale, czy można go gdzieś w Polsce kupić?

Michalmeer    366

Powiem tak na białorusi zostaja troche inne z innym wyposazeniem a na eksport tez troche inne . Sa na bialorusi napewno byś takiego kupił

Tomek90    196

a czy istnieje jakiś orginalny belarus z rewersem?

Ostatnio na allegro widziałem, tylko do roboty w polu raczej słabo sie nadaje bo 8x8.

Mateusz95    5

Ostatnio na allegro widziałem, tylko do roboty w polu raczej słabo sie nadaje bo 8x8.

Ale w przy turze by pasował. I czy ja wiem czy w pole by się nie nadawał. Tyle by maszyny utarga :)

jedrus    58

widziałem kiedys na alegro nowego belarusa bodajże 592 miał oznaczenie, wygląd identyko jak 820, miał ten sam silnik co 820 jak i gabaryty te same tylko miał 60 koni bo był na innej pompie i miał skrzynie z rewersem tylko nie pamiętam ile miał biegów

szmergiel    197

ten z allegro juz sprzedany ,zreszta to ten sam co byl w zeszlym roku do sprzedania i sie nie sprzedal, widzialem to i do tura super sprawa ale do normalnej roboty to porazka bo tylko 7 calych biegow i chyba dla tego dlugo nie bylo kupca na taki wynalazek.niestety rewers nie nadaje sie do belarusa

Tomek90    196

Jak nie masz mozaiki to może jakoś uszłoby robić w polu. Biegów 8 nie 7 było.

gregorius    123

ale może zestawienie prędkości na poszczególnych biegach akurat by się ułożyło do pracy w polu, ma ktoś może rozpiskę prędkości?

johenek    3

witam

kolego johenek da się 9 wrzucać bez zgrzytu tylko trzeba sprzęgło dwa razy wciskać

umnie teraz to 1/4 biegóqw zgrzyta ale nie ma się co dziwić bo ma już 5000mth i jeszcze w skrzyni nic nie było robione, a po zatym on pracuje od nowości ( czyli od 2008r) w lesie przy zrywce dzrzewa. to on od nowości dostaj pożonnie po d*pie. Tylko sprzęgło było wymieniane 4 razy

krzychu652    1

-- połączono --

Witam! Która skrzynia wg was w Belarusach jest lepsza? 18/4 czy synchronizowana 14/4? Duzo ta synchronizacja daje? Chodzi mi głownie o awaryjność, oraz właściwości użytkowe tzn czy nie brakuje przełożeń i łatwość wbijania biegów?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Tomasz78    337

Ja mam 18/4 i stopniowanie jest super choć biegi trochę zgrzytają najgorzej 9 poszukaj na forum bo jest podobny temat.

my też mamy 18/4, jest ok tylko jak kolega wyżej napisał trochę zgrzyta, szczególnie na 9 biegu, ale można nauczyć się żeby nie zgrzytało. Co do skrzyni zsynchronizowanej to rozmawiałem swego czasu na agrochow z kolesiem który ma taką skrzynię i mówił że jest lepsza w transporcie ale jeżeli chodzi o pracę w polu jest gorsza bo gorzej dobrać odpowiedni bieg do danej roboty. Wie co mówi bo ma dwa belarusy, starszy z 18/4 i nowszy z 14/4.

Pozdro

Tomasz78    337

Wojtek koleś racji nie miał niestety ponieważ w 14/4 w szosowych brakuje biegu na którym by można ruszyć z miejsca pod obciążeniem,a zanim przerzucisz biegi z żółwia na zająca ciągnik zdąży się zatrzymać.

kamil496    39

Najlepszy wybór to jest skrzynia 24/12 ;-) Biegi w niej są naprawdę super dobrane

Edytowano przez kamil496

seweryn20    586

W polu pewnie nie ma specjalnie znaczenia która skrzynia i tak przeważnie jedzie się na tym z którego się rusza. A nawet jeśli nie to np. w 18/4 biegi 6 i siedem w obie strony przerzucasz na jednym wysprzęgleniu bez zgrzytu na każdej pozycji polowe-szosowe czy żółw-zając. Odległości pomiędzy nimi przydaje się. Najwięcej wprawy wymaga wejście na dziewiątkę. Musisz dać 8 zając z niego na 9 żółw a potem 9 zając. Jak dojdziesz do wprawy przestaje to przeszkadzać. Chyba że żółw zając masz w podłodze nisko to trzeba sobie kręgosłup złamać. Wygodniej się wtedy obsługuje. Ewentualnie mniej bolesne... założyć dźwignię z nowszych belarusów.

padre1989    9

nagram filmik chyba w koncu by pozamykac geby tym ktorzy twierdza ze nie ma na czym ruszyc z zaladowanym zestawem i wywalicie gały jak mozna sprytnie operowac skrzynia 14/4 i ciagnik nie zatrzyma sie i bede ruszal pod gore

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez matiz955
      Potrzebuję obudowę mostu do c328, może być to cały most nie rozbierany do samej obudowy.