Skocz do zawartości
Mateusz95

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana

Polecane posty

Michalmeer    366

eee tam tak nie warto to nic nie da . Obrotow to on ma dosyc tylko to przełozenie brakuje . ze fabryka o tym nie pomyślała

Wiadomość z agroFakt.pl

yahooo777    698

Ja też nie jestem za takim rozwiązaniem, ale silnikowi raczej nic sie nie stanie, przecież ta sama jednostka pracuje na właśnie obrotach rzędu 2200 i wyżej

padre1989    9

14/4 synchroczyli 952 tylko bierz zwyklego bez zadnych intercoolerow i na bialoruskiej pompie najzwyklejszy model 952

Mateusz95    5

To skrzynie w 952mówicie jest łatwiejsza niz w 1025 i 1221. wsumie to ja jezdze tylko z letkimi rzeczami tym pronarem i nie ma problmów z ruszeniem z jedynki

Tomasz78    335

Śledząc ten temat sam zaczynam wątpić czy mam racje odradzając skrzynie 14/4 jeżdzilem pronarem1025 kolegi i mi to nie szło moze brak wprawy sam niewiem.Widzę że opinie użytkowników są przekonujące wiec mój post potraktuj jako brak wiedzy a ja dalej będę dalej słuchał zgrzytów w 18/4 :blink: .

padre1989    9

powiem ci zeby obyc sie z ta skrzynia w 100% trzeba przejezdzic kilka motogodzin zeby polapac sie o co biega na jeździe testowej nie bedziesz w stanie okreslic ktora lepsza

Mateusz95    5

Witam byłem dziś u dalszego sąsiada pomuc załadować baloty Pronarem 82sa. I troche nim jezdziłem. Lecz zapomniałem się pytać co to jest za skrzynia w nim. Ciągnik jest z 2006r jaką może mieć skrzynie synchro czy zwykła? Gdy wbijałem biegi to nieraz nie chciały wejść i musiałem puścić sprzegło i jeszcze raz wdusić i wtedy wchodził bieg. Jaka to może być skrzynia?

STANK    11

witam

moim zdaniem wszystkie skrzynie w ruskach są trochę porąbane, bardziej podchodzi mi ta 14/4 w zasadzie jest podobna do 18/4 , w tych większych 100 KM są podobno jeszcze bardziej porąbane w obsłudze , nie miałem nigdy okazji sprawdzić ale słyszałem że jak ten reduktor jest synchronizowany to jest o wiele lepiej i jest chyba dość solidna jak do 100 KM skoro dają je w 130 KM

Mateusz95    5

zsynchronizowana ..

To Ci powiem że jakoś za specjalna to nie jest skrzynia. Biegi ciężko wchodziły i co gorsza nie zawsze chciały wejść. nie wiem czy to wina tego że to pronar czy tej skrzynie

witam

moim zdaniem wszystkie skrzynie w ruskach są trochę porąbane, bardziej podchodzi mi ta 14/4 w zasadzie jest podobna do 18/4 , w tych większych 100 KM są podobno jeszcze bardziej porąbane w obsłudze , nie miałem nigdy okazji sprawdzić ale słyszałem że jak ten reduktor jest synchronizowany to jest o wiele lepiej i jest chyba dość solidna jak do 100 KM skoro dają je w 130 KM

Powiem Ci że mam przyjemność jeżdzenia taką skrzynią w pronarze 1221 i nie jest tak źle. Nie wiem jak sprawuje się ona przy ruszaniu z ciężarem ale z pusta przyczepą idzie całkiem całkiem. Jak ktoś ci wytłumaczy co gdzie jest na reduktorze to niema problemu z jazda :)

Tomek90    196

Witam byłem dziś u dalszego sąsiada pomuc załadować baloty Pronarem 82sa. I troche nim jezdziłem. Lecz zapomniałem się pytać co to jest za skrzynia w nim. Ciągnik jest z 2006r jaką może mieć skrzynie synchro czy zwykła? Gdy wbijałem biegi to nieraz nie chciały wejść i musiałem puścić sprzegło i jeszcze raz wdusić i wtedy wchodził bieg. Jaka to może być skrzynia?

14/4 synchro. Też w 82TSA nie mogłem wbić biega za pierwszym. Skrzynia porażka do transportu. Ten co zachwala pewnie pyrka tylko z wozem, chodz przy 18/4 też nie jest lekko jak z tyłu podchodzi czasami pod ~20t na 80km :D a co do katowania ciągnika przy 2200obr to nic akiego złego nie widze bo sam daje swojemu do końca pedał bo niechce się redukować żeby za paredziesiąt metrów znowu podbijać w górę, tylko spalanie większe.

Tomasz78    335

sory czytalem post a nie zwróciłem uwagi na wątki ale ostrożności nigdy nie za wiele :)

johenek    3

ja mam belarusa ze skrzynią 18/4 i miałem belarysa ze skrzynią 14/4synchro... osobiście wole skrzynię 18/4 wystarczy się nauczyć dobrze wkładać biegi i nie będzie zgrzytów oprucz 9 bo to nie możliwe....

kamil496    39

W belarusie 1221 jest skrzynia 24/12, biegi super wchodzą i za żadne skarby bym jej nie wymienił ( chyba że na 24/12 z reversem jakby taka istniała ) :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez matiz955
      Potrzebuję obudowę mostu do c328, może być to cały most nie rozbierany do samej obudowy.