Zaloguj się, aby obserwować  
FARMER76

DYLEMAT

Polecane posty

FARMER76    1

Mam taki mały problem-mam do wyboru trzy kombajny NH 8070 JD t660 oraz CLAAS TUCANO 450 bez adblue.Proszę o szybką podpowiedź w celu wyboru,którego muszę dokonać w ciągu tygodnia.Pozdrawia.I czekam na szybką reakcję użytkowników tych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

Najprędzej NH, najmniej spali. JD w kombajnach ma złą renomę przynajmniej w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Admiral150
      Witam:)
       
      Mieszkam na Podkarpaciu i mam ok 10 hektarów pola. Posiadam c-330 a w jesieni kupiłem sobie MF 698 .Poszukuje do MF jakiś agregat bierny bo nie mam to niego żadnego sprzętu tylko pługi obrotowe 4 skibowe.Chciałem się poradzić bo mam taki dylemat czy kupić agregat uprawowo siewny 2,5m z hydropakiem do tego mój poznaniak czy agregat uprawny 3m lub 3,2m. Jeżeli uprawowo siewny to jaki talerzowy czy sprężynowy i z jakimi wałami? Który robi w polu lepiej??? Chciałem się zapytać czy te agregaty uprawowo siewne dobrze robią w polu czy opłaca mi się kupować agregat uprawowo siewny do MF czy nie będzie za mały ?? A może lepiej kupić agregat uprawny 3 m lub 3,2 m i siać c-330 .Może mi ktoś doradzi co mam kupić do MF?
       
      Ps. Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam
    • Przez karolas123
      Witam, jak w temacie, przymierzam sie do kupna ciagnika około 100km i stoje przed wyborem czy 6 wolnossaca, czy 4 cyl turbo. Proszę o merytoryczne wypowiedzi. Proszę brać pod uwagę, że mam na myśli ciągniki 15-20 letnie.
    • Przez PacyficVista
      Witam. Mam problem. W czasie jak byłem w pracy na drugiej zmianie pod dom przyjechał kurier dpd po paletę. Cofając jak najbliżej palety wjechał w płot z siatki i wyrwał słupek oraz rozerwał siatkę urywając sobie przy tym  światło. Słupki co prawda już stare z kontownika ale siatka ma może miesiąc. Jak wróciłem z pracy to aż mnie wcięło. Teraz mam problem bo nie wiem co z tym zrobić. Jeśli facet byłby w porządku poinformował by mnie o zaistniałej sytuacji ale tego nie zrobił. Albo poniosę koszta i naprawie sam płot albo napiszę do firmy i gość może mieć problemy. Tak źle i tak nie dobrze
    • Przez drogerhas
      Witam mam wielki dylemat na temat wyboru ciągnika. Posiadam gospodarstwo o pow. 15ha i zajmuję się hodowlą bydła mlecznego i w tej chwili mam 3 ciągniki: Ursus c-330, Ursus c-360 i Ursus c-385, który złożony z Ursusa i Zetora trochę tego i trochę tego taki już po prostu kupiłem. I właśnie z tym c-385 mam problem, posiada on przedni napęd, elektryka sprawna, 87km, 2 wyjścia hydrauliczne i  reszta standardowo, nie jest on w najgorszym stanie z zewnątrz bo pomalowany i w kabinie nie jest najgorzej. I właśnie chcę się jego pozbyć, bo kupiłem go od handlarza i to był mój bardzo wielki błąd. Handlarz zrobił go tak aby tylko go sprzedać: pomalował bez podkładu, silnik w nie najlepszym stanie(wiem że dużo nie wytrzyma), hydraulika się psuje, pompa paliwa do wymiany. Choć mam go od wielu lat dopiero teraz pomyślałem  o tym tylko zastanawiam się co lepiej? Sprzedać go i kupić inny za podobne pieniądze czy też do poczciwej sześćdziesiątki wstawić przedni napęd i wspomaganie? Dodam też że sześćdziesiątka ma swoje podzespoły w bardzo dobrym stanie oprócz hydrauliki ale to się zrobi. C-360 robiłem do tej pory większość prac polowych c-385 tylko orałem, kultywatorowałem i belowałem. Jakbym wstawił przedni napęd te obowiązki przejęłaby 360, dodam też że mam podłączonego do niej tura zwykłego dwusekcyjnego i w przyszłości planuję zakup nie za dużego pługa 3 obrotowy. I co Panowie zrobiliby na moim miejscu? Sprzedać ursusa c-385 i kupić jakiś z napędem 4x4 o podobnej kwocie(więcj niż 24 000 nie wyciągnę w takim stanie) czy też może go naprawić a może sprzedać i udoskonalić poczciwą sześćdziesiątkę? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj